Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

DorKa 08:08, 24 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Widzę,że Ty też nie próżnujesz Asi plany są świetne,też bym się trzymała.
Co do frontu też nie kumam ścieżka a po obu stronach rabaty a za nimi trawnik ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anka_ 08:46, 24 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witaj Asiu, pozwoliłam sobie pobuszować po twoim ogrodzie... Kawał pracy za wami- skarpy, murek, ogrodzenie... Zazdroszczę tej kopary, u mnie niestety za mokro żeby mógł wejść jakiś sprzęt. Zdolności artystycznych też troszkę zazdroszczę, ten tort ! czy gnomek robią wrażenie. Ja muszę kartony przy żywopłocie chyba też rozłożyć, bo nie wyrabiam z pieleniem takiej powierzchni.
I doczytałam, że rozważasz skrzynie w warzywniku? Ja też trochę nad tym myślałam, ale trochę mnie wizja podlewania powstrzymuje. W gruncie trochę łatwiej utrzymać wilgoć... chyba...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Magleska 12:01, 24 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Na planach się nie znam.....nie umiem pomóc ......ta ścieżka pomiędzy rabatami z czego będzie ? ..... zobaczę efekt końcowy pewnie .....
....dalej gnomów nie zrobiłam .....czekam na czas przyjaciółki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AnnaCh 12:14, 24 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A Ty jesteś pewna, że chcesz już te rabaty na froncie wyznaczać, tak bez chodnika? Ja bym podjęła takie ryzyko, tylko wtedy, kiedy by mi ten chodnik układał później mój tata Nie boisz się, że Ci wszystko poniszczą? No chyba, że w robienie chodnika wciągniesz M
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Lulilaj 13:28, 24 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Aniu_t, DoRka plan kwaśno-zasadowej jest cudny i jego będę się trzymać, zastanawiam się tylko nad zmianą-skróceniem ścieżki i dodaniem kilku płyt tak żebyśmy mieli dojście do wędzarni...

Mam problem z samym doborem roślin bo marzy mi się ogród w typowo O. stylu, czyli hortki, rh, klony z ciemnymi liśćmi itp. Do przesadzenia mam prawie 10 letniego Rh, cudnego klona chińskiego i Magnolię Susan. Może można by było je wykorzystać?

Co do frontu to zależało mi na tym, żeby zobaczyć jak rabaty wychodzą z rzeczywistości (wiecie ładna pogoda, szkoda mi było jej nie wykorzystać ). A tak to wygląda po małym liftingu

zielone-przyszłe rabaty, pomiędzy ścieżka szeroka na 1 m. Szare kreski to ścieżka z płyt wtopionych w trawnik.Zdjęcie troszkę przekłamuje i wygląda jakby odległości nie były zachowane. Musicie uwierzyć mi na słowo
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 13:33, 24 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
anka_ napisał(a)
Witaj Asiu, pozwoliłam sobie pobuszować po twoim ogrodzie... Kawał pracy za wami- skarpy, murek, ogrodzenie... Zazdroszczę tej kopary, u mnie niestety za mokro żeby mógł wejść jakiś sprzęt. Zdolności artystycznych też troszkę zazdroszczę, ten tort ! czy gnomek robią wrażenie. Ja muszę kartony przy żywopłocie chyba też rozłożyć, bo nie wyrabiam z pieleniem takiej powierzchni.
I doczytałam, że rozważasz skrzynie w warzywniku? Ja też trochę nad tym myślałam, ale trochę mnie wizja podlewania powstrzymuje. W gruncie trochę łatwiej utrzymać wilgoć... chyba...


Dziękuję Aniu za wizytę i tak miłe słowa .

Koparkę chcę ponownie wykorzystać na wiosnę, żeby wyrównać miejsce w którym miałam warzywnik. Zdecydowałam się na skrzynie, bo szczerze mówiąc nie dawałam sobie rady z plewieniem (niestety w kwestii ogrodu eMuś jest bardzo doraźnym pomocnikiem, wręcz okazjonalnym ).

Faktycznie, udało nam się troszkę w tym roku zrobić, chociaż mam niedosyt bo w sumie niewiele widać. Za to mam nadzieję, że w przyszłości roślinki zasadzone w przygotowanej ziemi się odwdzięczą
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 13:35, 24 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Magleska napisał(a)
Na planach się nie znam.....nie umiem pomóc ......ta ścieżka pomiędzy rabatami z czego będzie ? ..... zobaczę efekt końcowy pewnie .....
....dalej gnomów nie zrobiłam .....czekam na czas przyjaciółki


Oj tam, oj tam. Twój ogród mówi coś innego .
A tak na poważnie Madziu to przynajmniej dawaj znać czy się podoba czy nie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 13:35, 24 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
dubel
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 13:39, 24 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
AnnaCh napisał(a)
A Ty jesteś pewna, że chcesz już te rabaty na froncie wyznaczać, tak bez chodnika? Ja bym podjęła takie ryzyko, tylko wtedy, kiedy by mi ten chodnik układał później mój tata Nie boisz się, że Ci wszystko poniszczą? No chyba, że w robienie chodnika wciągniesz M


Jedyną rzeczą do której dopuszczę obcą ekipę, będzie kostka. A ta będzie kładziona głównie na podjeździe i z drugiej strony domu...

Zamiast chodnika, myślałam raczej o płytach chodnikowych wtopionych w trawnik. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie i myślę, że będzie pasować do ścieżki prowadzącej do altanki, którą rozrysowała Asia. Ale to będzie już w gestii eMa. Niech ma chłopak satysfakcję, hihihi.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
anna_t 18:21, 24 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Lulilaj napisał(a)
Aniu_t, DoRka plan kwaśno-zasadowej jest cudny i jego będę się trzymać, zastanawiam się tylko nad zmianą-skróceniem ścieżki i dodaniem kilku płyt tak żebyśmy mieli dojście do wędzarni...

Mam problem z samym doborem roślin bo marzy mi się ogród w typowo O. stylu, czyli hortki, rh, klony z ciemnymi liśćmi itp. Do przesadzenia mam prawie 10 letniego Rh, cudnego klona chińskiego i Magnolię Susan. Może można by było je wykorzystać?

można, a miejsce pod tą kwasna masz już przygotowane?przekopane, obornik, igliwie itp?
ja bym juz sadziła skoro to masz klepnięte
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies