Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 09:50, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Dziękuję Toszko mi też zależy dlatego tak doputuję. Chcę ograniczyć te moje błędy jak mogę. No i wyszło ... kora poszła ale siarka i liście już nie
Ziemia to śliczna glina trzyma wilgoć.

Tylko co teraz jesli siarki nie ma i liści brak?nie zdąży się przecież przegryźć

I jeszcze pytanko:jak przeliczyć siarkę do ph?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 12:48, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Tak sobie dumam nad tą kwaśną częścią rabaty i wyszło coś takiego

Dla przypomnienia wymiary

Może ktoś coś...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
anna_t 17:36, 16 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia to zakreskowane to murek tak?
ja ostatnio mam schize na hakone więc jak bym jeszcze przy rodkach dała jaśniejszą odmiane a przy hortkach zwykłą zieloną.
konwalnik jest piękny ale podobno za cholere nie chce przyrastać, trzeba to wziąć pod uwagę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Lulilaj 19:13, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Aniu to zakreskowane to planowana ścieżka. Zapomniałam zaznaczyć.
Klony oczywiście 3 jednakowe, zapisane odmiany najbardziej mi się podobają

Co do rh to te odmiany posiadam już. No i muszę jakoś zagospodarować.
A hakone też mi się podoba dzięki

Zastanawiam sie na rh. Te które mam są różnokolorowe, nie wiem czy nie będzie za pstrokato.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Dragonka 19:33, 16 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Lulilaj napisał(a)
Dziękuję Toszko mi też zależy dlatego tak doputuję. Chcę ograniczyć te moje błędy jak mogę. No i wyszło ... kora poszła ale siarka i liście już nie
Ziemia to śliczna glina trzyma wilgoć.

Tylko co teraz jesli siarki nie ma i liści brak?nie zdąży się przecież przegryźć

I jeszcze pytanko:jak przeliczyć siarkę do ph?


hej Asiu, chciałam się przywitać Widzę, że planowanie rabaty trwa w najlepsze Mam tu zapisany link do wyliczenia siarki Toszkowego autorstwa bardzo dokładne. Pozwolisz, że będę cicho podpatrywać,bo i mnie temat interesuje .
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=293
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
makadamia 19:46, 16 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aż sobie musiałam sama wyrysować tą rabatkę, bo nie mogłam uwierzyć, że na 8 metrach zmieści się tylko jeden miskant i jedna hortensja
Ale - po dodaniu żywopłotu, ścieżki - okazuje się że jednak tak

Rabatka będzie zupełnie nie w moim stylu: porządna, elegancka i nieprzeładowana
Znaczy się - ładna

Uwagi mam dwie - zamiast tuji, przy różanecznikach lepsze byłyby choiny kanadyjskie
I chyba jednak zrezygnowałabym z tych traw cieniolubnych przy altanie na korzyść szerszej ścieżki. Mam poważne podejrzenia, że bez tego będzie trochę niewygodnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 20:22, 16 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
może dokup takich samych rododendronów i w większych plamach nie będzie pstrokato
zgadzam się z Asią w kwestii ścieżki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gosialuk 23:21, 16 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Asiu idę spać. Jestem dopiero na 15 tej stronie, ale czyta się ciekawie twoje zmagania. Wyrównanie terenu zrobiło dobrą robotę. Pewnie dużo się jeszcze zmieniło do teraz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
DorKa 08:31, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ale masz kawał rabaty do obsadzenia.Super! W kwestii rododendronów to tez nie sadziłabym różnych kolorów. Na takiej poukładanej i eleganckiej rabacie ( jak to Asia nazwała ładnej ) bardziej pasuje jeden kolor, wg mnie oczywiście. Ale ja to w ogóle jestem monotematyczna Kibicuję w tworzeniu kolejnego pięknego ogrodu!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
polinka 17:47, 17 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asiu a może przed hortensjami żywopłot z niskiej odmiany cisa i wtedy nie dawać konwalnika?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies