Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 15:59, 15 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dziękuję Agnieszko za radę kupię tę lejkową na wiosnę i powieszę wyżej. Jak zobaczyłam te moje bukszpany to prawie sie popłakałam. Jeden już padł. Spróbuję ratować pozostałe ale chyba będę szukać jakiejś alternatywy... Iga noce przesypia więc mam czas
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 16:04, 15 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Te rabaty muszę w tym roku obsadzić...bo bedzie rozwód

Świerków już nie ma. Rabata na pierwszym zdjęciu przygotowana jest pod kwasoluby a obok kominów z oczyszczalni ziemia jest zasadowa.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 16:05, 15 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dla przypomnienia projekt
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Toszka 08:26, 16 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lulilaj napisał(a)
(...) Rabata na pierwszym zdjęciu przygotowana jest pod kwasoluby a obok kominów z oczyszczalni ziemia jest zasadowa.

Nie bij, nie zabijaj, ale może sprostuję, że miejsce widzę wytyczone i odchwaszczone, ale rabata absolutnie nie. Kolor i faktura ziemi na tej rabacie ewidentnie pokazuje, że mieszanka dobroci nie była zrobiona. A powinna (wiem, pamiętam, że masz usprawiedliwienie), bo próchnicza ściółka powinna uleżeć się co najmniej 6 miesięcy.

Nie bij, nie zabijaj za te słowa...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 08:41, 16 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszko, wydaje mi się, że Asia wstawiła stare zdjęcia, bo pamiętam, że ten murek oporowy to już stał
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 08:45, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kochane, dokładnie zdjęcia są bardzo stare. Nowych nie mam bo po pierwsze nie miałam jak zrobić (brakowało mocy) po drugie wstyd mi straszny pokazywać te moke chwasty.
Ziemia zanim zarosła przekipada była z konskim odbiornikiem, mączką bazaltową dodatkowo pod kwasoluby poszło igliwie, potem jeszcze wysiałam i przekopałam łubin.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 08:47, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dodatkowr zmiany na tych kiedyś rabatach to brak świerków i szpaler szmaragdow pod ogrodzeniem
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Toszka 09:16, 16 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aśki, stare nie stare zdjęcia... ja tylko rzuciłam dygresją, bo naszykowanie kwaśnego podłoża wymaga czasu, maceracji i bardzo osiada. Bardzo!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 09:24, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Toszka napisał(a)
Aśki, stare nie stare zdjęcia... ja tylko rzuciłam dygresją, bo naszykowanie kwaśnego podłoża wymaga czasu, maceracji i bardzo osiada. Bardzo!


Kurcze to nam zagwostkę. Toszko muszę się dopytać
ziemię jak pisałam wyżej przygotowałam jesienią 2017 z planem sadzenia wiosną 2018. Sadzenia nie było i tak ziemia leży sobie do teraz. Czy na wiosnę powinnam jeszcze czymś ją zasilić? Czy mogę myśleć o rodkach?

Chciałam przed sadzeniem dac tam jeszcze kompost.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Toszka 09:44, 16 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Siarkę wyliczałaś do swojego ph i dodawałaś?
Liście na jesieni zebrałaś w ilościach hurtowych i dodałaś? Korę dawałaś?
Kompost pod kwasoluby jest najmniej potrzebny.

Troszczę się o tę rabatę, bo kwasolubne to moja miłość... no i nie chciałabym, aby przez zaniechanie przygotowania coś żywot straciło lub zaniemogło

Twoja ziemia jest mocno piaszczysta czy ciężka, zbita, trzymająca wilgoć i gliniasta (po kolorze na fotach trudno ocenić czy to żółty piach, czy takoważ śliczniutka glina.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies