Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

makadamia 14:38, 29 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Lulilaj napisał(a)

Zdjęcie skarpy jeszcze przed zrobieniem murku ale widać jak jest wyplaszczona


O matko!

Wiesz co? Któregoś dnia, przy ładniejszej pogodzie, musisz koniecznie jeszcze raz to wszystko pomierzyć i jeszcze raz zrobić plan działki, bo widzę, że ten co jest, to się robi coraz bardziej nieaktualny

Na planie to wcięcie miało być malutkie w stosunku do tarasu, a na zdjęciu wygląda, że będzie od niego dużo większe.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 14:41, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)


Tej na graby czy tej ze strzępiastokorym?
Na graby wystarczy spokojnie, na klona wolałabym więcej i z planu mi też wychodziło, że będzie szerzej. Ale w razie czego można zrezygnować z tej ścieżki przy samej skarpie - ona tylko pomocniczo miała być.


Rabata z grabami (widziałabyś je tu? może ewentualnie wiśnia umbraculifera)

Wrócę do domu to napiszę jaką szerokość miała ta ze strzępiastokorym (na pewno min. 2 metry, za to wyszła długaśna coś koło 10
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 14:48, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
makadamia napisał(a)


O matko!

Wiesz co? Któregoś dnia, przy ładniejszej pogodzie, musisz koniecznie jeszcze raz to wszystko pomierzyć i jeszcze raz zrobić plan działki, bo widzę, że ten co jest, to się robi coraz bardziej nieaktualny

Na planie to wcięcie miało być malutkie w stosunku do tarasu, a na zdjęciu wygląda, że będzie od niego dużo większe.


To prawda Muszę uaktualnić...
Długość wcięcia wyszła, że tak powiem sama . Okazało się, że skarpa nie była taka niziutka i żeby była ładnie wypłaszczona to pan koparkowy musiał ją wydłużyć... i dlatego zrobiliśmy dłuższy murek z tej strony, żeby trzymał ziemię
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 14:50, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 15:07, 29 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Lulilaj napisał(a)


Ten bok w porządku - ten drugi strasznie długi wyszedł, a miał być króciutki

Umbry też mogą być. Choć żeby już tak strasznie nie powielać tryndów ogrodowiskowych, może zaproponuję wiśnię kanzan? osobiście nie bardzo lubię ten kielichowaty kształt korony, ale przyznaję, że wiosną bardzo ładnie wygląda jak kwitnie i jesienią jak się przebarwia też. i dość długo trzyma liście (sama nie mam, ale codziennie jak wracam z pracy, to przejeżdżam koło takiego szpaleru).

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 15:15, 29 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Dlatego dobrze przed robieniem ogrodu mieć pokończone takie prądowe i inne potrzeby żeby nie dorabiać sobie niepotrzebnej pracy ...... najgorzej jak już w istniejącym ogrodzie człowiek sobie wymyśli ,ze jeszcze to ,czy tamto by chciał i wtedy lipa ,bo bruk ,bo rabaty ,albo jeszcze coś innego .....
....fajnie mieć plan
Edit zaciekawiły mnie czarne płytki w łazience ? Pokażesz ....plisss ...ja mam w sypialni szaro czarno i biało u Asi czytałam


reasumując powinnam się cieszyć ,że do tej pory kostki nie zrobiłam bo przynajmniej mogę bezboleśnie zmiany wprowadzać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Lulilaj 15:33, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801

Świeżutki widom z balkonu. Zdjęcie troszke krzywi obraz. Fakt troszke dlugi ale kochany miłością bezgraniczna .
Tak wpadlo mi do głowy ze w razie czego zbiorę zbiorę troszke ziemi na końcu murka i coś posadze.Może się jakoś da zajamuflowac
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 15:51, 29 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Asiu wiśnia cudna. A w szpalerze to już w ogóle. Jedyny minus to strefa przemarzania. Czytałam że 6a u mnie jest 6b w dodatku na górze gdzie hulaja wiatry...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
18:11, 29 lis 2017
Lulilaj napisał(a)
Coś takiego?Poszukam jeszcze w telefonie zdjęcie tej skarpy za tarasem...


W szpalerze 3 drzewa, może graby kolumnowe?
Podsadzone roślinami mogłyby pełnić rolę żywopłotu...

ps. właśnie, prawdopodobna szerokość tej rabaty to 1,5 metra. Starczy?



Ja nie sadziłabym obok siebie trzech różnych drzewek tak blisko (klony i magnolia), ale to tylko moje zdanie.
Czas planowania rozpoczęty

edit dałabym jakieś jednakowe:
anna_t 19:36, 29 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Lulilaj napisał(a)

Świeżutki widom z balkonu. Zdjęcie troszke krzywi obraz. Fakt troszke dlugi ale kochany miłością bezgraniczna .
Tak wpadlo mi do głowy ze w razie czego zbiorę zbiorę troszke ziemi na końcu murka i coś posadze.Może się jakoś da zajamuflowac

tam za kominkami ma być ta ścieżka dzieląca kwasną od zasadowej?
a między murem a kominkami co będzie?trawnik?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies