Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Marzenaka 21:45, 12 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Fajne hosty. Niby wszystkie zielone a jednak każdy inny. Ja swoje niedawno dzieliłam i z trzech zrobiłam 10
____________________
Ogród Marzeny
eVka 22:00, 12 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291

Ślimaki już w akcji, czy pomysł z miseczką piwa dla zwabienia ślimaków działa?
____________________
eVka 22:03, 12 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Marzenaka napisał(a)
Fajne hosty. Niby wszystkie zielone a jednak każdy inny. Ja swoje niedawno dzieliłam i z trzech zrobiłam 10

Też będę dzielić te stare, nie ma ich na zdjęciach. Są wielkie, można jeszcze je podzielić w te upały? Masz jakiś sposób na ślimaki?
____________________
mrokasia 10:09, 13 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
effka napisał(a)
Hostowo:


śliczna
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 12:32, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


śliczna

Muszę ja przesadzić, rośnie na wjazdowej rabacie, która całą idzie do remontu
____________________
eVka 12:46, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Moje tawuły Goldflame wymagały wizyty u dobrego fryzjera Nie lubię jak kwitną, bo kwiaty nieciekawe i robią się krzakory z nich, więc odwiedził je dzisiaj fryzjer. Dobry miał długie terminy więc musiał wystarczyć uczeń
Przed:

Po:

____________________
SlonecznyOgrod 13:38, 13 maj 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O to pracującą niedzielę masz

Czyli jednak nie dopuszczasz do kwitnienia, sporo osób tak robi. ładnie wyglądają takie kuleczki, uczeń tez potrafi. Ale nie szkoda Ci kwiatów?
Ja tawuł nie mam wcale, nie wiem jakie stanowiska one lubią.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mrokasia 14:21, 13 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Ewa, jak przycinasz te tawuły? Opisz mi proszę technikę i narzędzie bo ja swoje przycięłam tydzień temu i bardzo nieciekawie wyglądają. Takie drapaki z przebarwionymi, poschniętymi listkami. Aż się zaczęłam zastanawiać czy ich nie wywalić...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 14:34, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
O to pracującą niedzielę masz

Czyli jednak nie dopuszczasz do kwitnienia, sporo osób tak robi. ładnie wyglądają takie kuleczki, uczeń tez potrafi. Ale nie szkoda Ci kwiatów?
Ja tawuł nie mam wcale, nie wiem jakie stanowiska one lubią.

Niedziela pracująca od rana, najpierw tawuły,a potem nigry i tuje.
Tawuły mam w słońcu od rana do późnego popołudnia, więc większość dnia.
Nie dopuszczam do kwitnienia bo pędy kwiatowe drewnieją i robią się brzydkie, łysawe.

Nigry wprowadzałam na jednopędowe ku rozpaczy eMa a już totalnej załamkę dostał jak zobaczył te dwie stare tuje tarasowe po podkrzesaniu:

A były takie:


I teraz nie wiem co dalej, jak je ukształtować żeby sensownie wyglądały, może prostokąty, tylko jak?
____________________
eVka 14:41, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ewa, jak przycinasz te tawuły? Opisz mi proszę technikę i narzędzie bo ja swoje przycięłam tydzień temu i bardzo nieciekawie wyglądają. Takie drapaki z przebarwionymi, poschniętymi listkami. Aż się zaczęłam zastanawiać czy ich nie wywalić...

Mrokasiu identycznie jak kulki buksowe, najpierw górę mocno na płasko, potem boki naokoło, tylko mocno tak żeby pozbyć się tych sztywnych pędów kwiatowych. Nożyce typowe, o takie:
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies