Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

ElzbietaFranka 13:20, 29 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
effka napisał(a)

Niestety, taka wiosną głupia. Nawet u Irenki część rodków nie ma paków kwiatowych tylko od razu liście. Aczkolwiek i tak to spektakularny pokaz kwitnienia!

Dziękuję Ci bardzo Elu. Właśnie deszcz mnie wypędził z ogrodu. Żeby to chociaż porządnie popadało a to taki deszczyk zupełnie nic nie nawadniający a pogoda przez niego bylejaka.

Przyjrzałam się dzisiaj ukratkiem nowemu ogrodowi sąsiadów i zaczyna wyglądać coraz ciekawiej, sporo roślin, drzewek, piękne kule oświetleniowe i reflektorki (wieczorem bym spektakl świateł, cudnie wszystko wyglądało podświetlone, nawet moje śliwy dostały trochę światła). Widzę też dwa bambusy w donicy na tarasie. No super, że będę miała piękne widoki prawie z każdej strony.




Żeby z wrażenia nie przyszło ci do głowy zmieniac swojego.

Ładny widok z okna to ważne, dobrze wpływa na samopoczucie z samego rana.
Bo ja teraz widzę ścianę szmaragdów a nad nimi kołyszące się brzozy.

U nas też taka pogoda chmury na przemian że słońcem. Więcej chmur. Trochę kropi przechodzi i tyle.
Dzisiaj już zrobiłam oprysk iglaków, nawozilam nawozem w płynie kwasoluby. Róże gnojówką ze skórek z banana. Sądziłam coś tam i tak się toczy dzień.
Nie jest sucho, ale w sam raz.

Miłej soboty
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasia_CS 14:41, 29 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tylko musisz pamiętać gdzie kable poprowadzisz, żeby sobie nie ciachnąć niechcący łopatą do Ciebie przy klonach bardzo fajnie mogą te kule pasować, co tarasu zresztą też. Mnie od dawna się podobają, ale mój ogród totalnie nie współgra charakterem do takiego oświetlenia. Ale moje grabiki wołają mnie od dawna o podświetlenie od dołu !)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 15:18, 29 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ewa cyknij fotkę jak jest oświetlony ukradkiem

Twój ogród jest boski -jak dodasz światła będzie magia


na starej części mam oświetlenie( lubię wieczorem posiedzieć na tarasie i się po prostu gapić ).......

na nowej jeszcze nie mam ........ niestety mój ulubiony szwagier ,co robił mi poprzednie odszedł z tego świata .....więc nie wiem kiedy będę mieć

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 16:45, 29 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)
Zrób parę fotek temu spektaklowi u sąsiada.moze i ja odgapie
A co do rodka to jednak dobrze rozpoznałam kolor ,że podobny do cataWbience, Lubie ten fiolet. U mnie już ten rodek ma 1,6 m po 5 latach

Zrobię ukratkiem na pewno Dzisiaj ogrodnicy skończyli pracę, zrobili sesję foto do portfolio.

Ooo taki duży, u mnie rośnie 3 sezon.
____________________
Nowa12 21:16, 29 maj 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Oświetlenie zawsze się przyda i do polażenia wieczorem i do pogapienia .
Wieczorem się przyjemnie siedzi. Także rób i się nie zastanawiaj
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasiolaaa 09:43, 30 maj 2021


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuś czy ty dajesz jakies odrzywki nawozy swoim trawom ozdobnym ? widze ze u mnie slabo rosną ML
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 13:24, 30 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Żeby z wrażenia nie przyszło ci do głowy zmieniac swojego.

Ładny widok z okna to ważne, dobrze wpływa na samopoczucie z samego rana.
Bo ja teraz widzę ścianę szmaragdów a nad nimi kołyszące się brzozy.

U nas też taka pogoda chmury na przemian że słońcem. Więcej chmur. Trochę kropi przechodzi i tyle.
Dzisiaj już zrobiłam oprysk iglaków, nawozilam nawozem w płynie kwasoluby. Róże gnojówką ze skórek z banana. Sądziłam coś tam i tak się toczy dzień.
Nie jest sucho, ale w sam raz.

Miłej soboty

Elu, spoko, ja swój ogród nie zamieniłabym na żaden innybo jest mój Nie chwaląc się, u sasiada to podoba mi się tylko oświetlenie mój ogród ładniejszy

Cieszę się z ładnego otoczenia wokół, to ważne, poznałam kolejnego nowego sasiada i też będzie ogród robił więc zapowiada się, że prawie z każdej strony będzie ładnie

U nas też pogoda w kratkę, wlasnie leżę na leżaku w pełnym słońcu, cieplutko ale jeszcze przed chwilą było chłodno i chmury, taka wiosna dziwna.

Ja dzisiaj tylko bambusy wsadzę do donic, muszę folią czarną obić donice drewniane, żeby nie pogniły i najpierw zaolejować.

Dzięki, miłej niedzieli Elu

Widoczek leżakowy dla Ciebie


____________________
eVka 13:26, 30 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Tylko musisz pamiętać gdzie kable poprowadzisz, żeby sobie nie ciachnąć niechcący łopatą do Ciebie przy klonach bardzo fajnie mogą te kule pasować, co tarasu zresztą też. Mnie od dawna się podobają, ale mój ogród totalnie nie współgra charakterem do takiego oświetlenia. Ale moje grabiki wołają mnie od dawna o podświetlenie od dołu !)

Tak tak, najlepiej poprowadzić kable przy tyle rabaty, gdzie się nie kopie i nic nie sadzi tylko przyłącza do poszczególnych lamp najgorsze bo one w poprzedk rabaty będą szły. No cóż muszę foty porobić z kablami na wierzchu, żeby potem pamiętać gdzie co było. Wiesz co oświetlenie pasuje do każdego ogrodu, nawet takie kule w ogrodzie naturalistycznym moim zdwniem są ok.
Podświetlenie drzew koniecznie, wyglądają bajkowo wieczorem.
____________________
eVka 13:30, 30 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa cyknij fotkę jak jest oświetlony ukradkiem

Twój ogród jest boski -jak dodasz światła będzie magia


na starej części mam oświetlenie( lubię wieczorem posiedzieć na tarasie i się po prostu gapić ).......

na nowej jeszcze nie mam ........ niestety mój ulubiony szwagier ,co robił mi poprzednie odszedł z tego świata .....więc nie wiem kiedy będę mieć


Cyknę cyknę, może dzisiaj się uda


Dziękuję Madziu Cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Ja Twój ogród uwielbiam a najbardziej aleję klonową!

Szkoda, że szwagier już nie jest z wami... Życie. Masz po nim ogrodową pamiątkę.

Światło jest bardzo ważne w ogrodzie, ja ciągle ten temat odkładałam ale w tym roku jak skarbonka odżyje po wyjeździe wakacyjnym muszę się zabrać za planowanie i zakupu osprzętu.

Buziaki!!!
____________________
eVka 13:32, 30 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Oświetlenie izawsze się przyda i do polażenia wieczorem i do pogapienia .
Wieczorem się przyjemnie siedzi. Także rób i się nie zastanawiaj

Dokładnie! Musi być niesamowicie przyjemnie siedzieć w oświetlonym ogrodzie. Na razie mam tylko latarnie i lampiony na tarasie ale to za mało.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies