Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:47, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Jakie łyso . Łyso to ja mam. Tylko ziemia przekopana i róże zakupione. Jutro mam zamiar sadzić, choć plan jeszcze nie dopracowany, bo koncepcja się z lekka zmieniła .

No tak coś już rośnie, łyso w sensie że w sezonie jest tutaj busz.
____________________
Kawa 07:44, 26 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
nooo piękna rabata z kiku będzie na niej gwiazda jak nic
różankowa też sliczna i taki porządek i czysto pffff
chyba złapię doła
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 10:24, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
nooo piękna rabata z kiku będzie na niej gwiazda jak nic
różankowa też sliczna i taki porządek i czysto pffff
chyba złapię doła

Dziękuję Kamila Kiku i Royal Burgundy uwielbiam i najfajniejsze jest to, że w tym układzie rabaty widzę je obie z każdego okna w domu nawet z łazienki jak się rano maluję

Nie łap doła, zobaczyłabyś z bliska rodkowisko i przedpłocie, mnóstwo małych chwastów. Wczoraj zaczęłam plewić z eMkiem i jeszcze sporo terenu nam zostało. Musze dzisiaj skończyć bo wstyd.

Opryskałam wczoraj wszystkie buksy Lepinoxem, zużyłam 13 litrów. Jednak ćmy nie mam, pomyliłam uszkodzenia młodych listków z żerowaniem ćmy a to chyba jakiś grzyb albo inne paskudztwo. Młode listko staja się żółtawe, zwiędłe i tak mam tylko na trzch kilkach rosnących obok siebie. Muszę fotkę wstawić.
____________________
anbu 10:30, 26 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
effka napisał(a)



Opryskałam wczoraj wszystkie buksy Lepinoxem, zużyłam 13 litrów. Jednak ćmy nie mam, pomyliłam uszkodzenia młodych listków z żerowaniem ćmy a to chyba jakiś grzyb albo inne paskudztwo. Młode listko staja się żółtawe, zwiędłe i tak mam tylko na trzch kilkach rosnących obok siebie. Muszę fotkę wstawić.


Jak często należy pryskać lepinoxem? Masz jakieś info?
____________________
Ania Ogród Ani :)
eVka 10:47, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)


Jak często należy pryskać lepinoxem? Masz jakieś info?

Na stronie producenta jest napisane, że 3 razy w roku.
____________________
eVka 10:50, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kiku z rana Słońce tak piękne świeci, szkoda, że nie umiem robić zdjęć

____________________
Zana 10:55, 26 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kiku będzie się pięknie prezentować w tym miejscu.
Mam nadzieję dzisiaj obfocić swoją, oby jeszcze kwitła!
Doczytałam, że będziesz śliwki bordowe przesadzać. Widzę, że one mają sporo tych odrostów na pieńkach, jest to uciążliwe niestety. Ja mam dwie takie małe śliwy dziecięce, już chyba piąty rok i mimo usuwania ciągle wypuszczają na pieńkach odrosty.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 11:23, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Kiku będzie się pięknie prezentować w tym miejscu.
Mam nadzieję dzisiaj obfocić swoją, oby jeszcze kwitła!
Doczytałam, że będziesz śliwki bordowe przesadzać. Widzę, że one mają sporo tych odrostów na pieńkach, jest to uciążliwe niestety. Ja mam dwie takie małe śliwy dziecięce, już chyba piąty rok i mimo usuwania ciągle wypuszczają na pieńkach odrosty.

Cieszę się, że wCi się podoba i że zdecydowałam się na to miejsce Moja ma juz końcówkę kwitnienia niestety, za to Royalka nadrabia ugina się pod wielkimi różowymi kwiatami.

Co do śliw wiśniowych na szczęście wczoraj mąż wszystkie odrosty oberwał z 6 sztuk i zajęło mu to 15 minut, więc spoko robota, niuciążliwa. Teraz pieńki golutkie, będę w czerwcu cięła te małe korony a jutro czeka nas przesadzanie, jade dzisiaj po dobrą ziemię do dołków.
____________________
eVka 11:28, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I jeszczę troche komórkowych pstryków

Choiny puszczają świeże przyrosty, takie słodkie malusie pączuszki


Darowane jesienią tawułki pięknię się przyjęły i teraz zachwycają kolorkami, ciekawe jakie będą miały kwiaty bo to nn.


Małe cebulki posadzone jesienią z B. dały takie coś, przypomnicie co to? bo wstyd, że nie wiem



Tyci pigwowiec po ciężkim początku odbił i ma mnóstwo pięknych kwiatuszków
____________________
eVka 11:31, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jabłuszka


Truskawy


Mnóstwo malutkich borówek, będą plony w tym roku bo mam kilka krzaczków


Jeżyna

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies