Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Martka 20:47, 30 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewa, piękne wiosenne obrazki! Pomrożona magnolia ma brzydkie, brązowe kwiaty, lepiej okryć przy -4 włókniną. Ja nie mam właśnie z tych względów.
ElzbietaFranka 23:19, 30 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dorii napisał(a)
Zaintrygowana komentarzem Wiolki zaczęłam kombinować i po wybraniu menu strony(u mnie trzy pionowe kropeczki)zaznaczyłam wersja na komputer i teraz jest ok.



Właśnie też tak zrobiłam i jeden wpis mam z literami dużymi a następny maczek. Coś jest w systemie. Trzeba czekać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:42, 30 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)
Ogród pusty ale iedlugo się zazieleni. Trawnik zwertykulowany, nawieziony i podlany.

Oczko w trakcie czyszczenia:



I czysta woda że studni nalana




Witam Ewka

Tyle grabi to już pewnie masz wszystko zrobione. Ja to dopiero z mielenia przycinek wyszłam, odkurzania żwiru i skalniaka. Reszta nic nie ruszone bo u mnie ledwo co wychodzi z ziemi. W piątek kra na oczku zniknęła a znowu śnieg i mróz zapowiadają.

Chce też w tym roku takie mini oczka zrobić dla ptactwo no i mikroklimat inny a rośli mam do nich pod dostatkiem.

Są takie fontanny solarne do takich oczek.

Z tą ściana wodna bym się zastanowiła jest duży szum (głośna jest) długo tego nie można słuchać. Są różne inne ciurkadla rozpoznaj się.

Pozdrawiam Ewka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sarenka 05:46, 31 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)

Zobacz, tu już w części opróżniona górka 7,5 t kompostu z wrocławskiej kompostowni.
Sypałam ja grubo na rabatę wjazdową bo chciałam zarówno trochę podnieść teren i użyźnić glebę.


2018r.
Faktycznie te 7,5 tony to nie jest jakas ogromną gromada...muszę się zorientować i zamówić.
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 15:12, 03 kwi 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Martka napisał(a)
Ewa, piękne wiosenne obrazki! Pomrożona magnolia ma brzydkie, brązowe kwiaty, lepiej okryć przy -4 włókniną. Ja nie mam właśnie z tych względów.

Dziękuję Marta, magnolia od wczoraj okryta kilkoma warstwami włókniny. Jutro ja odkryję, bo jeszcze dzisiaj w nocy ma być lekki przymrozek. Mam nadzieję ze rozkwitające kwiaty sie uratowały...
____________________
eVka 15:15, 03 kwi 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Ewka

Tyle grabi to już pewnie masz wszystko zrobione. Ja to dopiero z mielenia przycinek wyszłam, odkurzania żwiru i skalniaka. Reszta nic nie ruszone bo u mnie ledwo co wychodzi z ziemi. W piątek kra na oczku zniknęła a znowu śnieg i mróz zapowiadają.

Chce też w tym roku takie mini oczka zrobić dla ptactwo no i mikroklimat inny a rośli mam do nich pod dostatkiem.

Są takie fontanny solarne do takich oczek.

Z tą ściana wodna bym się zastanowiła jest duży szum (głośna jest) długo tego nie można słuchać. Są różne inne ciurkadla rozpoznaj się.

Pozdrawiam Ewka

Ty masz co obrabiać... u mnie w sumie wszystko porobione. Jedynie własnie odkurzanie podjazdu grysowego zostało i mycie Karcherem chodników i tarasów ale tu musze poczekać na koniec tynkowania elewacji.

Takie mikrooczka są extra, koniecznie musze je porobić w innych częściach ogrodu, nawet kastry mam. Musze coś pokombinowac z fontanienkami, może takie ciurkadełko z kamienia bym zrobiła, sama nie wiem.

Na taras na pewno kupię buddyjski posąg z wypływającą wodą, bo lubię takie zen klimaty.

Pozdrawiam Elu
____________________
eVka 15:16, 03 kwi 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)
Faktycznie te 7,5 tony to nie jest jakas ogromną gromada...muszę się zorientować i zamówić.

Lepiej więcej niż za mało bo najdroższy jest nie sam kompost tylko transport, jak Ci zabraknie to kupę kasy wydasz na dostawczak.
____________________
eVka 15:24, 03 kwi 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tak było jeszcze w piątek...



A tak dzisiaj



Śnieg stopniał raz dwa ale jest zimno, 5 stopni, dlatego w ogrodzie prawie nic nie robię przez weekend... Czekam na ciepłe dni z temp. powyżej 10 stopni.
____________________
sarenka 15:32, 03 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
O jaką zmiana, błyskawiczne przejście zimy we wiosnę zieloniutko aż miło nacieszyć oko u mnie jeszcze z 10-15 cm śniegu
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:39, 03 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)

Lepiej więcej niż za mało bo najdroższy jest nie sam kompost tylko transport, jak Ci zabraknie to kupę kasy wydasz na dostawczak.

Tylko nie mam gdzie tej gromady wysypać. Pewnie dopiero po świętach będę załatwiać ta sprawe
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies