Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 19:48, 03 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka mam plany co do rabat jeszcze na ten rok więc nie mogę przekopać. Tylko w miejscu na przyszły warzywnik będę już teraz dawać świeży kompost i przykryje korą niech się użyznia. Nowy warzywnik dopiero w przyszłym roku.
____________________
eVka 10:16, 08 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszko jaki miernik ph kupić, żeby zbadać glebę pod trawnik? Nie wiem czy sypać dolomit czy nie.
____________________
eVka 16:03, 08 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzisiaj przyjeżdza firma ogrodnicza wycenic ile kosztuje zbronowanie i odkamienienie ziemi pod trawnik broną rotacyjną, trzymajcie kciuki, żebym zawału nie dostała jak mi cenę powiedzą... Nie mam juz siły wyciagać ręcznie korzonki, niby tylko 300 m2 i połowę zrobiłam ale na reszte nie mam czasu i ochoty. Mam nadzieję, że oczyszczą mi grunt i przemieszają z kompostem i mączką w rozsądnej cenie. Trawę sobie sama posieję łącznie z grabieniem i wałowaniem ale kopania mam dość.


____________________
kasiab 16:10, 08 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Trzymamy kciuki trzymamy ja też zaczynam się zastanawiać nad pomocą bo już mi niedobrze jak widzę taczkę i szpadel także wiem o czym mówisz
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 20:11, 08 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kup płyn Helliga, a jeśli chcesz mieć perfekt to daj próbkę ziemi do analizy - dostaniesz wskazania na następny rok
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 20:43, 08 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kup płyn Helliga, a jeśli chcesz mieć perfekt to daj próbkę ziemi do analizy - dostaniesz wskazania na następny rok
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 08:52, 09 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki, kupię ten płyn Helliga na razie, widzę, że jest w Castoramie.

Ogrodnik nie przyjechal , jak ja nie lubie niesłownych ludzi...mam nadzieję, że dzisiaj będzie bo zaraz wrzesień a musze mieć już do końca siepnia posianą trawę. 15.09. wyjeżdzamy na urlop i chce miec temat ogarnięty. Dobrze, że rodzice mieszkają obok to będą podlewać trawnik codziennie.

____________________
eVka 08:58, 09 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A z ciekawostek ogrodniczych, zamówiłam wczoraj kompost z kompostowni gminnej w trybie składania ofert (jak do przetargu). Mina urzędniczek jak im powiedziałam, że zakup przez osobę prywatną do ogrodu a nie przez firmę bezcenna... Patrzyły na mnie jak na UFO lub z lekka chorą na umyśle
Kompost piękniutki, czarniutki, pachnący, cud miód orzeszki hehe
____________________
eVka 10:21, 10 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Trzymamy kciuki trzymamy ja też zaczynam się zastanawiać nad pomocą bo już mi niedobrze jak widzę taczkę i szpadel także wiem o czym mówisz


Uff, ogrodnik był a że to znajomy z firmy, w której pracuję, cena za robotę wyszła mega fajna. Ale się cieszę. Dzień roboty i gotowe, jadę dzisiaj do Castoramy po specjalne grabie, które Danusia poleca do wuygrabiania kamieni i resztek roślinnych. Walec pożyczę i po przejściu traktorka Avanta będę działać. Wałowanie i grabienie to już chyba pikuś będzie w porównaniu do kopania i wykrywania chwastów.
Ciągle nie wiem jakie obrzeża rabat zrobić, kostka granitowa czy betonowa drobna. Bez obrzeżu jednak nie bo kanciki trawnikowe to wyższa szkoła jazdy.
____________________
Magleska 23:26, 11 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Witam ,wpadłam z rewizytą zaznaczam i jutro poczytam od początku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies