Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

MiluniaB 18:46, 05 wrz 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ewcia trawiasto-hortensjowy busz Piękne widoki - z przyjemnością obejrzałam zaległą porcję zdjęć.

Co do hortensji przeczytałam, że wysoko przycięłaś wiosną. Ja odwrotnie - nisko. Annabelle Strong bez zmian w kwitnieniu nigdy nie zawodzą, Vanilla Fraise słabo. W przyszłym sezonie też je wyżej przytnę
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
nicol21 22:33, 05 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Pięknie jest! Z tym trawnikiem to mam podobnie... dziś 4 godziny intensywnego wyrywania ogromnych chwastów. A popołudniu nie leżałam na kanapie, oj nie!

Soczysta nie tylko trawa Twoja, ale cała roślinność.

Co do kolorów w domu to z zcasem i my się zmieniamy. Casem tylko trzeba więcej czasu żeby samemu to zauważyć a czasem mniej. Obserwuję też wątki wykoczeniowe i czasem jest tam takie przedobrzenie szarością czy bielą, czy czernią i czasem się zastanawiam czy jak taki pierwszy zachwyt minie, to czy większość osób będzie się w tym czuła komfortowo.

Ogród i mebelki cudo jak już pisałam wcześniej.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eVka 14:38, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ajka napisał(a)


Wczoraj eM trochę do niej przysiadł i pracuje, tylko trochę rzęcholi. W każdym bądź razie udało się skosić trawnik na tyłach i z zakupem nowej kosiarki jeszcze się wstrzymamy.

O widzisz, jaki zdolniacha majsterkowicz z męża. Moja też coś dziwnie pracuje, musze ja po końcu sezonu zawieźć do serwisu na przegląd, wymiane oleju, filtrów etc.
____________________
eVka 14:41, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)
Ewcia trawiasto-hortensjowy busz Piękne widoki - z przyjemnością obejrzałam zaległą porcję zdjęć.

Co do hortensji przeczytałam, że wysoko przycięłaś wiosną. Ja odwrotnie - nisko. Annabelle Strong bez zmian w kwitnieniu nigdy nie zawodzą, Vanilla Fraise słabo. W przyszłym sezonie też je wyżej przytnę

Dziękuję Miluniu Lubie te późnoletnie widoczki, jest tak gęsto, kolorowo A zaraz miskanty Memory i Silberspinne będa miały mega kwiatostany, to juz będzie idealnie

Właśnie hortki będę wysoko ciąć, jak tnę nisko jest mniej kwiatów ale są większe. Wolę jednak wysokie krzaki z mnóstwem ciut mniejszych kwiatów.
Annabelle Strong nie mam ale na pewno kiedyś je gdzieś posadzę
____________________
eVka 14:44, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Pięknie jest! Z tym trawnikiem to mam podobnie... dziś 4 godziny intensywnego wyrywania ogromnych chwastów. A popołudniu nie leżałam na kanapie, oj nie!

Soczysta nie tylko trawa Twoja, ale cała roślinność.

Co do kolorów w domu to z zcasem i my się zmieniamy. Casem tylko trzeba więcej czasu żeby samemu to zauważyć a czasem mniej. Obserwuję też wątki wykoczeniowe i czasem jest tam takie przedobrzenie szarością czy bielą, czy czernią i czasem się zastanawiam czy jak taki pierwszy zachwyt minie, to czy większość osób będzie się w tym czuła komfortowo.

Ogród i mebelki cudo jak już pisałam wcześniej.

Ewelina, dzięki!

Musze dzisiaj skosić trawę, bo już zdążyła urosnąć...ale chyba dzisiaj jednak eMa w to ubiorę

Ja nie lubię sterylności i ultranowoczesności, dziwnie się czuje w takich pomieszczeniach. Musiałam też do tego dojrzeć, dom ma być wygodny, dla nas a nie do katalogu zdjęć

Co do mebelków, czekam aż elewacja się skończy, że móc je postawić na tarasie, wkurza mnie to ciągłe ich przestawianie podczas koszenia...
____________________
eVka 18:03, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tniemy śliwy wiśniowe i graby żyrafą F. Powiem szczerze, że mordęga. Jednak odłożę i kupię akumulatorowe nożyce wraz z piłą.
Tą żyrafą każdą gałązki trzeba osobno ciąć, ręce omdlewają, zawołałam eMa do pomocy.

____________________
Kasya 18:45, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
effka napisał(a)
Tniemy śliwy wiśniowe i graby żyrafą F. Powiem szczerze, że mordęga. Jednak odłożę i kupię akumulatorowe nożyce wraz z piłą.
Tą żyrafą każdą gałązki trzeba osobno ciąć, ręce omdlewają, zawołałam eMa do pomocy.


Ja bardzo duzo tnę taka żyrafa ale G
Jest bezkonkurencyjnie długa
Nozyce czy pila poza tym jednak cięższe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
eVka 19:15, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasya napisał(a)

Ja bardzo duzo tnę taka żyrafa ale G
Jest bezkonkurencyjnie długa
Nozyce czy pila poza tym jednak cięższe

Nożycami dwoma trzema ruchami przytnę całą koronę jak żywopłot a tą żyrafą kazda gałązka osobno. Musiałabym porównać.
____________________
Nowa12 21:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też do carexów nie mam ręki. Jeszcze mi brązowe wymarzły tej zimy. Teraz znajduję siewki i zastanawiam się czy jednak je gdzieś zagospodarować.
Zostały mi tylko Everlime i zetnę je wiosną nisko. Jak znowu będą brzydkie to je wywalę i dam coś innego.
A nawożenie też mi krzywo wychodzi i z ręki i z siewnika. Podobno trzeba kupić ten co się kręci i rozrzuca dookoła bo jest najlepszy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ogród masz już gęsciutki i jesieni ani widu ani słuchu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies