Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

mrokasia 14:48, 25 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Ponieważ, jak wiesz , jestem na etapie myslenia o drzewkach kulistych na moja frontową ta lista mi się przydała.
Tulipanowiec Edward Gursztyn jest boski!!! Tylko cena zaporowa jak dla mnie bo 3 sztuki potrzebuję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anbu 14:50, 25 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
effka napisał(a)

Będą będą dzisiaj

Aniu, wstyd się przyznac ale jeszcze nie... a wiesz czemu, ciągle się wahamy z eMkiem czy je przesadzać czy kupić nowe wysoko szczepione z ładnie rozbudowaną koroną. Te chude patyki są nieszczepione i niezwykle ciężko je wyprowadzić w koronę. Ciągle odrastaja gałązki na pniu (ucinamy je) i chyba na dłuższą metę nie da się ich prowadzić na jeden pieniek... Co radzisz?
Tu je widać po lewo:


Ja mam hortki na pniu i sytuacja może być tu adekwatna do Twoich wiśni ale oczywiście nie jestem tego pewna na 100%
Tzn. Toszka pisała kiedyś, że po około dwóch latach przestają na pieńkach moich hortek odrastać świeże gałązki. U mnie to stało się nawet szybciej, nie musiałam czekać te dwa lata. Może z Twoimi wiśniami będzie podobnie?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anda 14:51, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
effka napisał(a)

Kiedyś pomagałaś mi ja stworzyć


Fakt
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:53, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
A na wisniach te odrosty trzeba urywać z piętką, ale z wyczuciem, to nie bedą tak odrastać mocno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 14:59, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ponieważ, jak wiesz , jestem na etapie myslenia o drzewkach kulistych na moja frontową ta lista mi się przydała.
Tulipanowiec Edward Gursztyn jest boski!!! Tylko cena zaporowa jak dla mnie bo 3 sztuki potrzebuję .

Tulipanowiec jest boski, to prawda. One wszystkie sa drogie, dla porównania, tulipanowiec Fastigiata u mnie w sklepie po 320 zł wcale nie jakiś wielki a dużo większy grab Fastigiata 220zł...

Jesienia wybór padł na klona "Golden Globe" ale ostatno któras forumka mi pisała, żeby to przemyśleć, że on choruje. Muszę poczytać.

Umbry, które planujesz są świetne, opróz oczywustych zalet baaardzo podoba mi się ich kora, taka błyszcząca, charakterytyczna dla nich.
____________________
eVka 15:01, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)


Ja mam hortki na pniu i sytuacja może być tu adekwatna do Twoich wiśni ale oczywiście nie jestem tego pewna na 100%
Tzn. Toszka pisała kiedyś, że po około dwóch latach przestają na pieńkach moich hortek odrastać świeże gałązki. U mnie to stało się nawet szybciej, nie musiałam czekać te dwa lata. Może z Twoimi wiśniami będzie podobnie?

Pocieszasz, może rzeczywiście tak będzie, to jeszcze dam im szansę.
____________________
eVka 15:02, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
A na wisniach te odrosty trzeba urywać z piętką, ale z wyczuciem, to nie bedą tak odrastać mocno.

Ooo dzięki Ewuniu. W jaki sposób to robić? Do tej pory cięłam sekatorkiem te odrosty na śliwach a malutkie odrywałam ręką. Myślisz, że już teraz je urywać czy czekać do czerwca, przy okazji cięcia korony?
____________________
eVka 15:02, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Fakt

____________________
Anda 15:06, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
effka napisał(a)

Ooo dzięki Ewuniu. W jaki sposób to robić? Do tej pory cięłam sekatorkiem te odrosty na śliwach a malutkie odrywałam ręką. Myślisz, że już teraz je urywać czy czekać do czerwca, przy okazji cięcia korony?


Im mniejsze tym lepiej. Ja urywam od razu jak tylko jakieś widać. Nie tnij ich, bo tylko będą się wzmacniać i odrastać. No chyba że są grube już, to trzeba ciąć na gładko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 15:08, 25 kwi 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
O jakich odrostach piszecie? Wiecie że ja zielona jestem
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies