Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:07, 25 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Hicksii sadź co najmniej co 50cm. I od razu mocno ciachnij...ja bym nawet zostawiła tylko 1/3. Tak, wiem, przerażające, ale one mają tendencję rosnąć w długie pojedyncze baty i lepiej teraz mocno ciachnąć (ulżysz im przy okazji, bo nie będą marnować energii na brzydkie przyrosty) co zaprocentuje mocną, stabilną podstawą. Tym bardziej tnij, bo są źle wyprowadzone na wzrost, a nie na gęstość. Odwagi moja Droga i ciachaj

Jaki skład ma ta ziemia?

Dzięki Toszka, tak posadzę i od razu mocno ciachnę. Już teraz nie boję się ostro ciąć, na początku pewnie bym zawału dostała

Ziemia zawiera 30 % humusu powstałego z przerobionego przez dżdżownice kalifornijskie obornika. Tu przybliżenie


Producentem tej ziemi jest wykładowca z mojej uczelni
____________________
Zakrecona 22:51, 25 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale się narobiliście, dla męża szacuneczek , latarenki piękne, aż wzdycham. A co do cięcia cisów, to ja bym na pewno zawału dostała
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wendy79 22:51, 25 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ciągle mam nadzieję być na bieżąco z Twoim wątkiem, pędzisz okrutnie Obejrzenie Twojej relacji z działań, zmotywowało mnie dzisiaj do wyjścia z domu. Dawno już tak solidnie nie popracowałam. Gdy zobaczyłam buka, powiedziałam M., że może by się znalazło miejsce u nas dla jeszcze jednego buczka, ale ogród nie guma
Drzewa u mnie, o które pytałaś to szczepione dęby błotne Green Dwarf, a Hicksii posadziłam co 30 cm i po trzech latach, wiem, że to zdecydowanie za blisko, tak ładnie się już zrosły.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mrokasia 23:12, 25 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No Ewa, zaglądam co u Ciebie a tu i zakupy i robota zrobiona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 23:32, 25 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Mam dwa żywopłoty cisowe. Jeden sadziłam chyba co 35 cm, drugi jakoś tak co pół metra. Ten pierwszy ma drugi rok. Może w następnym się połączy bo ładnie zagęszcza się w tym sezonie . Też miałam dylemat co ile sadzić, stąd dwie opcje .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 07:34, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Ale się narobiliście, dla męża szacuneczek , latarenki piękne, aż wzdycham. A co do cięcia cisów, to ja bym na pewno zawału dostała

Oj, żebyś wiedziała, nogi trochę bolą. Latarenek nie mogę się doczekać
Cisy spoko, teraz wychudzone patyki ale po mocnym cięciu szybko zmężnieją
____________________
eVka 07:53, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Ciągle mam nadzieję być na bieżąco z Twoim wątkiem, pędzisz okrutnie Obejrzenie Twojej relacji z działań, zmotywowało mnie dzisiaj do wyjścia z domu. Dawno już tak solidnie nie popracowałam. Gdy zobaczyłam buka, powiedziałam M., że może by się znalazło miejsce u nas dla jeszcze jednego buczka, ale ogród nie guma
Drzewa u mnie, o które pytałaś to szczepione dęby błotne Green Dwarf, a Hicksii posadziłam co 30 cm i po trzech latach, wiem, że to zdecydowanie za blisko, tak ładnie się już zrosły.

Bardzo się cieszę, że moja pisanina Cię zmobilizowała do pracy Ja też wczoraj z mężem padałam że zmęczenia. On jak nigdy zasnął o 22, a to nocny marek
Buczek bajkowy i jego ażurowa forma natchnęła nas do stworzenia kącika z oczkiem, klonem palmowym etc.

Niestety ogród nie zmieści wszystkich naszych pragnień a szkoda...
Ja mam z 10 drzew jeszcze na liście...

Green Dwarf to piękne drzewo. Twój chyba bardzo nisko szczepiony?

Dziękuję za radę dot. cisów, czyli sadzę co 50 cm.
____________________
eVka 07:54, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
No Ewa, zaglądam co u Ciebie a tu i zakupy i robota zrobiona .

Miła ogrodowa sobota
____________________
eVka 07:56, 26 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Mam dwa żywopłoty cisowe. Jeden sadziłam chyba co 35 cm, drugi jakoś tak co pół metra. Ten pierwszy ma drugi rok. Może w następnym się połączy bo ładnie zagęszcza się w tym sezonie . Też miałam dylemat co ile sadzić, stąd dwie opcje .

Jednak co 50 cm posadzę, choć ten żywopłocik malutki więc wejdą dwa na jeden bok i trzy na drugi.
____________________
Wendy79 08:42, 26 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)



Green Dwarf to piękne drzewo. Twój chyba bardzo nisko szczepiony?



Nisko, bo pierwotnie był posadzony w innym miejscu, przy wejściu do domu, ale w końcu przestraszyliśmy się korzeni i przesadziliśmy. Teraz nie wiem, czy strach był słuszny, przy wejściu nadal mi brakuje czegoś wysokiego, bo mamy pustą wysoką ścianę szczytową, ale przy tarasie dęby mają spełniać swoją rolę i dawać trochę cienia. Czekam, kiedy korona rozrośnie im się bardziej.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies