Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

makadamia 08:54, 27 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bordowe klony powiadasz...
Akurat ja za bordowymi drzewami nie przepadam - wg mnie w dużych ilościach robią dość ponure wrażenie.
Dałabym klona crimson sentry w róg, razem z magnolią - niezbyt duży, kolumnowy, więc nie zacieni. Potem można go będzie jeszcze gdzieś powtórzyć.
Natomiast z drugiej strony altany i przy placu zabaw dałabym jakieś większe drzewa, które dadzą trochę cienia, ale już nie bordowe. Jeśli mielibyśmy zostać przy klonach, to red sunset bym proponowała.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 22:03, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Misia napisał(a)
Pytam, bo już poidełko dla ptaków na końcu ścieżki albo małą ławeczkę oczami wyobraźni wadziłam

Mamy to .
Pomysł super. Na pewno wykorzystam
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:06, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)


To jest świetny pomysł.
Niekoniecznie musi być na końcu ścieżki - może być po prostu w rabacie

Jestem na tak . Marzyło mi sie takoe miejsce . Dziś spadła mi troszkę wydajność bo caly dzień myślę, co i gdzie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:10, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)

Plan mega profeska, jeszcze raz ukłony dla Asi
Juz teraz widze gdzie kwaśno-zasadowa ma być i moim zdaniem świetny pomysł, na początku nie zajarzyłam jak to jedna rabata kwaśno-zasadowa, bez sensu, ale to dwie rabaty oddzielone ścieżką.


Ja tak po prostu mam, że jak próbuje cos wytłumaczyć to zdarza mi się, że sama siebie nie rozumiem .
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 22:11, 27 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


Ja tak po prostu mam, że jak próbuje cos wytłumaczyć to zdarza mi się, że sama siebie nie rozumiem .

Asiu to dokładnie tak jak ja
____________________
Lulilaj 22:16, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)
Bordowe klony powiadasz...
Akurat ja za bordowymi drzewami nie przepadam - wg mnie w dużych ilościach robią dość ponure wrażenie.
Dałabym klona crimson sentry w róg, razem z magnolią - niezbyt duży, kolumnowy, więc nie zacieni. Potem można go będzie jeszcze gdzieś powtórzyć.
Natomiast z drugiej strony altany i przy placu zabaw dałabym jakieś większe drzewa, które dadzą trochę cienia, ale już nie bordowe. Jeśli mielibyśmy zostać przy klonach, to red sunset bym proponowała.


Oba klony cudne .crimson zachwyca. Dziś próbowałam coś porysowac w paincie ale nie bardzo mi wyszło. Spróbuję kredkami może będzie lepiej

Asiu a co sądzisz o strzepiasokorym?


____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 22:17, 27 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)

Asiu to dokładnie tak jak ja


No to mi ulżyło hihihi.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
DorKa 08:15, 28 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Asia crimson jest cudny zapisuje w kajecik . Miłego dnia.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 09:42, 29 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Lulilaj napisał(a)


Asiu a co sądzisz o strzepiasokorym?


Że jest śliczny i będzie pasował.
Tylko czy masz dostatecznie wilgotną ziemię?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 11:59, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Asiu, mam wielką ochotę dać go przed domem (tu gdzie czerwono), żeby robił za gwiazdę

Dlatego latałam z tymi sznurkami od frontu, żeby zobaczyć czy ta rabata z drzewem nie wyjdzie naprzeciwko wejścia do domu . Nie wyszła także jest ok.
Tylko z sadzeniem musiałabym trochę poczekać, żeby zrobić mu dobry klimat (osłonić od wiatru i mrozu innymi nasadzeniami).

Myślę, że ziemia da radę. W razie "w" będę latać z wiadrem

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies