Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 09:24, 23 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Makusia napisał(a)


Dokładnie tak, i to sporo niestety. U mnie po zimie ziemia na zakopanej wiosną zeszłego roku butli na gaz siadła tak ogromnie, że powstał niemal basen


Martuś nie strasz, wystarczy że mam do ogarnięcia skarpy, basenu już nie chcę
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
iwka 10:54, 23 maj 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Lulilaj napisał(a)


Kurcze, ja z każdym dniem coraz bardziej uświadamiam sobie, że tak mało wiem
tym to się nie przejmuj, większość z nas tak na początku miała z czasem wiesz coraz więcej, później zapominasz o tym czego się dowiedziałaś, mieszają Ci się terminy cięcia, opryski, ale widok ładnie rosnących roślinek mobilizuje do pracy i z każdym rokiem pięknieją nasze ogródki

Witam się i zaznaczam do podglądania
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Lulilaj 11:08, 24 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
iwka napisał(a)
tym to się nie przejmuj, większość z nas tak na początku miała z czasem wiesz coraz więcej, później zapominasz o tym czego się dowiedziałaś, mieszają Ci się terminy cięcia, opryski, ale widok ładnie rosnących roślinek mobilizuje do pracy i z każdym rokiem pięknieją nasze ogródki

Witam się i zaznaczam do podglądania



Witaj Iwonko
Święta prawda. Jeśli chodzi o mnie to szczególnie z tym zapominaniem . Dobrze, że w wątku można próbować zbierać te informacji do kupy. Zapraszam jak najczęściej .


____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 12:00, 24 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)




Patrzę na Asi plan i dumam
Skarpy już wypłaszczone, wczoraj razem z M zastanawialiśmy się nad murkiem oporowym. Bardzo spodobały nam się donice Asi - Nawigatorki i pomyśleliśmy nad betonowym murkiem. Ale nie do końca jestem pewna czy będzie pasował do domu (który mega nowoczesny nie jest , okolicy (drewniana altana z piecem z cegieł, wiata)i w ogóle. M znalazł fajne rozwiązanie mianowicie kamienie murowe oporowe, coś w tym stylu

https://pl.pinterest.com/pin/731835008168901361/

Jak myślicie?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 12:34, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Myślimy, że trzeba jeszcze nad tym tematem pomyśleć

Całkiem nowoczesny, betonowy murek faktycznie raczej nie pasuje.
Ale o suchym murku już gdzieś na O. czytałam, że się nie sprawdził. Chyba woda przez niego przeciekała

Może wymurować jakiś murek z cegły?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:39, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ilona z Łowieckiej ma bardzo ładny, ceglany murek, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że też narzeka, że jej ta cegła szybko zaczęła się niszczyć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 13:00, 24 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Asieńko, dobrze że jesteś

no i jak wyszły te skarpy? ale tak szczerze

Z murkiem troszkę kombinujemy, bo M chciałby go postawić tak, żeby nie musiał robić fundamentów. No i kiedyś taki sam murek chciałabym dać przy skarpie z warzywnikiem...

A poza tym powolutku przymierzam się do rabat

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 14:08, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A nie pochwaliłam? To przepraszam za niedopatrzenie - skarpy wyszły cudnościowo. Równiutko i płasko. Martwiłam się o nie, ale wygląda na to, że dadzą radę

Teraz, jeszcze przed sadzeniem roślin, zadbałabym koniecznie o ziemię.
Po zdjęciach sądząc - sam piach. Na takiej ziemi to Ci macierzanka tylko urośnie.

Tak uczciwie mówiąc, to w tym roku odpuściłabym jeszcze obsadzanie tych skarp.

Zrobiłabym plan zakupów. Zorganizowała sobie rozsadnik, kupiła wybrane rośliny "na rozmnożenie" i na docelowe miejsce posadziła dopiero na następną wiosnę.
W międzyczasie na rabatach posiałabym poplon i na jesieni przekopała go z obornikiem i kompostem.

No, duże drzewa i żywopłoty można by już sadzić.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 19:49, 24 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)
A nie pochwaliłam? To przepraszam za niedopatrzenie - skarpy wyszły cudnościowo. Równiutko i płasko. Martwiłam się o nie, ale wygląda na to, że dadzą radę

Teraz, jeszcze przed sadzeniem roślin, zadbałabym koniecznie o ziemię.
Po zdjęciach sądząc - sam piach. Na takiej ziemi to Ci macierzanka tylko urośnie.

Tak uczciwie mówiąc, to w tym roku odpuściłabym jeszcze obsadzanie tych skarp.

Zrobiłabym plan zakupów. Zorganizowała sobie rozsadnik, kupiła wybrane rośliny "na rozmnożenie" i na docelowe miejsce posadziła dopiero na następną wiosnę.
W międzyczasie na rabatach posiałabym poplon i na jesieni przekopała go z obornikiem i kompostem.

No, duże drzewa i żywopłoty można by już sadzić.


To super.Bardzo się cieszę że dają radę. Panu który obsługiwał koparke też podobał się efekt końcowy.Myślał że to ja jestem taka zdolna ale szybko wyprowadzilam go z błędu .

Asiu dzięki za plan. Chyba nie jest ze mną aż tak źle bo kilka punktów się zgadza z tym o czym sama myslałam oplon i przekonanie na jesieni
A czy na skarpach też posiać poplon?

Kurcze, uwielbiam pisanie na forum w z wykorzystaniem telefonu i funkcja zastępowania wyrazów (wrrrrr). Chodziło mi nie o "oplon i przekonanie na jesieni" tylko poplon i przekopanie na jesieni. taki psikus

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Efffa 08:27, 25 maj 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
I ja się chcialam przywitać, przeczytalam caly wątek, na szczęście krótki, ale czytalam z zaciekawieniem.
Olbrzymia dzialka i trudna, ale jak widać dasz ze wszystkim radę.W ogóle to Ty jesteś chyba tak pozytywna osobą,że mnie stad nie wygonisz, heheh
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies