Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Anda 15:09, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
O odrostach na pniu. Widać na zdjęciu zacytowanym przez Anbu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 15:12, 25 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18025
effka napisał(a)

Ooo dzięki Ewuniu. W jaki sposób to robić? Do tej pory cięłam sekatorkiem te odrosty na śliwach a malutkie odrywałam ręką. Myślisz, że już teraz je urywać czy czekać do czerwca, przy okazji cięcia korony?


Ja też ciągle wyrywam te odrosty u swoich pissardi. A u kalin wycinam odrosty u podstawy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 15:13, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Im mniejsze tym lepiej. Ja urywam od razu jak tylko jakieś widać. Nie tnij ich, bo tylko będą się wzmacniać i odrastać. No chyba że są grube już, to trzeba ciąć na gładko.

Jeszcze raz dziękuję Jak to dobrze mieć takie doradczynie ogrodowe!
____________________
eVka 15:14, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Ja też ciągle wyrywam te odrosty u swoich pissardi. A u kalin wycinam odrosty u podstawy.

Oki, to jest nadzieja dla nich. Tylko przesadzanie mnie czeka o jakieś pół metra-metr do przodu, żeby je odsunąc od szmaragdów. Ehh, jak człek nie myśli na początku to potem robotę dwa razy robi.
____________________
Anda 15:17, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
effka napisał(a)

Oki, to jest nadzieja dla nich. Tylko przesadzanie mnie czeka o jakieś pół metra-metr do przodu, żeby je odsunąc od szmaragdów. Ehh, jak człek nie myśli na początku to potem robotę dwa razy robi.


Dasz radę, tylko podlewać będziesz musiała obficie, bo już liście mają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 15:18, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Dasz radę, tylko podlewać będziesz musiała obficie, bo już liście mają.

To może poczekać do jesieni co?
____________________
mrokasia 15:19, 25 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18025
effka napisał(a)

To może poczekać do jesieni co?


Ja bym przesadzała teraz. Przez te kilka miesięcy zakorzenią się mocniej i bardziej odczują przesadzanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 15:22, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Ja bym przesadzała teraz. Przez te kilka miesięcy zakorzenią się mocniej i bardziej odczują przesadzanie.

Oki, to się wezmę w weekend za nie. Ma być pochmurno i deszczowo to akurat.
____________________
Anda 16:08, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
mrokasia napisał(a)


Ja bym przesadzała teraz. Przez te kilka miesięcy zakorzenią się mocniej i bardziej odczują przesadzanie.


O właśnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 16:57, 25 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


O właśnie

One już 1.5 roku rosną więc pewnie i tak odczują kopanie ale mus to mus.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies