Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kasiolaaa 20:24, 16 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewa.wiesz co daj albo obwodke z bukszpanu ale lepiej dopiero na wiosne w kwietniu bo mysle ze juz za pozno by bylo bo musza sie ukorzenic albo wlasnie daj kostke bez podsypki ja tak zrobilam i jest ok rowno jedyny minus to taki ze trawa gdzie niegdzie mi wylazi miedzy kostka ale wyrywam ją raz na dwa tygodnie i biedy niema kostke na obwodke sama ukladalam szybko mi to poszlo i rowniutko a trawe sie kosi super
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 20:32, 16 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
A jeszcze jedno trawe siej po zrobieniu obrzeza
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 22:38, 16 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hm mówisz po, to muszę szybko jakaś kostkę wybrać bo zaraz trawę sieję. Lecę do Ciebie podglądać obrzeża.
____________________
Adison 07:42, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Czesc Ewa ja tez zaczynam wieć za dużo nie pomogę. Ale mam u siebie Ekobordy a właściwie chyba ich podróbke kupiłam na allegro 100m za ok 300 z groszami. Układanie super. Tylko na prostych liniach ciężko bo ja miałam sznury po 50 m. To się lekko wywijalo. Ale jak każdy widzi jest pod wrażeniem trzyma się i w ogole agnie czysto wyglada. Ale nie wiem jak będzie z przerastaniem. Bo właśnie jutro przyrzezdza trawa dopiero.

Ps dodaje wątek do oglądanych i będę wpadać ma kawkę
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 08:48, 17 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cześc Ada, dzięki za wizytę. Właśnie na początku tylko eko-bordy obstawiałam, jak trawa urośnie w zasadzie ich nie widać. Ale z drugiej strony kosta tez fajnie wygląda, musze dzisiaj pojechac do marketów budowlanych pooglądać kostki. Już biegnę do Ciebie czytać i oglądać Na kawkę zapraszam zawsze!
____________________
eVka 09:44, 17 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzisiaj dzień ZERO jeśli chodzi o trawnik. Przyjeżdza traktorek Avant i bedzię przegryzał ziemię z nawiezionym humusem i kompostem, bronował i odkamieniał. Siedze w pracy jak na szpilkach, tak bym chciała to oglądać, po pracy sypnę cały teren mączką bazaltową przegrabię, żeby wymieszać z wierzchnią warstwą ziemi i będę grabić i wałowac kilka dni. Boję się ulew, które ostatnio znienacka nadchodzą. Przed decyzja o sianiu nasionek trawy będę siedzieć na meteo non stop żeby przewidzieć pogodę... no i te nieszczęsne obrzeża...
____________________
makadamia 11:05, 17 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Co do obrzeża: chyba wszyscy, którzy je robili, wcześniej czy później wywalali.
Z ekobordami jest taki problem (poza estetycznym oczywiście), że łamią się, jak się po nich przejeżdża kosiarką. A przejechać trzeba, żeby wąsy skosić.

Także - podobnie jak Toszka - obstawiam kostkę kładzioną na piasku.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:06, 17 sie 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A ulewy mogą być przydatne - świetnie pokazują gdzie trawnik nierówny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 12:43, 17 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Asia dzięki za cenne uwagi, ma totalny mętlik w głowie co do tych obrzeży. Widzę u ciebie chyba krawężniki betonowe grafitowe, ale takie to juz chyba na podsypkę piaskowo-cementową mocowałaś? Rozmawiałam z kolezanką, która zajmuje sie ogrodami i mówi, żeby ni dawac kostki na sam piasek bo to nie trawłe rozwiązanie, kostka się rusza, przesuwa, tylko na cement. Sama juz nie wiem.
____________________
Kasiolaaa 18:25, 17 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ja mam kostke na sam piasek tą obwodke co sama ukladalam juz dwa lata i nic sie z nia nie dzieje narazie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies