Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 08:46, 11 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziewczyny, zamówiłam cisy hicksii...30 szt. Znajoma babka z firmy ogrodniczej znalazła gdzieś w okolicach Wrocka i mi przywiezie, 60 cm za 25 zł, dobra cena?
Były 80 cm za 38 zł ale to juz za drogo dla mnie i tak wydałam majątek od wiosny...
Czekam na fotki tych cisów bo osobiście ich nie zobaczę przed zakupem na żywo.
____________________
kaz742011 09:19, 11 maj 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ja kupowałam w zeszłym roku hicksii takie chyba ze 20 cm po 12 czy 14 zeta. Wyższych nie było. Tylko takie ogromiaste 80-100 cm, ale cena z kosmosu.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
DorKa 09:25, 11 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Super! Trzymam kciuki,żeby wypaśne przyjechały
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:44, 11 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Ja kupowałam w zeszłym roku hicksii takie chyba ze 20 cm po 12 czy 14 zeta. Wyższych nie było. Tylko takie ogromiaste 80-100 cm, ale cena z kosmosu.

No właśnie małe są w podobnych cenach, u mnie ok. 17zł, a na której stronie u Ciebie można je zobaczyć?
____________________
eVka 09:44, 11 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Super! Trzymam kciuki,żeby wypaśne przyjechały

Dzięki, ja tez trzymam chyba muszę trzeci etat znaleźć na te roślinne zakupy bo dwa to za mało
____________________
DorKa 09:55, 11 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dzięki, ja tez trzymam chyba muszę trzeci etat znaleźć na te roślinne zakupy bo dwa to za mało


Ja też czekam na kolejny miesiąc bo limit ogrodowy już wyczerpałam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 09:57, 11 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)

Aniu bardzo Ci dziękuję za uwagi. Układ jest bardzo fajny Właśnie muszę dobrze przemyśleć odległości bo nie chcę aż tak wysoko podkrzesywać grabów i wiąza.
Miałam już wsadzać częśc roślin i drzew, kótre mam i czekać na dostawę kolejnych ale jednak poczekam na wszystko łącznie z cisami, żeby to logicznie ułożyć na rabacie i wkopać.


No to wydaje mi się, że powinnaś tę rabatę wysunąć jeszcze do przodu czyli ukraść kawałek trawnika. Wiem, że tam z boku masz taras i to byłoby fajne, bo kawałek tarasu byłby w zieleni. Ja bym metr jeszcze "wydziabała". Wtedy spokojnie wszystko się zmieści.

I jeszcze mam taką refleksję: teraz drzewa są malutkie (no graby nie tak bardzo), ale kiedyś one się w szerokości mocno rozrosną. Czy na pewno sadzić cisy z tyłu, których i tak nie będzie widać, bo drzewa ulistnione od dołu będą je zasłaniać? Za kilka lat nie będziesz miała do nich dostępu, będą marnieć przyduszone przez drzewa. Nie wiem czy to nie szkoda kasy. Co innego gdyby to były drzewa z wyższym gołym pniem, wtedy zielony ekran z tyłu jak najbardziej. No to tak sobie gdybam, ale może masz argumentację, która totalnie obali mój wywód.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 10:59, 11 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)


No to wydaje mi się, że powinnaś tę rabatę wysunąć jeszcze do przodu czyli ukraść kawałek trawnika. Wiem, że tam z boku masz taras i to byłoby fajne, bo kawałek tarasu byłby w zieleni. Ja bym metr jeszcze "wydziabała". Wtedy spokojnie wszystko się zmieści.

I jeszcze mam taką refleksję: teraz drzewa są malutkie (no graby nie tak bardzo), ale kiedyś one się w szerokości mocno rozrosną. Czy na pewno sadzić cisy z tyłu, których i tak nie będzie widać, bo drzewa ulistnione od dołu będą je zasłaniać? Za kilka lat nie będziesz miała do nich dostępu, będą marnieć przyduszone przez drzewa. Nie wiem czy to nie szkoda kasy. Co innego gdyby to były drzewa z wyższym gołym pniem, wtedy zielony ekran z tyłu jak najbardziej. No to tak sobie gdybam, ale może masz argumentację, która totalnie obali mój wywód.

Korci mnie przesunięcie rabaty, tym bardziej, że wówczas byłaby na równie z tarasem, teraz jest trochę cofnięta.
Z tymi cisami cały czas się zastanawiam...boję się tego, że wiosną długo będzie łyso zanim wszystko ruszy, trawy, hortki drzewa. z 2 m-ce pustki a tak chociaż ten ekran cisowy będzie. Nie wiem
____________________
Zana 11:11, 11 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hortensje ścinasz w drugiej połowie marca, miskanty w kwietniu. W kwietniu drzewa już puszczają liście. Pamiętaj, że graby do wiosny trzymają ubiegłoroczne suche liście, zrzucają je dopiero w momencie puszczania nowych, tak więc cisów i tak za bardzo nie będzie widać. Łysy byłby tylko wiąz, ale z kolei on ma gęsto gałązki, w kwietniu już będzie zielony. Wcale takiej długiej "łysej" przerwy nie ma. Ale do przemyślenia
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 11:16, 11 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Hortensje ścinasz w drugiej połowie marca, miskanty w kwietniu. W kwietniu drzewa już puszczają liście. Pamiętaj, że graby do wiosny trzymają ubiegłoroczne suche liście, zrzucają je dopiero w momencie puszczania nowych, tak więc cisów i tak za bardzo nie będzie widać. Łysy byłby tylko wiąz, ale z kolei on ma gęsto gałązki, w kwietniu już będzie zielony. Wcale takiej długiej "łysej" przerwy nie ma. Ale do przemyślenia

Hm, właśnie. Kurcze wtedy miałabym więcej miejsca na rabacie jakby tych cisów nie było... oj kusisz hortki limki i miskanty to potwory, graby i wiąz wredei też. Ok, odpuszczam cisy, dzięki heheheh!!! Ja szybko podejmuje decyzje 750zł w kieszeni!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies