Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

eVka 18:13, 31 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)

Zapraszam choć moja przygoda jest zupełnie inna niż Twoja. Ja jestem ogrodnikiem "beztalenciem". Wszystko mi się podoba, wszystko chcę a nic nie umiem potem dopasować. Wtedy improwizuję, wymyślam i cuduję. Podglądam na O, sledze Maje w ogrodzie i inne programy i publikacje i zazdroszczę że ogrody innych są takie eleganckie, wysublimowane i z gustem. Ja ogrodnik z chaosem i brakiem zdecydowania... Ewa mam nadzieję że nie usniesz podczas odwiedzin. Dlatego tez zapraszam na mocną kawę i szarlotkę na ciepło. Wczoraj piekłam


Jaka inna, każda przygoda ogrodowa podobna (no możne oprócz tych jak wpada firma ogrodnicza i urządza ogród w tydzień). Każda/każdy z nas planuje, sadzi, zmienia, przesadza. Jeden pomysł okazuje się byc strzałem w dziesiątkę a inny nietrafiony...
Najważniejsze chyba, żeby pracować w ogrodzie z przyjemnością i pasją i nie ulegac modom. Każdy ma swoje ukochane rośliny, dla Ciebie (i dla mnie też) będą to np. hortensje, żurawki, dla innego bukszpany a jeszcze dla kogoś innego iglaki
A chciałabys miec taki wysublimowany ogród, zimozielony bez koloru? Jakos to sobie u Ciebie ie wyobrażam. Ty kochasz kolor, faktury, zmiennośc (przynajmniej o tyle o ile zdąrzyłam się zorientowac po przeglądnięciu twojego wątku ogrodowego).

Ja lubię symetrię, geometrię ale przeciez każdy z nas jest inny!!! i to jest extra.

Podobnie jak ty lubię bardzo żurawki (jak juz pisałam wyżej), hortensje, funkie.

Twój ogródek bardzo się zmienił od zeszłego roku, gratulacje!!! Mnóstwo pracy

Nie usnęłam, wręcz przeciwnie i dziękuję za kawkę i szarlotkę, była pyszna

Aaa i kocham GDAŃSK!!!! To moje drugie po moim Wrocku ukochane miasto
dla Ciebie hortki z mojego ogródka
:
____________________
Nowalijka 18:27, 31 paź 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ewa dziękuję za milutkie słowa. Cieszę się ze podobało Ci się u mnie. Co do zurawek to później wrzucę fotki z zakończoną rabatą hortensjowo-żurawkową. Faktycznie te czerwone żurawki nadaly rabacie charakteru. Mam nadzieje że latem dokażą...
Co spowodowało ze kochasz Gdańsk? Jesteś z Gdańska? Dziękuję za piękne i dorodne hortki
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:02, 01 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Wreszcie dostałam się do komputera ze zdjęciami.
Chciałabym Wam pokazać skończoną rabatkę hortensjowo - żurawkową


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:03, 01 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
a to maleństwa, które ukorzeniałam z patyków od Tereski (w Gąszczu u Tess)

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:06, 01 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Trochę koloru z mojej działki

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:07, 01 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 22:48, 01 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)
Ewa dziękuję za milutkie słowa. Cieszę się ze podobało Ci się u mnie. Co do zurawek to później wrzucę fotki z zakończoną rabatą hortensjowo-żurawkową. Faktycznie te czerwone żurawki nadaly rabacie charakteru. Mam nadzieje że latem dokażą...
Co spowodowało ze kochasz Gdańsk? Jesteś z Gdańska? Dziękuję za piękne i dorodne hortki


jak u Ciebie jeszcze kolorowo. Dzisiaj sadzilam kolejne żurawki (wiem święto ale ja naprawdę nie mam kiedy sadzic...). Też mam hortensjowo-żurawkową rabatę

A Gdańsk pokochałam po wycieczce klasowej w szkole średniej wiele wiele lat temu. Mieszkaliśmy w klimatycznych drewnianych domkach w Gdańsku-Oliwie. Pamiętam jazdy szczegół z pobytu, zauroczyłam się tym miejscem. Od tamtej pory jak tylko mogę odwiedzam Gdańsk choćby na weekend.
____________________
Nowalijka 07:46, 02 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ja mieszkam na osiedlu ktore jest max 5 km od Oliwy. W gdańsku jestem od urodzenia ale w zeszłym roku zakochałam się w Bieszczadach. Syn zabrał mnie pierwszy raz w góry i stało się. Cały czas podglądam bez zobowiązań oferty z nieruchomościami (działka domek) w górach, choc niekoniecznie. Zerkam też bliżej pomorskiego. Może cos mnie tak zauroczy ze rzucę wszystko w cholerę i ucieknę w ciszę i spokój.
Ewcia co do wczorajszego święta ja też działałam. wyławiałam moje cztery rybki z oczka i przenosiłam do domu, do akwarium. Nie było to takie łatwe bo skubane pochowały się więc musiałam wiadrami wyłowić całą wodę z oczka.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
eVka 11:39, 02 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowalijka napisał(a)
Ja mieszkam na osiedlu ktore jest max 5 km od Oliwy. W gdańsku jestem od urodzenia ale w zeszłym roku zakochałam się w Bieszczadach. Syn zabrał mnie pierwszy raz w góry i stało się. Cały czas podglądam bez zobowiązań oferty z nieruchomościami (działka domek) w górach, choc niekoniecznie. Zerkam też bliżej pomorskiego. Może cos mnie tak zauroczy ze rzucę wszystko w cholerę i ucieknę w ciszę i spokój.
Ewcia co do wczorajszego święta ja też działałam. wyławiałam moje cztery rybki z oczka i przenosiłam do domu, do akwarium. Nie było to takie łatwe bo skubane pochowały się więc musiałam wiadrami wyłowić całą wodę z oczka.


O to mieszkasz w pięknej okolicy trzymam kciuki, żeby te poszukiania skończyły się na pięknej działce z pięknym domkiem dopiero będziemy miały co projektować!!!
A daleko od domu masz działkę?
____________________
Nowalijka 12:18, 02 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
effka napisał(a)


O to mieszkasz w pięknej okolicy trzymam kciuki, żeby te poszukiania skończyły się na pięknej działce z pięknym domkiem dopiero będziemy miały co projektować!!!
A daleko od domu masz działkę?

Ewuś działkę mam na pograniczu gdańska i sopotu. A ide na nią 10 minut. I to jest fajne. Wracam z pracy, przebieram się, biorę piesia i biegnę na moją ukochaną działkę. Nie muszę pakować się, jechać kilometry bo wtedy pewnie nie byłabym tam codziennie. Ale najlepiej to mieć ogród za oknem. Moze kiedyś...
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies