Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:04, 26 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MartaCho napisał(a)
Pięknie u Ciebie!
W przerwach w czytaniu wysyłaj koniecznie jakieś fotki telefoniczne

Jak miło! Dziękuję, obiecuję czasami coś wrzucić
____________________
eVka 19:58, 26 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Słuchajcie, mam poletko siewek jeżówek, ładne sadzonki ale... no właśnie, całe są dosłownie oplątane przez chwast - okropny do zwalczenia szczawik. Myślicie, że jak wszystko wykopie i każdą siewkę jeżówki z gołym otrzepanym z ziemi korzeniem przesadzę w inne miejsce, jest szansa, że się przyjmą? Nie da rady ich wyplewić a obiecałam kilku osobom, że im oddam i szkoda mi wszystkiego wyrwać razem ze szczawikiem i wywalić.
____________________
Dorii 20:31, 26 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie mam szczawika ale sporo się nasłuchałam więc i poczytałam by poznać wroga.
Wydaje mi się że musiałabyś porządnie przepłukać korzonki jeżówkom. Potem wsadzić w świeżą ziemię z innego miejsca albo worka. Bo nie tylko korzenie a i nasiona są niebezpieczne. Skoro to na wydanie to może w doniczki i zadołować. Tylko czy ci się chce bo to sporo roboty. Choć mi to zawsze szkoda roślinek wyrzucać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 21:48, 26 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Nie mam szczawika ale sporo się nasłuchałam więc i poczytałam by poznać wroga.
Wydaje mi się że musiałabyś porządnie przepłukać korzonki jeżówkom. Potem wsadzić w świeżą ziemię z innego miejsca albo worka. Bo nie tylko korzenie a i nasiona są niebezpieczne. Skoro to na wydanie to może w doniczki i zadołować. Tylko czy ci się chce bo to sporo roboty. Choć mi to zawsze szkoda roślinek wyrzucać.

Dorii płukać korzonków mi się nie chce, aż tak zmotywowana nie będę. Może spróbuję je zadołować w doniczkach i zobqczeco z tego wyjdzie.
W szoku jestem ile tego szczawika wyrosło. Niestety przywlokłam go od znajomej z ziemią w bryłach piwonii, w których zresztą właśnie były nasiona jeżówek.

Dzięki.
____________________
eVka 18:14, 28 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przed momentem zbierało się na mega burzę, granatowe chmury, pioruny i grzmoty, do tego wiatr. Spadło kilka kropel deszczu i na tym.sie skończyło. Znów muszę ustawić nawadnianie trawnika bo schnie.

Zrobiłam kilka przedburzowych fotek bo cudne niebo było Niesamowite tło dla zieleni ogrodu...

____________________
eVka 18:16, 28 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
____________________
eVka 18:18, 28 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291


Moje lawendowe łany uginające się od owadów



Limonkowa sesleria jesienna super kontrastuje z kolorem lawendy



____________________
eVka 18:21, 28 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291


Tu będę kłaść ścieżkę, betonowe płyty imitujące drewno, takie jak tam w trawniku przy jeżówkach. Jedyne miejsce w ogrodzie bez linii prostych.

____________________
anuska2507 21:36, 28 lip 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
effka napisał(a)
Przed momentem zbierało się na mega burzę, granatowe chmury, pioruny i grzmoty, do tego wiatr. Spadło kilka kropel deszczu i na tym.sie skończyło. Znów muszę ustawić nawadnianie trawnika bo schnie.

U Ciebie nie padało, bo ja zgarnęłam cały deszcz dla siebie
Ale u Ciebie wszystko bujne i rozrośnięte, pięknie jest
A że tak nieśmiało zapytam: czy masz jeszcze siewki jeżówek na zbyciu czy już wszystkie zaklepane?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Johanka77 21:58, 28 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jakie boskie zdjęcia!!!
A twoja górka stipowa mnie zachwyca!
Fanie to wymyśliłaś
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies