Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

eVka 22:19, 24 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kurczę no nie potrafię sobie tego wszystkiego jakoś zwizualizować Na razie się przyglądam, mi ze załapie w końcu co i jak. Planowanie to sama przyjemność
____________________
Misia 21:24, 25 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Super gnomki Ci wyszły tak się u Ciebie na nie napatrzyłam że też spróbowałam

Co do rabaty kwaśno - zasadowej to ta czarna kreska przez środek rabaty prowadzi między żywopłot do przejścia? bo fajnie by było tak między roślinami do "czegoś" dość.

____________________
Misia - Między brzozami
makadamia 21:16, 26 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, ścieżki na kwaśnej jak najbardziej można poukładać wedle potrzeby. One nawet nie muszą być proste.
Jak masz magnolię do wykorzystania, to można dać ją w sam róg, zamiast tego świerka, którego tam narysowałam.
Kominki zasłoniłabym zdecydowanie jakimiś zimozielonymi. Może żywopłocik bukszpanowy?
W każdym razie - na kwaśną koniecznie trzeba jak najszybciej przygotować stanowisko: ściółka z lasu, liście dębowe, igliwie sosnowe, obornik koński, siarka - zanim to wszystko się "przerobi", to trochę czasu minie.

A co do frontu: mogłabyś przypomnieć plan? Bo swoją wersję posiałam
W każdym razie płyty w trawie mają sens jak jest trawa (w sensie: trawnik).
Natomiast robić rabaty, pomiędzy nimi trawnik a w trawniku płyty - to nie jest dobry pomysł. Przede wszystkim ze względu na trudności w utrzymaniu tego wszystkiego.
Najlepiej byłoby położyć te same płyty, które planujesz do altanki, ale na ścisk, bez trawnika.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 22:23, 26 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)
Asiu, ścieżki na kwaśnej jak najbardziej można poukładać wedle potrzeby. One nawet nie muszą być proste.
Jak masz magnolię do wykorzystania, to można dać ją w sam róg, zamiast tego świerka, którego tam narysowałam.
Kominki zasłoniłabym zdecydowanie jakimiś zimozielonymi. Może żywopłocik bukszpanowy?
W każdym razie - na kwaśną koniecznie trzeba jak najszybciej przygotować stanowisko: ściółka z lasu, liście dębowe, igliwie sosnowe, obornik koński, siarka - zanim to wszystko się "przerobi", to trochę czasu minie.

A co do frontu: mogłabyś przypomnieć plan? Bo swoją wersję posiałam
W każdym razie płyty w trawie mają sens jak jest trawa (w sensie: trawnik).
Natomiast robić rabaty, pomiędzy nimi trawnik a w trawniku płyty - to nie jest dobry pomysł. Przede wszystkim ze względu na trudności w utrzymaniu tego wszystkiego.
Najlepiej byłoby położyć te same płyty, które planujesz do altanki, ale na ścisk, bez trawnika.


Asiu, kochana
Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było? Bardzo się cieszę że jesteś

Kwasno-zasadowa: przekopałam wszystko oprocz siarki. W sierpniu zasialam poplon dlatego chce z sadzeniem poczekac do wiosny, zeby sie przegryzlo. Zresztą wiosną chcę usunąć świerki, pomyślałam że przez zimę ochronią przed wiatrem tuje ktore posadzilam.
Asiu, a jakie drzewa tu widzisz? Ciagnie mnie do tych, jak to ujęłaś wczesniej szlachetnych. Caly czas chodzą mi po glowie klony z ciemnymi liśćmi...
Dobra, od poczatku.
Przypominam plan

Placyk obok altanki troszkę nam się zmniejszy...

Rabaty na froncie: szczerze mówiąc wytyczylam je żeby zobaczyć jak wyjdą... jak fla mnie fajnie to wygląda. Dziękuję za pomysł ze ścieżkami. Faktycznie bez sensu wpuszczac plyty w trawnik którego nie ma .



____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:25, 26 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
anna_t napisał(a)

można, a miejsce pod tą kwasna masz już przygotowane?przekopane, obornik, igliwie itp?
ja bym juz sadziła skoro to masz klepnięte


Mnie też korci ale dobro musi się przerobić i jeszcze rosna świerki, ktore ostatecznie wylatuja na wiosnę...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:27, 26 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)
Kurczę no nie potrafię sobie tego wszystkiego jakoś zwizualizować Na razie się przyglądam, mi ze załapie w końcu co i jak. Planowanie to sama przyjemność



To o planowaniu to muszę sobie zapisać. Na razie dla mnie to czarna magia...
Przypomnialam plan Asi, może to ulatwi...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:30, 26 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Misia napisał(a)
Super gnomki Ci wyszły tak się u Ciebie na nie napatrzyłam że też spróbowałam

Co do rabaty kwaśno - zasadowej to ta czarna kreska przez środek rabaty prowadzi między żywopłot do przejścia? bo fajnie by było tak między roślinami do "czegoś" dość.



Twój gnom to prawdziwy gość

Czarna kreska to sciezka przez rabate. Będę mogła nią dojść do drugiej bramy bez konieczności omijania calej rabaty.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Misia 23:19, 26 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Pytam, bo już poidełko dla ptaków na końcu ścieżki albo małą ławeczkę oczami wyobraźni wadziłam
____________________
Misia - Między brzozami
makadamia 07:45, 27 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Misia napisał(a)
Pytam, bo już poidełko dla ptaków na końcu ścieżki albo małą ławeczkę oczami wyobraźni wadziłam


To jest świetny pomysł.
Niekoniecznie musi być na końcu ścieżki - może być po prostu w rabacie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 08:43, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


Asiu, kochana
Gdzie Ty byłaś jak Cię nie było? Bardzo się cieszę że jesteś

Kwasno-zasadowa: przekopałam wszystko oprocz siarki. W sierpniu zasialam poplon dlatego chce z sadzeniem poczekac do wiosny, zeby sie przegryzlo. Zresztą wiosną chcę usunąć świerki, pomyślałam że przez zimę ochronią przed wiatrem tuje ktore posadzilam.
Asiu, a jakie drzewa tu widzisz? Ciagnie mnie do tych, jak to ujęłaś wczesniej szlachetnych. Caly czas chodzą mi po glowie klony z ciemnymi liśćmi...
Dobra, od poczatku.
Przypominam plan

Placyk obok altanki troszkę nam się zmniejszy...

Rabaty na froncie: szczerze mówiąc wytyczylam je żeby zobaczyć jak wyjdą... jak fla mnie fajnie to wygląda. Dziękuję za pomysł ze ścieżkami. Faktycznie bez sensu wpuszczac plyty w trawnik którego nie ma .




Plan mega profeska, jeszcze raz ukłony dla Asi
Juz teraz widze gdzie kwaśno-zasadowa ma być i moim zdaniem świetny pomysł, na początku nie zajarzyłam jak to jedna rabata kwaśno-zasadowa, bez sensu, ale to dwie rabaty oddzielone ścieżką.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies