Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:32, 31 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
piękne bambusy zakupiłaś ....one lubią rosnąć w słońcu ?

Dzięki, Magda, te odmiany nadają się do słonecznych i zacienionych miejsc, więc są uniwersalne. Są też idealne do donic.
____________________
eVka 20:37, 31 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I znów zamiast ogarniać wieczorem dom, siedzę w kokonie i podziwiam jak zraszacze podlewają ogród

Zrobiłam tylko muffinki na dzień dziecka do szkoły dla córki i hyc na ogród Trawnik skoszony, podlewa się. Jutro muszę opryskać buksy bo znalazłam wielką gąsienicę ćmy bukszpanowej.



____________________
sarenka 20:44, 31 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)
I znów zamiast ogarniać wieczorem dom, siedzę w kokonie i podziwiam jak zraszacze podlewają ogród

Zrobiłam tylko muffinki na dzień dziecka do szkoły dla córki i hyc na ogród Trawnik skoszony, podlewa się. Jutro muszę opryskać buksy bo znalazłam wielką gąsienicę ćmy bukszpanowej.




Ależ Ty masz widok
Widziałam dziś klona na żywo i powiem Ci, że będę polować bo zachwyciłam się nim
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 21:27, 31 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)

Ależ Ty masz widok
Widziałam dziś klona na żywo i powiem Ci, że będę polować bo zachwyciłam się nim

Magda, lubię ten widok z kokona na ogród i nawet już się do tych nowych domów przyczaiłam.
Dzięki
Widziałaś klona czy kokona
____________________
Nowa12 22:06, 31 maj 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Posadziłaś bambusy. Fajnie. Też miałam taki pomysł żeby fargesię rufa posadzić do drewnianej donicy bo nie mam na nią pomysłu. Ale ja w tym roku jakaś taka niedoniczkowa jestem . Teraz kupiłam jakieś donice to i może coś wiosennego wsadzę bo pusto przed domem. A u Ciebie mega przytulnie na tarasie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 22:14, 31 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)

Magda, lubię ten widok z kokona na ogród i nawet już się do tych nowych domów przyczaiłam.
Dzięki
Widziałaś klona czy kokona

W sumie to widziałam klona i kokona też byłam w C i O i tam kokony były stolik kupiłam do tych foteli. Inny niż Ty masz, ale też fajny
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 22:16, 31 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Posadziłaś bambusy. Fajnie. Też miałam taki pomysł żeby fargesię rufa posadzić do drewnianej donicy bo nie mam na nią pomysłu. Ale ja w tym roku jakaś taka niedoniczkowa jestem . Teraz kupiłam jakieś donice to i może coś wiosennego wsadzę bo pusto przed domem. A u Ciebie mega przytulnie na tarasie.

Właśnie ja w tym roku wyjątkowo wkręciłam się w donice. Te drewniane bardzo mi się podobają. Mam dość plastikowych i kompozytowych
Przed drzwiami mam stalową donicę i jest ok ale wolałabym też drewno.
Zimowałaś już Fargesię w ogrodzie?

Dzięki
____________________
eVka 22:17, 31 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)

W sumie to widziałam klona i kokona też byłam w C i O i tam kokony były stolik kupiłam do tych foteli. Inny niż Ty masz, ale też fajny

Haha, kokona polecam z całego serca, jest fenomenalny! Jak już się ww nim zatopisz to żadna siła Cię z niego nie wyciągnie
Jaki stolik kupiłaś?
____________________
mrokasia 22:26, 31 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18040
effka napisał(a)
I znów zamiast ogarniać wieczorem dom, siedzę w kokonie i podziwiam jak zraszacze podlewają ogród





Nie dziwi mnie to nic a nic . Też bym siedziała i podziwiała.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nowa12 22:39, 31 maj 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Właśnie ja w tym roku wyjątkowo wkręciłam się w donice. Te drewniane bardzo mi się podobają. Mam dość plastikowych i kompozytowych
Przed drzwiami mam stalową donicę i jest ok ale wolałabym też drewno.
Zimowałaś już Fargesię w ogrodzie?

Dzięki


Pierwszy raz chciałam fargesię posadzić bo ona podobno zimuje w donicach i w miarę radzi sobie na słońcu.
Jak gdzieś ją wypatrzę w szkółce to zgapię od Ciebie .
Myślę że taka sroga zima to szybko się nie powtórzy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies