Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 10:17, 23 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie tyle nie lało, a ziemię już mam suchutką Nikt mi nie wierzył dopiero wczoraj cała gromada zobaczyła na własne oczy....i uwierzyła zachodząc w głowę jak to możliwe, że u nas tak sucho, tak mało popadało


U mnie pada..codziennie prawie, ale po trochu.. albo dużo szybko i na raz.. patrzymy w pogodę z powodu pracy) i niestety jeszcze 10 dni takich byle jakich..

Jakby padało ciurkiem przez 3 dni , ale spokojnym deszczem to by podlało, a tak albo moczy, albo zlewa i na szybko to ucieka do kanalizacji.. glina nie zdąży tego przyjąć tylko puści dalej..

A co do suchodrzewa..to ostatnie 4 zimy były byle jakie, a nawet 7 zim ostatnich nie było, ta troszkę lepsza ale ze śniegiem. Jak ktoś chce , ma czas i lubi może ciąć kilka razy w sezonie suchorzewy, ale ja bukszpan tnę tylko raz do roku, a czasami i mniej.. W tym roku tylko cięte połowa na froncie i na wsiowej.. a to nawet nie połowa, może 1/3... Podziękuję za wszystko co pracochłonne.. to dobre dla młodych, zdrowych i bez pracy. Albo dla bogatych co ich stać na ogrodnika..
A ja ani młoda, ani zdrowa, ani bogata i w dodatku z pracą do śmierci.. bo jak przejdę na emeryturę to muszę sprzedać dom z ogrodem bo tego nie utrzymam finansowo.

Jeszcze jesteś na etapie euforii z ogrodem, bo go zakładasz, masz czas na ogród to nie patrzysz na takie rzeczy, ale i Ciebie to dopadnie W pewnym momencie stwierdzisz, że jeszcze trzeba mieć czas żyć ,a nie ciachać suchodrzewy. Piszę o tym od 2 lat, ze pora zmienić ogród na mniej obsługowy bo za dużo czasu pochłania, wiec nie gniewaj się, ale propozycje czegoś co będzie gorsze nie tylko wizualnie ale i czasochłonnie odrzucam od razu.. W dodatku z nutką ironii...

Bez obwódek też obleci.. mniej elegancko, ale będzie.. chociaż żal..
Tu jest bez i ogród sie z tego powodu nie zawalił.. a ja wcale nie mam ochoty tu niczego robić




Dziękuję za towarzystwo do śniadania... i wracam do pracy... jak ja nie lubię poniedziałków Jak przeżyję poniedziałek to do końca tygodnia jakoś się przekulam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:26, 23 lip 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Makao_J napisał(a)
Dobry dowcip


Życiowy....bo z logiką często u ludzi jak w dowcipie.. szczególnie jak idzie o politykę..

Miłego dnia..w ogrodzie jesienią pachnie.. astry się wysypały, chryzantemy wygniły.. rozchodniki mniamają opuchlaki.. co mi będzie kwitło???

Jeżówki odmianowe na ukończeniu... a to jeszcze lipiec.. chociaż mówia że Anna to jesienna panna, a to już w tym tygodniu..


A teraz myk, myk do obowiązków, przerwa ponad miarę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
10:30, 23 lip 2018
dziękuję za obszerny wpis czekam na gosci to mam chwilke na czytanie wynurzeń


jak tak obserwuje florumi rozmawiam z ludzmi to ta euforia wielu juz minęła i sa na etapie " jak najszybciej wywalic to co czasochłonne "

od zeszłego roku jestem na podobnym etapie ...pozbyłam sie straszydeł ...a ogród doprowadziłam do stanu co by cieszył i utrzymanie jego tylko w soboty musi wystarczyć i to nie kazde

bukszpany tez tne raz w roku

P. warzywnik to inna historia ...bo do niego trzeba zagladac czesciej
makadamia 10:36, 23 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W takim razie, podsumowując, co wywalacie jako czasochłonne (oprócz bukszpanów)?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
10:37, 23 lip 2018
sylwia_slomczewska napisał(a)

......



weż ty mi pokaż kto ma taka obwódkę z suchodrzewa ?

bo jak sie samemu czegoś takiego nie ma .....to niekoniecznie warto sie upierac i komus to wciskac ...zwłaszcza że to metoda na siłe

bo to co ty piszesz to tylko teoria ...i jeszcze mocno wadliwa i czasochłonna


PS. na brak deszczu nie ma rady ...na takie pisanie i przekonywanie kogos na siłe zeby uwierzył szkoda czasu ....lepiej sie skoncentruj na rozwiazaniu tego problemu ...ogranicz rosliny co tej wody duzo potrzebuja ...albo zrób nawadnianie ...kosztowne ...ale napewno da sie zrobic tak zeby było skuteczne
10:40, 23 lip 2018
makadamia napisał(a)
W takim razie, podsumowując, co wywalacie jako czasochłonne (oprócz bukszpanów)?


ja nie kupowałam himerycznych upiedliwców no moze tylko róze ...ale te królewny obrazalskie tez wymienia na terminatorki

bukszpany to nawet nie sa czasochłonne jakos bardzo ....tylko zrobiły sie sa chrowite i jeszcze ta ćma ...co sprawia ze trzeba kołonich latac z opryskiem w te i wewte
paniprzyroda 10:45, 23 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W sobotę wykopałam New Dawn. Cięłam prawie do zera jesienią, wiosną, w czerwcu i znów zarosła to, czego nie powinna. Na dodatek kłuje i śmieci. Najzdrowsza róża u mnie, ale kto ją będzie ciął tyle razy. Posadzę hosty, te samoobsługowe są. Nawet jeśli trochę je zjedzą ślimaki to w następnym roku odbiją
____________________
Dwa ogrody
Kasya 11:06, 23 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
ja nie mam obwodek bukszpanowych i zyję
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kindzia 13:30, 23 lip 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Takiego pazia żeglarza to jeszcze nie widziałam, prawie tak piękny jak królowej.

U mnie też cięcie buksów tylko raz w roku, a teraz mi znowu uzmysłowiłaś, że nie cięte jeszcze kulki i stożki. Kulkom mogę odpuścić, ale jak zaniedbam cięcie stożków, to w przyszłym roku już nie będzie tak szybciorem...już mi się grube zrobiły i kształt tracą
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
sylwia_slomc... 13:59, 23 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mala_Mi napisał(a)


U mnie pada..codziennie prawie, ale po trochu.. albo dużo szybko i na raz.. patrzymy w pogodę z powodu pracy) i niestety jeszcze 10 dni takich byle jakich..

Jakby padało ciurkiem przez 3 dni , ale spokojnym deszczem to by podlało, a tak albo moczy, albo zlewa i na szybko to ucieka do kanalizacji.. glina nie zdąży tego przyjąć tylko puści dalej..

A co do suchodrzewa..to ostatnie 4 zimy były byle jakie, a nawet 7 zim ostatnich nie było, ta troszkę lepsza ale ze śniegiem. Jak ktoś chce , ma czas i lubi może ciąć kilka razy w sezonie suchorzewy, ale ja bukszpan tnę tylko raz do roku, a czasami i mniej.. W tym roku tylko cięte połowa na froncie i na wsiowej.. a to nawet nie połowa, może 1/3... Podziękuję za wszystko co pracochłonne.. to dobre dla młodych, zdrowych i bez pracy. Albo dla bogatych co ich stać na ogrodnika..
A ja ani młoda, ani zdrowa, ani bogata i w dodatku z pracą do śmierci.. bo jak przejdę na emeryturę to muszę sprzedać dom z ogrodem bo tego nie utrzymam finansowo.

Jeszcze jesteś na etapie euforii z ogrodem, bo go zakładasz, masz czas na ogród to nie patrzysz na takie rzeczy, ale i Ciebie to dopadnie W pewnym momencie stwierdzisz, że jeszcze trzeba mieć czas żyć ,a nie ciachać suchodrzewy. Piszę o tym od 2 lat, ze pora zmienić ogród na mniej obsługowy bo za dużo czasu pochłania, wiec nie gniewaj się, ale propozycje czegoś co będzie gorsze nie tylko wizualnie ale i czasochłonnie odrzucam od razu.. W dodatku z nutką ironii...

Bez obwódek też obleci.. mniej elegancko, ale będzie.. chociaż żal..
Tu jest bez i ogród sie z tego powodu nie zawalił.. a ja wcale nie mam ochoty tu niczego robić




Dziękuję za towarzystwo do śniadania... i wracam do pracy... jak ja nie lubię poniedziałków Jak przeżyję poniedziałek to do końca tygodnia jakoś się przekulam..

Aniu dużo racji pewnie jest w tym, że mnie jeszcze euforia nie minęła, chciałabym by mi tak zostało na stałeTy masz tak piękny ogród, że czy buksy będą czy nie to i tak pięknie się prezentuje. A bylinowe ogrody z racji swojej zawartości niestety pracochłonne mocno są. Przykro, że to życie tak różnie się układa. Życzę dużo siły_
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies