Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 16:31, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
To już wiem czemu moja perowskia na masie słabo przybiera, nie cięta ani razu jeszcze poprawię się obiecuję
O żadnym strzelaniu nawet słyszeć nie chcę( tu ma być emotka co palcem grozi, ale nie wiem jak się robi)czuj, że pogroziłam paluchem


Tnij, będzie i gęstsza i mocniejsza. Moje maja tu już chyba 10 lat To są stara krzaczory..bo perwoskia to krzew




I tradycyjnie jak co roku do porównania wielkości .


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:32, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)

Piękności


Dzięki Miła.... fajnie, że się odzywasz, znaczy że wszytko jest u Ciebie ok.
Już mi sie miesza co wrzucałam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:39, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Aniu - relacje ze spotkania oczami Sylwii obejrzłam, zielonej trawy zazdroszcze chociaż rachunku za wode to juz może mniej.
Cudne i wielkie kepy jeżówek też mi sie marzą i hakoncheole takie jak twoje - cóz okazuje sie że nie każdy może mieć to co chce
Ja też dosadzam odmianowych jeżówek dużo co roku i...nie wychodzą po zimie, tylko te rózowe są rozmnożone, te zwykłe... a perowskie próbowałam dwukrotnie zainstalowac u siebie ( ukorzenione sadzonki dostałam od Jankosi) niestety nie umiem jej przekonac żeby chciała u mnie rosnąć...
Pozdrawiam!


Kup sadzonkę ze szkółki... daj piasku skorupek od jajek i posadź na lekkim wzniesieniu i na słoneczku. Na pierwszą zimę lub nawet dwie możesz zasypać korą. Wiosną przytnij .. tnie się późno, jak lawendę. Ona ma wymagania takie jak lawenda.. i taki sam sposób uprawy. Moje oblazł mech w tym roku, wyglądały rachitycznie, aż dosadziłam dwie sadzonki nowe, aby uzupełnić lukę, a ona się pozbierała. Kiedyś ukorzeniłam ze ściętych gałązek i oddałam. Coś się wysiewa, ale zwykle w kostce wiec muzę ja i tak wywalić. Na ciężkiej ziemi słabo się wysiewa. Ale z doniczek musi ci się przyjąć.
Swoja wczoraj związałam w pęczki bo się już pokładała, ostatnio trochę pada..
Widać to po hortkach.. szczególnie wanilki są pokładające się co mnie denerwuje. Ale stare dwa badyle stoją, wiec dam im jeszcze czas.

Widać ile je położyło..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:44, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
popcorn napisał(a)
Cześć Ania! Nadrobiłam Trochę. Pozachwycałam się. Cuda tam masz w ogrodzie. I goście byli, super! Praca lepiej że jest, ale musisz trochę odpocząć! Kiedy ostatnio byłaś na urlopie?

Pozdrówka
k.


Niestety nie mam zastępstwa za siebie, a w mojej pracy cały czas ktoś musi czuwać .. inaczej wszytko stoi.. a rzeczy są terminowe i bez możliwości przełożenia.. w dodatku wyskakują często z dnia na dzień a nawet szybciej.. Próbowałam przez wiele lat przysposobić kogoś do zastępstwa i poniosłam porażkę. Za dużo rzeczy jest od ogarnięcia aby komuś chciało się tego nauczyć..
dlatego mam ogród, bo tam się resetuję. Tam ma moje urlopy Potrzebuję tygodnia aby ogarnąć chociaż z grubsza, by nie drażniło.. ale to nie realne.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 16:45, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)

]
I tradycyjnie jak co roku do porównania wielkości .




Letnie obrazki super. Czy przycinasz tę hortensję, boska jest. Co to za odmiana?
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 16:50, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AgnieszkaW napisał(a)
Aniu, jeżówki masz śliczne, w odróżnieniu ode mnie, bo u mnie jeżówkami posiliły się nornice....
Froncik elegancki, a perowskia taka jak u mnie, mamy je podobne. Buziaki i głowa do góry


U mnie grandzi karczownik, wzdłuż dłuższej osi ogrodu.. wszytko mam zryte i nie mogę drania dopaść.. teraz przeszedł pod różaneczniki. Wszytko co krzywe to lecę sprawdzić czy już nie podżarł..

Great Star zasuszyłam w tym roku.. i nie tylko ją.. kwiaty malutkie.. prawie nie widać



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:56, 11 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)


Letnie obrazki super. Czy przycinasz tę hortensję, boska jest. Co to za odmiana?

Phantom, tnę ją i to mocno. Zostawiam tylko mocne pędy. Jest to moja pierwsza hortka i rośnie już chyba 11 lat

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 17:16, 11 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
Twoje hortki i tak o wiele bardziej dorodne niż moje

One jednak duzo wody lubia
Musiałabym kazde popołudnie z wężem spędzać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Katkak 22:15, 11 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ani wiesz jak Iga o Tobie mówi? Moja kochana ciocia Ania co ma huśtawkę w ogrodzie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anka_ 22:34, 11 sie 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Phantom niesamowity.

Aniu czy ta brunnera co dostałam od ciebie w zeszłym roku da radę w częściowym słońcu? Cień tak od ok 13. Rośnie teraz w jedynym cienistym u mnie miejscu i jest cudowna. Chciałam ją przesadzić na docelowe miejsce, ale nie chcę jej zmarnować.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies