Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

Magleska 21:03, 18 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Daria
zazdroszczę tego tłoku w stołówce -rewelacyjna fota
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 21:57, 18 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelllia napisał(a)
Ogród w śniegu bardzo fajnie wygląda
Sporo ptaszków - dobre jedzonko dajesz

Kupiłam czarny słonecznik 30kg, bo ptaszki go uwielbiają


Nowa12 napisał(a)
Ale masz stołówkę dla ptaszków. Co ty tam sypiesz że takie tłumy? Sarenki cudne ale pewnie też robią szkody.

Czarny słonecznik
Przymykam oko na sarny bo szkody niewielkie
Róże wysoko przysypane śniegiem, a to co wystaje to sarny skubią.


Alija napisał(a)
Takiej zimy dawno nie było. To trudny czas dla zwierząt, one pewnie też odzwyczaiły się od mroźnych zim tak, jak my. Też dokarmiam, co mogę. Piękne zdjęcia sarenek. Pozdrawiam!

Zgadza się, dawno tak nie było, sarny nieraz zostawiały ślady na warzywniku, ale nie tak blisko domu i nie tyle śladów. Teraz to mu w szoku jesteśmy gdzie one nam tu podchodzą.
Fajnie, że tez dokarmiasz

Szczygły
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 22:12, 18 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Agania napisał(a)
Unikalna, piękna zima u Ciebie z sarnami
Masz dużo ptasich głodomorów, fajne to oblężenie karmnikowe

Tak sarny są nietypowym elementem zimowego ogrodu
Ptaków jest mnóstwo, z okna chętnie je oglądamy

inka74 napisał(a)
Tłum normalnie przy karmniku u ciebie. Musisz dobrze karmić
Sarny w ogrodzie? A ty nie masz siatki założonej?

Tłumy przy karmnikach to normalka
Dzwońce przeganiają się, awanturują, a sikoreczki są spokojne, wróble i mazurki jedzą z ziemi to co spadnie z karmnika a nad wszystkim czuwa krogulec, on też chce coś zjeść
Sarny niedługo mi do domu wejdą
Siatki nie mam, ja mam tylko boczne płoty a przód i tył nieogrodzone, eM nie zdążył i tak zostało... wszystko rozgrzebane od 10lat i zostawione

Magleska napisał(a)
Daria
zazdroszczę tego tłoku w stołówce -rewelacyjna fota

U mnie dużo zarośli, po sąsiedzku zagajniki sosnowe ptaki w takich krzakach dobrze się czują
Będą i u Ciebie, niech no tylko drzewka i krzewy urosną

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Ania111 14:29, 19 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Daria ,

Ile u Ciebie piękności się stołuje

i jaka jesteś gościnna
____________________
Ania Spelnione marzenie
inka74 13:45, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
10 lat, kawał czasu. Nie wszystko udaje się zrobić to co sobie zaplanujemy. Niestety...
Mojego eMa jakbym ci wypożyczyła to po pierwsze czekałabyś też z 5 lat na realizację chyba, że po pierwsze byś go nakarmiła, śniadanie, obiad i kolacja pod nos, dzień w dzień i domowe. Po drugie zapłaciła za wszelkie materiały i nie tylko. Po trzecie w celu przyspieszenia prac zastosowała motywację dodatkową i jeszcze znalazła wytłumaczenie dlaczego dana rzecz w ogrodzie/domu musi się znaleźć i dlaczego to on a nie kto inny ma to zrobić. To tak w skrócie także wiesz, czasami przy cięższych elementach wolę wziąć kogoś innego, zapłacić i mieć święty spokój. Dla mojego eMa nic co nie jest do jedzenia lub odpoczynku nie jest elementem niezbędnym. Otwieranie automatyczne bramy robi już 3 rok. Dopiero ostatnio jakaś motywacja nastąpiła bo wszyscy sąsiedzi już zrobili a tylko my nie mamy i w zimę biega i otwiera, hehe, cztery litery marzną. Co zrobił? Kabel zakupił. No jest postęp. ))

A z innej beczki - co to za ptaszysko drapieżne na ostatnim zdjęciu? Wzrok ma normalnie morderczy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MiluniaB 15:46, 20 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Oooooo i u Ciebie zwierzyna

Mam nadzieję, że nie jesteś na nie zła za podgryzanie

U mnie teraz takich atrakcji nie ma, ale w poprzednim domu blisko podchodziły, lubiłam je obserwować
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
zawitka 11:43, 22 sty 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Co robisz z hostami w donicach siedzą na zimę w nich czy zabierasz do piwnicy????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
SlonecznyOgrod 13:42, 23 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ania111 napisał(a)
Daria ,

Ile u Ciebie piękności się stołuje

i jaka jesteś gościnna

Ptaki uwielbiam, o nich myślę cały rok w kółko, dla nich sieje słoneczniki, dla nich oczko wodne, dla nich poidełka i pełne karmniki,dla nich posadziłam jarzębiny, dla nich kupiłam jesienią jabłoń rajską Royal Beauty...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:56, 23 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
inka74 napisał(a)
10 lat, kawał czasu. Nie wszystko udaje się zrobić to co sobie zaplanujemy. Niestety...
Mojego eMa jakbym ci wypożyczyła to po pierwsze czekałabyś też z 5 lat na realizację chyba, że po pierwsze byś go nakarmiła, śniadanie, obiad i kolacja pod nos, dzień w dzień i domowe. Po drugie zapłaciła za wszelkie materiały i nie tylko. Po trzecie w celu przyspieszenia prac zastosowała motywację dodatkową i jeszcze znalazła wytłumaczenie dlaczego dana rzecz w ogrodzie/domu musi się znaleźć i dlaczego to on a nie kto inny ma to zrobić. To tak w skrócie także wiesz, czasami przy cięższych elementach wolę wziąć kogoś innego, zapłacić i mieć święty spokój. Dla mojego eMa nic co nie jest do jedzenia lub odpoczynku nie jest elementem niezbędnym. Otwieranie automatyczne bramy robi już 3 rok. Dopiero ostatnio jakaś motywacja nastąpiła bo wszyscy sąsiedzi już zrobili a tylko my nie mamy i w zimę biega i otwiera, hehe, cztery litery marzną. Co zrobił? Kabel zakupił. No jest postęp. ))

A z innej beczki - co to za ptaszysko drapieżne na ostatnim zdjęciu? Wzrok ma normalnie morderczy.

Wypadki chodzą po ludziach...

Mojego właśnie karmię pod nos, dzień w dzień i domowe, fit i zdrowe... głowa mała... ma hopla na punkcie zdrowego odżywiania...

Ale faktycznie, nie każdy model tego gatunku się garnie ochoczo do ogródka mają na pewno inne zalety, ale akurat nie tu

Iwonka my chyba musimy, nauczyć się realizować plany przy pomocy sił najemnych

Ptaszysko to Krogulec - morderca mniejszych ptaków, ale on też chce jeść
Zobacz jaki dziób

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Alija 16:30, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Ależ u Ciebie tłumy do karmienia. Super! Uwielbiam patrzeć, jak się posilają.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies