Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Renataszczep... 22:46, 21 wrz 2021

Dołączył: 19 kwi 2021
Posty: 5
Dziękuję za szybką odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.
eVka 23:24, 21 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Renataszczepanska napisał(a)
Dziękuję za szybką odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam powodzenia!
____________________
Martka 19:46, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewuś, dawno do Ciebie nie zaglądałam, nadrabiam, zachwycam się zestawieniem kolorów, kształtami i kolorami rabat. Piękna wczesna jesień. Fajnie, że prace nad elewacją idą do przodu. Carexów nie miałam wielu, ale też już się wyleczyłam, z wiekiem są coraz mniej efektowne. Twoje hakonechloa spektakularne! Pozostałe trawy oczywiście też! Chcę tak!
eVka 09:30, 24 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Martka napisał(a)
Ewuś, dawno do Ciebie nie zaglądałam, nadrabiam, zachwycam się zestawieniem kolorów, kształtami i kolorami rabat. Piękna wczesna jesień. Fajnie, że prace nad elewacją idą do przodu. Carexów nie miałam wielu, ale też już się wyleczyłam, z wiekiem są coraz mniej efektowne. Twoje hakonechloa spektakularne! Pozostałe trawy oczywiście też! Chcę tak!

Dziękuje Marta Może w końcu w weekend zobacze ogród, bo ostatnio nie mam zupełnie i czasu i weny na niego.
Ma być ciepełko w weekend

Hakonki kocham, są cudne i totalnie bezobsługowe i bezstresowe

Elewacja się posuwa baaaardzo powoli ale jest już prawie na mecie, został już tylko tynk do nałożenia.

Buziaki!!!
____________________
eVka 10:33, 24 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kupiłam sobie rutewkę Delavaya i sadźca dętego, czyli dwie wysokie okazałe rośliny. A teraz pytanie, gdzie ja mam je posadzić? hahaha
____________________
ElzbietaFranka 16:23, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)
Kupiłam sobie rutewkę Delavaya i sadźca dętego, czyli dwie wysokie okazałe rośliny. A teraz pytanie, gdzie ja mam je posadzić? hahaha



Rutewks nie zabiera dużo miejsca możesz posadzić/upchac wszędzie aby tylko ciemne tło było dla jej wrzodowych kwiatuszków. Zresztą widziałaś Danusia też miała poupychane ad stawem kąpielowym. Wyrasta w górę.

Sadziec - nie mogę dostać tego z ostrym różem muszę widzieć kwiat. Jak takiego gdzieś zobaczę to kupię.
Ewka też chodzę po moich arach i nie chce mi się niczego coś tam robię przewaz usuwam zeschniete. Nie jest zimno ale głowę urywa taki wiatr. Liście mam wszędzie tak wieje .

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:28, 24 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)

Dziękuję bardzo Miło mi.
Po rożnych doświadczeniach z nawozami jednak zdecydowanie poleć 100 dniowy nawóz Substral, oczywiście w sezonie wiosna-lqto. Bo teraz już jest czas na nawóz jesienny przygotowujacutrawnik do zimy. Jeśli chodzi o jesienny lubię Florovit. Spokojnie można sypiać na młody trawnik i dobrze podlać. Podlewanie, nawóz i regularne koszenie to klucz do zielonego dywanu




Tak jest nic więcej nie trzeba robić. Jak dobrze trawnik nawożony i pielęgnowany to żadne choroby się nie czepiają.

Nowozałozony też zależy kiedy wiosna czy jeszcze później.

U mnie w tym roku dużo mlecza może go jutro usunę mniej będzie wiosna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 20:20, 25 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)



Rutewks nie zabiera dużo miejsca możesz posadzić/upchac wszędzie aby tylko ciemne tło było dla jej wrzodowych kwiatuszków. Zresztą widziałaś Danusia też miała poupychane ad stawem kąpielowym. Wyrasta w górę.

Sadziec - nie mogę dostać tego z ostrym różem muszę widzieć kwiat. Jak takiego gdzieś zobaczę to kupię.
Ewka też chodzę po moich arach i nie chce mi się niczego coś tam robię przewaz usuwam zeschniete. Nie jest zimno ale głowę urywa taki wiatr. Liście mam wszędzie tak wieje .

Pozdrawiam

Elu, tak dzisiaj chodziłam po ogrodzie z tymi moimi doniczkami, sadźxem, rutewką, piękną nową paprocią - podrzeń żebrowiec i innymi nabytkami kupnymi i darowanymi i pomysłów brak na ich miejscówki. Jutro chyba będę zdzietlrać kawałeczki trawnika

Dzisiaj miałam wene, sporo poplewiłam paprociowisko za rodkami bo zarosło gwiazdnica jak las. Muszę tam posadzić miskanty i hakonki, żeby gęsto było i chwasty nie przecisną się.

Pozdrawiam Elu!
____________________
eVka 20:24, 25 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzisiaj ciepełko zachęciło mnie do ogrodowych prac a przy okazji kilka fotek zrobiłam


____________________
ElzbietaFranka 20:29, 25 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gwiazdnica i koniczynka bordowa to cholerstwo. Nawet minusowe temperatury nie daje im rady. To się sieje non stop. Ja to randapem bez gliko.... i guzik za 2 tygodnie znowu to samo z nasiona wschodzą.
Też chodzę nakupie wkładam do taczki i z taczka jeżdżę kilka razy dookoła. Taki to los ogrodniczki
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies