Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 23:12, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
KasiaBawaria napisał(a)
Ja cie rozumiem- ja mam dwojke dzieci, szkoly, w tym jedna polska oddalona o 100 km. Dwie prace i meza ciagle w podrozy sluzbowej. Dlatego staram sie jakos sobie wszystko ulatwiac. Bo kiedys tez mialam wiecej czasu, a to sie niestety zmienilo. Wyspij sie, napij sie kawy i wyluzuj- nie musi byc perfekcyjnie Faktycznie ten rok trudny byl- ciagly gorac powodowowal, ze ogrod wiecej pracy wymagal.

Pracy wymagał i nie robione... Serce boli.
Perfekcji nie wymagam i od siebie i od ogrodu...tylko roślin żal.
Jestem realistka..może szalona ale realistka.
I z wielkim wolniejsza... Albo bardziej zniechęcona.
Burza odchodzi a awaria chyba dłuższą. Szanuję telefon bo bateria padnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 23:14, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak Ci lilie zgniją jak one w wodzie rosną a teraz dostaną najlepsza wodę - spoko oziębiło się, podlewa jeszcze miesiąc cudności a potem już coraz mniej - trzymaj się.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 06:56, 03 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Jak Ci lilie zgniją jak one w wodzie rosną a teraz dostaną najlepsza wodę - spoko oziębiło się, podlewa jeszcze miesiąc cudności a potem już coraz mniej - trzymaj się.

Normalnie. Lilie do rośnięcia potrzebują ziemi. A tak tylko ryby się nad resztą korzeni pastwią i ogryzają.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ElzbietaFranka 10:24, 03 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Moje lilie rosną w donicach z dziurkami sporych ok 10 litrów są 2 posadzone. Mieszankę ziemi zrobiłam sama najwięcej gliny ponad połowa reszta ziemia rodzima i jakaś ogrodnicza. Przyklepalam donice glina, 2 lata temu wiosna poskładałem koreczki substrala i rosną jak widać.
Liście po gradobiciu już prawie wszystkie usunęłam i wyrósł znowu ogromny parasol nowych.

Anka kup na wiosnę i zrób tak jak napisałam będą rosly. Jednak co dużo mówić trzeba żółte liście obrywać w ciągu sezonu bo gniją to samo z kwiatami. Niektóre liście lilii mają po 1,5 metra długości.

Po oberwaniu liście znowu szybko wyrastają. Najgorszy pierwszy rok a później już pięknie rosną.
Masz wiele innych roślin w oczku które bym chciała mieć nawet nie wiem jak się nazywają chyba strzałka.
Nasadzilan parę doniczek żółtego irysa więc w przyszłym roku powinna woda lepiej wyglądać. Sam nie wiem dlaczego tak w tym roku zielono mam.
Pewnie wszystko przez te upaly zieleni on to odpowiada.

Jeżeli chodzi o porządki nikt nie ma idealnie w ogrodzie każdy ma swój bajzel którego nie pokazuje nie można się stresować. Szkoda zdrowia patrz interesu z którego żyjesz a oko nacieszysz ty co masz w ogrodzie bajzel omijaj.

U nas tez w nocy padało nie było burz ale najzwyklejszy opad całonocny i tym się cieszę.

Miłego i tlustego dnia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 19:01, 03 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Mala_Mi napisał(a)


Co to jest to różowo kwitnące ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 19:36, 03 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aniu to krwawnica pospolita.
Aniu Mała Mi zaglądam, nie ma recepty na życie. Też mi się w pracy pokomplikowało i ciągnę drugą szychtę w domu. Doby brakuje. Tak więc łączę się w bólu i zmykam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mala_Mi 18:54, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
Moje lilie rosną w donicach z dziurkami sporych ok 10 litrów są 2 posadzone. Mieszankę ziemi zrobiłam sama najwięcej gliny ponad połowa reszta ziemia rodzima i jakaś ogrodnicza. Przyklepalam donice glina, 2 lata temu wiosna poskładałem koreczki substrala i rosną jak widać.
Liście po gradobiciu już prawie wszystkie usunęłam i wyrósł znowu ogromny parasol nowych.

Anka kup na wiosnę i zrób tak jak napisałam będą rosly. Jednak co dużo mówić trzeba żółte liście obrywać w ciągu sezonu bo gniją to samo z kwiatami. Niektóre liście lilii mają po 1,5 metra długości.

Po oberwaniu liście znowu szybko wyrastają. Najgorszy pierwszy rok a później już pięknie rosną.
Masz wiele innych roślin w oczku które bym chciała mieć nawet nie wiem jak się nazywają chyba strzałka.
Nasadzilan parę doniczek żółtego irysa więc w przyszłym roku powinna woda lepiej wyglądać. Sam nie wiem dlaczego tak w tym roku zielono mam.
Pewnie wszystko przez te upaly zieleni on to odpowiada.

Jeżeli chodzi o porządki nikt nie ma idealnie w ogrodzie każdy ma swój bajzel którego nie pokazuje nie można się stresować. Szkoda zdrowia patrz interesu z którego żyjesz a oko nacieszysz ty co masz w ogrodzie bajzel omijaj.

U nas tez w nocy padało nie było burz ale najzwyklejszy opad całonocny i tym się cieszę.

Miłego i tlustego dnia życzę

Ela twoje posty zawsze są takie długie wyczerpujące i widać że dokładnie czytasz i oglądasz.
W tym roku też walczę z zieloną wodą. słaba zima wczesna i zimna wiosna spowodowały że rośliny nie mogły zastartować a potem upały zrobiły swoje. To taka moja teoria. w tym roku aby walczyć z zieloną wodą kupiłam lampę UV i ona robi taką dobrą robotę. Oczywiście pilnuje czystej pompy (bo się lubi zatkać) i minimum raz dziennie czyszczę filtry. Ale z filtrami tak mam ponieważ mam za mały zbiornik filtracyjny. Jak będzie czas to go powiększymy nawet już beczkę z tej okazji kupiliśmy.
Moje wszystkie lilie niszczą karpie koi. Od 3 lat grasowała szarynka a resztę zniszczyłam ja. kolega likwidowało oczko i dał mi sporo linii musiałam je posadzić leżały półtora miesiąca na płyciźnie.
Tym razem postanowiłam przechytrzyć mojego kojaki i założyłam na kosze siatkę z dużym oczkiem. Dzięki temu na wiesz też mogłam dać kamień i woda po włożeniu koszy nie zrobiła się od razu w kolorze gliniastym.
Także niedziela była dzisiaj pod hasłem sadzimy lilie wodne. I kończymy bałagan pod jarzębiną...
Wodę wymieszałam i zrobiła się chwilowo brudna. Ale do jutra znów będzie ładna. A rybki nie mają jak już wywalać ziemię z doniczek. Zawsze po włożeniu woda była od razu brudna ponieważ cała ziemia w ciągu godziny była wywalowana


Żółte irysy jak się rosną to zajmą ci dużo miejsca. Ale faktem jest że ruszają bardzo szybko i czyszczą wodę. Natomiast najładniejszą roślinę w boczku jaką mam jest potenderia i Marsylia.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:58, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ela tym razem mało posadziłam w koszach a skorzystałam z kastr w którym dnie są otwory. Mam za wąskie półki okrągłe kosze spadają. mąż pomagał sadzić bo sama bym nie była w stanie przenieść tych skrzynek i stwierdziliśmy że jak zlikwidujemy basen to zrobimy sobie większą strefy płytką na rośliny czyszczące oczko.
.
I jest to pierwszy rok od 9 lat kiedy nie zakwitł i żaden Lotos
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:01, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)
Aniu to krwawnica pospolita.
Aniu Mała Mi zaglądam, nie ma recepty na życie. Też mi się w pracy pokomplikowało i ciągnę drugą szychtę w domu. Doby brakuje. Tak więc łączę się w bólu i zmykam.

No bo życie nie jest bajką..... Po jakimś tam czasie wreszcie posadziłam twojego powojnika
w nazwie ma coś z miłością.....

Jest śliczny i niebieski.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:08, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anabuko1 napisał(a)

Co to jest to różowo kwitnące ??

Tak , to jest krwawnica. Wydarta z rowów w Bieszczadach
A to taki widoczek z ogrodu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies