Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Radziu2013 15:51, 31 sty 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Jeśli chodzi o babcine ogrody to na takiej luźnej rabacie fajnie wygląda malope. Ja wysiałem rok temu i pięknie mi zakwitła
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 16:05, 31 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
na sronie 4 pisałaś, że lubisz babcine ogrody
to podpowiem Ci jeszcze jedną roślinkę do wysiania - żeniszek - ja byłam z niego bardzo zadowolona - zrobiłam nim obwódkę na łukowej (niebieskie kwiatki na zdjęciach)
i floksy jednoroczne też dają efekt

Zoju jestes moim nasionkowym mistrzem razem z Gosia z Lanckorony. Macie niesamowita wiedze, doswiadczenie i ... duzo miejsca. Ja nic jeszcze z tego nie mam. Masz piekny ogrod i piekne paznokcie
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 16:08, 31 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)
Jeśli chodzi o babcine ogrody to na takiej luźnej rabacie fajnie wygląda malope. Ja wysiałem rok temu i pięknie mi zakwitła

A mozna siac do gruntu? Mam malutko midjsca i ok 60 torebek z nasionami.
Doczytalam. Malope mozna siac wprost do gruntu IV -V.Ladne kwiaty.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:21, 31 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
na sronie 4 pisałaś, że lubisz babcine ogrody
to podpowiem Ci jeszcze jedną roślinkę do wysiania - żeniszek - ja byłam z niego bardzo zadowolona - zrobiłam nim obwódkę na łukowej (niebieskie kwiatki na zdjęciach)
i floksy jednoroczne też dają efekt

Niezwykle cenne dla mnie uwagi. Dziekuje. Czyli aksamitki jeszcze nie wysiewac? Gdzies wyczytalam, ze w lutym na to czas. Ziemie wypalalam chyba bardziej z ciekawosci jak pachnie podczas wypieku. Dziewczyny u Gosi tak zachwalaly ten zapach. Faktycznie niespotykany, naturalny zapach. Ja w zeszlym roku na parapetach wysiewalam dalie i cynie. Cynie byly mizerne, za to dalie calkiem, calkiem. Do gruntu sialam nagietka i nasturcje. Rosly jak szalone. W tym roku zakupilam inne nasiona i wierze ze beda tez pieknie rosly. Mam troche malo miejsca w domu wiec podzile nasiona na te do gruntu i te na parapet. Werbene trzymam w lodowce. Juz w lutym wysieje do doniczek a czesc jak pozwoli pogoda wsypie do gruntu. Tak poradzila Gosia. Czy kalarepe wysiewamy w lutym?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 18:05, 01 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Chciałam ogłosić wesołą nowinę. Od 25/01/2017 do 27/01/2017 moczyłam nasionka kobea pnąca. Od 27/01/2017 są w ziemi. Artykuły w internecie mówią, że czas kiełkowanie tej rośliny to 21-25 dni. Dziś mamy 01/02 a u mnie widać pierwszy wschód jednego nasionka. Na razie jest tycie tycie. Jutro lub pojutrze, jak urośnie, wrzucę fotkę. Hura - pierwszy sukces - chyba, że to jakieś inne nasionko zapodziało się w ziemi
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 18:08, 01 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)
Chciałam ogłosić wesołą nowinę. Od 25/01/2017 do 27/01/2017 moczyłam nasionka kobea pnąca. Od 27/01/2017 są w ziemi. Artykuły w internecie mówią, że czas kiełkowanie tej rośliny to 21-25 dni. Dziś mamy 01/02 a u mnie widać pierwszy wschód jednego nasionka. Na razie jest tycie tycie. Jutro lub pojutrze, jak urośnie, wrzucę fotkę. Hura - pierwszy sukces - chyba, że to jakieś inne nasionko zapodziało się w ziemi


Dobrze że o niej piszesz bo ostatnio zaczaiłem się na jej nasionka
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 18:10, 01 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
To moje pierwsze podejście, podobno kwitnie do samych przymrozków a wysiewać też trzeba ją wcześniej. Siej i chwal się co z niej Ci wyjdzie
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Rosa 20:49, 01 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Nowalijka napisał(a)
Chciałam ogłosić wesołą nowinę. Od 25/01/2017 do 27/01/2017 moczyłam nasionka kobea pnąca. Od 27/01/2017 są w ziemi. Artykuły w internecie mówią, że czas kiełkowanie tej rośliny to 21-25 dni. Dziś mamy 01/02 a u mnie widać pierwszy wschód jednego nasionka. Na razie jest tycie tycie. Jutro lub pojutrze, jak urośnie, wrzucę fotkę. Hura - pierwszy sukces - chyba, że to jakieś inne nasionko zapodziało się w ziemi


Kobea to piękne pnącze i b. gęste, na ogrodzenie i na pergole. Długo wschodzi, ale wszystkie 6 nasion wykiełkuje . Jak zacznie rosnąć daj jej podpory, patyczki z którymi ją wsadzisz do ziemi. Za wcześnie ją wysiałaś .
Jak postawisz ją w chłodniejsze miejsce, spowolnisz wzrost. Wysadzisz do gruntu dopiero po 15 maja.

tu znajdziesz informacje:

https://zojeczka.wordpress.com/2010/12/07/kobea-pnaca/

http://www.wymarzonyogrod.pl/tarasy-balkony/kwiaty-i-rosliny-balkonowe-i-tarasowe/kobea-atrakcyjne-pnacze-do-ogrodu-i-na-balkon-uprawa-kobei-w-gruncie-i-w-pojemnikach,41_3062.html

Nowalijka 20:55, 01 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Hmm. Trudno, poczekam jak wzejdą wszystkie i wtedy przeniose w chlodniejsze miejsce. Gdzies doczytalam ze wysiewamy ja jeszcze w styczniu.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 07:25, 02 lut 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)
Hmm. Trudno, poczekam jak wzejdą wszystkie i wtedy przeniose w chlodniejsze miejsce. Gdzies doczytalam ze wysiewamy ja jeszcze w styczniu.


Ja yez czytalam o wczesnym wysiewie - ale chyba nikt nie przewidzial tak szybkiego kielkowania jak u Ciebie
Nie martw sie to tylko 6 roslinek - upchniesz gdzies w domu na parapecie
Gratuluje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies