Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

bql3 19:23, 26 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274



Ewa z tego zdjęcia co pokazałaś - śmiem podejrzewać że to acer palmatum 'Artropurpureum' ale najdokładniej określisz odmianę gdy będziesz mieć fotkę tego klona zrobioną latem oraz na jesień a w ten czas da Ci to stu procentową pewność. Będę się skłaniał że to Artropurpureum

pozdrawiam

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
eVka 19:47, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
Trawnik masz cudny!

Dziękuję!
____________________
eVka 19:49, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
bql3 napisał(a)



Ewa z tego zdjęcia co pokazałaś - śmiem podejrzewać że to acer palmatum 'Artropurpureum' ale najdokładniej określisz odmianę gdy będziesz mieć fotkę tego klona zrobioną latem oraz na jesień a w ten czas da Ci to stu procentową pewność. Będę się skłaniał że to Artropurpureum

pozdrawiam


Janie, tak też myślałam, że to Artropurpureum, wydaje mi się że taka była nazwa na etykiecie.

Dziękuję
____________________
Margerytka40 20:01, 26 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Ech, u Ciebie nadrobić to od razu trzeba ze trzydzieści stron. Masakra. Przeleciałam po łebku. Roślinki fajnie Ci rosną, trawniczek miodzio. Pissardii też odrywam odrosty bo mam nie szczepione. Trzeba tego pilnować, raz w tygodniu sprawdzam czy czegoś nie ma.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasia_CS 20:33, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Fajnie, że Ci sie Kasiu podoba Mam nadzieję, że Kiku bedzie współgrała z niskimi miskantami.

Mówisz że to zawilce, a może muszę się przyjrzeć dokładnie. Chyba rzeczywiście to były anemony dzięki.

Lawenda myślę niedługo się połączeny, sadziłam ją co pół metra.

Buksiki zachwycają o tej porze roku, oby wszelakke zarazy je ominęły. Prysnęłam wczoraj na ćmę.



Aż jestem ciekawa co ile swoją sadziłam

A Kiku z niskimi powinna wspołgrać, bo na wysokie to by jej się gałęzie kładły Ja póki co tfu tfu nie mam z ćmą do czynienia i oby tak zostało.. co prawda jeszcze nie powiesiłam pułapki, ale chyba już powinnam to zrobić.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
wiklasia 20:36, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
effka napisał(a)






ależ masz zielony puchaty dywan!!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 21:29, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Ech, u Ciebie nadrobić to od razu trzeba ze trzydzieści stron. Masakra. Przeleciałam po łebku. Roślinki fajnie Ci rosną, trawniczek miodzio. Pissardii też odrywam odrosty bo mam nie szczepione. Trzeba tego pilnować, raz w tygodniu sprawdzam czy czegoś nie ma.

Asiu przepraszam za nadprodukcję w wątku

Dziękuję za pochwały

Pissardi będę pilnować żeby rosła tylkobw koronie a nie na pniu. Urywanie odrostów to chwila więc mogę i co tydzień. W sumie jak nie bedzie szła w odrosty boczne to szybciej korona urośnie.
____________________
eVka 21:41, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


Aż jestem ciekawa co ile swoją sadziłam

A Kiku z niskimi powinna wspołgrać, bo na wysokie to by jej się gałęzie kładły Ja póki co tfu tfu nie mam z ćmą do czynienia i oby tak zostało.. co prawda jeszcze nie powiesiłam pułapki, ale chyba już powinnam to zrobić.

Pisali żeby lawendy sadzić co 50 cm to tak posadziłam z miarką w ręku.

Czytałam że Kiku nie lubi cięcia dlatego przesadziłam pod nią niższe miskanty a hortki dębolistne, ktore rosną wielkie odsunęłam.

Ćma na razie jeszcze do mnie nie dofrunęła. Muszę zamówić feromony do pułapek bo już w tym roku pewnie nie wydzielają zapachu.
Oby Ciebie ominęła wielkim łukiem!
____________________
eVka 21:43, 26 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)

ależ masz zielony puchaty dywan!!!

A wiesz rozłożyłam chwilę przed zrobieniem zdjęcia
A tak serio dzięki. Lubię go pielęgnować
____________________
Magleska 22:04, 26 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Ewa ale fajnie -tyle zdjęć napasłam oczy -cudownie masz
Kiku fajnie wygląda na rabacie -zresztą wszystkie kadry super

Edit kanty i trawnik rewelacja
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies