Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:56, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Nisko, bo pierwotnie był posadzony w innym miejscu, przy wejściu do domu, ale w końcu przestraszyliśmy się korzeni i przesadziliśmy. Teraz nie wiem, czy strach był słuszny, przy wejściu nadal mi brakuje czegoś wysokiego, bo mamy pustą wysoką ścianę szczytową, ale przy tarasie dęby mają spełniać swoją rolę i dawać trochę cienia. Czekam, kiedy korona rozrośnie im się bardziej.

To może posadź tam jakieś inne drzewo? W sensie przy tak ścianie? Może krzew, pokaż to miejsce.
____________________
Sima 10:55, 26 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
effka napisał(a)

Jednak co 50 cm posadzę, choć ten żywopłocik malutki więc wejdą dwa na jeden bok i trzy na drugi.


Ja swój sądziłam według wytycznych szefowej - zmierz długość planowanego żywopłotu, pojedź do szkółki, wybierz egzemplarze i postaw je w lini na potrzebną długość tak gęsto jak potrzebujesz, potem je kup. Mi wyszło średnio co 30/40 cm - sadziłam bryła do bryły, bo w tym miejscu efekt był potrzebny od zaraz.
Załączam zdjęcie żywopłotu który sadziliśmy rok temu (daj znać - jak co, to usunę zdjęcie)
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 11:07, 26 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Wendy79 napisał(a)


Nisko, bo pierwotnie był posadzony w innym miejscu, przy wejściu do domu, ale w końcu przestraszyliśmy się korzeni i przesadziliśmy. Teraz nie wiem, czy strach był słuszny, przy wejściu nadal mi brakuje czegoś wysokiego, bo mamy pustą wysoką ścianę szczytową, ale przy tarasie dęby mają spełniać swoją rolę i dawać trochę cienia. Czekam, kiedy korona rozrośnie im się bardziej.


Zawsze możesz od ściany budynku dać barierę przeciwkorzeniową taką do bambusów (podwójną warstwę na przykład) albo EPDM. Słyszałam też że ludzie robią głęboką opaskę żwirową lub miksują wszystkie techniki
Generalnie korzenie nie pójdą tam gdzie jest sucho i bez jedzenia a pod domem raczej nie ma eldorado
Oczywiście mówimy tu o drzewach wydelikacony i odmianowych a nie o porządnych dębach mających 300/400 lat

Możesz też posadzić drzewko z delikatniejszymi korzeniami - my koło budynku mamy magnolie

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
eVka 12:15, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)


Ja swój sądziłam według wytycznych szefowej - zmierz długość planowanego żywopłotu, pojedź do szkółki, wybierz egzemplarze i postaw je w lini na potrzebną długość tak gęsto jak potrzebujesz, potem je kup. Mi wyszło średnio co 30/40 cm - sadziłam bryła do bryły, bo w tym miejscu efekt był potrzebny od zaraz.
Załączam zdjęcie żywopłotu który sadziliśmy rok temu (daj znać - jak co, to usunę zdjęcie)

Haniu, ja mam do posadzenia malutką opaskę z cisów, które chcę nisko ciąć tak na 1-1,2 m wysokości, tak żeby zarosły cały kwadracik w którym będzie rósł klon Globosum.
O tutaj

Cisy już mam, takie maluszki.
Zdjęcie zostaw, ładne
____________________
anbu 14:04, 26 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Piękkknnnyyyy buk!

____________________
Ania Ogród Ani :)
Sima 15:13, 26 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
effka napisał(a)

Haniu, ja mam do posadzenia malutką opaskę z cisów, które chcę nisko ciąć tak na 1-1,2 m wysokości, tak żeby zarosły cały kwadracik w którym będzie rósł klon Globosum.
O tutaj

Cisy już mam, takie maluszki.
Zdjęcie zostaw, ładne


U nas teraz żywopłot na 1,2 - może go dociągniemy na 1,4. Ciachaj mocno
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
eVka 15:13, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)
Piękkknnnyyyy buk!


Dziękuję, właśnie go wsadziliśmy
____________________
eVka 15:15, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)


U nas teraz żywopłot na 1,2 - może go dociągniemy na 1,4. Ciachaj mocno

Extra, będę ciachać
____________________
Kawa 19:28, 26 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
mamo Ewa ile sie u Ciebie dzieje trawnik mega małża wychwalaj
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 20:46, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
mamo Ewa ile sie u Ciebie dzieje trawnik mega małża wychwalaj

Kamila, pracowity weekend za nami. Klon, buk i cisy wsadzone. Zostały nam trzy sztuki więc dokupimy sadzonki i robimy obwódki wokół magnolii i róży.
Będzie spójnie.
Męża wychwalam, chłop się cieszy jak dziecko
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies