Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:00, 12 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witaj. Na razie nie ma za wiele do czytania i oglądania.
Dzisiaj przesadzałam lawendę i dosadzałam nowe.



____________________
eVka 21:19, 12 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wierzba pendula mnie wkurza, chyba ja przesadzę przed dom. Obsiadły ja mszyce, musiałam pryskać, teraz ma brzydkie listki i ogólnie jakaś taka byle jaka, jednak mi się nie podoba. Tylko nie wiem co wsadzić, zamiast tych dwóch wierzb, może po prostu jeszcze dwie hortensje i miskanty, jako kontynuację.
W tle będą szmaragdy, bo bardzo brakuje najwyższego zielone piętra. We wrześniu będę sadzić. Musze tez uporządkować żurawki bo pomieszałam je kolorystycznie i nie wygląda to dobrze, posadzę limonkowe obok siebie a bordowe osobno.

I kilka pstryków z ogródka:



a tu moja pierwsza trawa pampasowa:

____________________
eVka 21:21, 12 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291



budleja, szkoda że przekwita...



____________________
Magleska 22:05, 12 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18112
Przeczytałam jestem pod wrażeniem jak potrafisz super planować nasadzenia , ja niestety nic nie wiem z takich planów .....jedynie na żywo lub na fotkach wiem co mi się podoba ,a co nie ..... na doradzaniu się nie znam - sama co chwilę zmieniam .... ale idzie Ci coraz lepiej , podoba mi się ta rabata z lawendą bardzo ..... a zamiast tych wierzb dałabym hortki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 18:04, 13 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magda, też tak myślę że wysadzę wierzby i wsadzę hortki limki, są wspaniałe. Z tyłu będzie wyższe piętro z szmaragdów plus miskanty a w pierwszej linii bylinki: funkie i żurawki oraz kulki z tawuł i bukszpanów.
Czytam twój wątek, rewelacja jestem w połowie i mega fajnie się śledzi.
____________________
Kasiolaaa 19:08, 15 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Hej Ewa kostke masz sliczna rabatka nr 2 moja ulubiona slicznie czysciutko coraz piekniej duzo juz pracy za toba a hortensji nigdy za wiele
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 21:21, 15 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziękuję Kasiola bardzo mi miło, jutro przy porannej kawce poczytam o twoim ogródku. W hortensjach się totalnie zakochałam, są niesamowite i tak szybko rosną, czekam jeszcze na trawy gracki aż będą wielkie, będzie wtedy efekt. Chyba położę na ogrodzenie maty wiklinowe dla tła, póki szmaragdy (wsadzę je na jesień lub wiosnę) nie urosną.
____________________
eVka 11:54, 16 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pomóżcie, nie wiem co dać jako obrzeże między rabatą a trawnikiem o tutaj jak ta czerwona linia:

Kanciki odpadają, za dużo pracy. Kostka granitowa znów za trudna w ułożeniu, a będę pewnie to sama robić albo mąż/brat. Zostają eko-bordy, obrzeża betonowe albo kostka betonowa. Sama nie wiem co wybrac a czas nagli. Czy mogę położyć obrzeża po posianiu trawnika czy lepiej przed? HELP
____________________
Toszka 13:42, 16 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obrzeża kładź na piasku. Nie potrzeba żadnych betonowych podsypek, bo żaden ciężki sprzęt jeździć nie będzie. Położenie w rowku, na piasku ma ten plus, że jak coś wrośnie to łatwo kostkę wyjąć, oczyścić i wsadzić na miejsce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 14:48, 16 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki Toszka, musze się zastanowić co wybrać czy kostkę, krawężniki czy eko-bordy...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies