Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

nicol21 21:11, 13 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Piękny busz masz!!
Ja się śmieje ze swoich błędów młodego ogrodnika - za dużo, za gęsto . Parę sezonów i inne problemy się pojawiają. Wygląda zacnie!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eVka 15:49, 14 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Piękny busz masz!!
Ja się śmieje ze swoich błędów młodego ogrodnika - za dużo, za gęsto . Parę sezonów i inne problemy się pojawiają. Wygląda zacnie!!

Dzięki gęsto gęsto ale w sumie czytałam wytyczne ogrodowiskowe i się nimi kierowałam sama na początku zielona jak trawka byłam.

Podzielę miskanty i będę miała mnóstwo sadzonek, które posadzę na przedpłociu i za garażem.
____________________
Kasya 15:58, 14 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41823
Piękny trawniczek !
I podoba mi się stipa w brązowym towarzystwie… to buczek chyba ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
eVka 18:46, 16 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasya napisał(a)
Piękny trawniczek !
I podoba mi się stipa w brązowym towarzystwie… to buczek chyba ?

Dziękuję Trawniczek czas sypiać nawozem jesiennym. Muszę znaleźć chwilę q weekend przed deszczem.
Tak to buk Tricolor, tak mi śmiesznie zbrązowiał na jesień. Ładnie wygląda że stipami i jezowkami
____________________
anna_t 12:33, 17 wrz 2021


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
effka napisał(a)
Widoczki


oj Ewa ogród widzę mężnieje coraz bardziej będę w przyszłym tygodniu we Wrocławiu to chyba zajrzę przez ogrodzenie napaść oczy widokami
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwonka 11:48, 18 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Widoczki


Masz tak wycacany ogród, że nic tylko leżeć, podziwiać i odpoczywać
W tym kadrze widać, jak fajnie bordo, ciemny róż przewija się wśród zieleni, super to wygląda.

A buczek Tricolor niech się tak nie spieszy z tym brązowieniem, stresuje mnie takie przyspieszenie szczególnie u niego... Pamiętasz co mój narozrabiał...

Ja też od carexów odchodzę, teraz żadnego bym już nie kupiła. Mam tylko te, które jeszcze jako tako wyglądają.
Hakonki są the best

A twój trawnik to sztuczny? Przyjdę wkrótce na jakieś przeszkolenie do ciebie i Wioli
Po 20 latach posiadania jakiegoś ogródka będę musiała założyć odrobinę zieleni po zbiornikowych przekopach. Jestem przerażona


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 14:19, 18 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)

oj Ewa ogród widzę mężnieje coraz bardziej będę w przyszłym tygodniu we Wrocławiu to chyba zajrzę przez ogrodzenie napaść oczy widokami

Aniu, dawno Cię nie było! Dzięki wielkie
W jakim dniu będziesz we Wrocławiu? Może uda się spotkać wmoim ogrodzie?
____________________
eVka 18:12, 18 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Masz tak wycacany ogród, że nic tylko leżeć, podziwiać i odpoczywać
W tym kadrze widać, jak fajnie bordo, ciemny róż przewija się wśród zieleni, super to wygląda.

A buczek Tricolor niech się tak nie spieszy z tym brązowieniem, stresuje mnie takie przyspieszenie szczególnie u niego... Pamiętasz co mój narozrabiał...

Ja też od carexów odchodzę, teraz żadnego bym już nie kupiła. Mam tylko te, które jeszcze jako tako wyglądają.
Hakonki są the best

A twój trawnik to sztuczny? Przyjdę wkrótce na jakieś przeszkolenie do ciebie i Wioli
Po 20 latach posiadania jakiegoś ogródka będę musiała założyć odrobinę zieleni po zbiornikowych przekopach. Jestem przerażona



Iwonko, ah te Twoje pochwały, człek w oczach rośnie z radości po przeczytaniu tylu miłych słów!

Lubię te moje letnio-jesienne kolory, z zielenią tworzą taki kolorowy pejzaż!

Carexy kiedyś wielbiłam a teraz się na nie obraziłam Za to kocham hakonki wszystkie, i te limonkowe do cienia i te zielone czy paskowane do słońca

Trawnik sztuczny, wiadomo, choć teraz już lekko zbladł, co znaczy że czas na nawóz! Kochana zapraszam do mnie, na winko, kawkę i pogadamy o zakładaniu trawniczka
____________________
Renataszczep... 22:15, 21 wrz 2021

Dołączył: 19 kwi 2021
Posty: 5
Podziwiam Pani trawnik,proszę napisać jakiego nawozu Pani używa. Kiedy można zasilić trawnik nowo założony.
eVka 22:41, 21 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Renataszczepanska napisał(a)
Podziwiam Pani trawnik,proszę napisać jakiego nawozu Pani używa. Kiedy można zasilić trawnik nowo założony.

Dziękuję bardzo Miło mi.
Po rożnych doświadczeniach z nawozami jednak zdecydowanie poleć 100 dniowy nawóz Substral, oczywiście w sezonie wiosna-lqto. Bo teraz już jest czas na nawóz jesienny przygotowujacutrawnik do zimy. Jeśli chodzi o jesienny lubię Florovit. Spokojnie można sypiać na młody trawnik i dobrze podlać. Podlewanie, nawóz i regularne koszenie to klucz do zielonego dywanu
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies