Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

hankaandrus_44 10:12, 19 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Ha, ha. Chwasty na dwóch nogach, dobre. Ja myślałam, że na przeszkodzie zawsze jest jakaś kotwica, Taka zaprze się w muł, i ani w tę, ani we w tą.
Nijak z miejsca, najwyżej na zasięg łańcucha.

Ale chwasty na rabatach, w miarę możliwości, pielimy. Bo walka z nimi jest nieustająca.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
TAR 10:13, 19 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
phi, chwasty? kto by sie nimi przejmowal widze, ze sa, jak juz naprawde wlazi w oczy to wyciagam. sadze duzo i gesto rosliny zagluszaja. szkoda mi czasu na plewienie popierdólek, duze sie po deszczu latwiej wyciaga i plecki tak nie bola. to tylko chwasty
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mala_Mi 11:13, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
TAR napisał(a)
phi, chwasty? kto by sie nimi przejmowal widze, ze sa, jak juz naprawde wlazi w oczy to wyciagam. sadze duzo i gesto rosliny zagluszaja. szkoda mi czasu na plewienie popierdólek, duze sie po deszczu latwiej wyciaga i plecki tak nie bola. to tylko chwasty

U mnie podobnie. Z chwastami lepiej, że ślimakami gorzej. Tak ciasno ve non
Go nie wstawi. Nawet kaczej. Chłopcy też już nie depczą. Deptali jak wyłaziło z ziemi.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:20, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Juzia napisał(a)
Obłędna jest ta rabata!!!


Teraz jest jej 5 minut, potem już jest nijaka.. kiedyś mnie to denerwowało a teraz wiem, ze tak ma być.. nie może być wszytko cały sezon woow.

I wesołe jarmarki.. ciągle mam ochotę to wywalić, ale jak kwitnie to szkoda Pomimo jarmarku
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:26, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ania teraz w każdym ogrodzie chwasty są bo po tych deszczach rosną jak szalone, szkoda, że tą ilością deszczu nie obdzieli całego lata. Rośliny i ogrodnicy byliby zadowoleni, a tak to zamiast kwiatki podziwiać podziwiam ich łodygi na kolanach przy plewieniu

Z powodu deszczu nawet nie mam fotek piwonii.. zniszczone.
Woda już nie wsiąka... Faktem jest tylko chwasty nie narzekają. U nas deszcze od 3 miesięcy a u innych susza. Nawet pogoda jest niesprawiedliwa.
Róże niektóre też już złapały grzyba od mokrego.
Śliczne....


Ale tylko nieliczne. Reszta taka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:32, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Ha, ha. Chwasty na dwóch nogach, dobre. Ja myślałam, że na przeszkodzie zawsze jest jakaś kotwica, Taka zaprze się w muł, i ani w tę, ani we w tą.
Nijak z miejsca, najwyżej na zasięg łańcucha.

Ale chwasty na rabatach, w miarę możliwości, pielimy. Bo walka z nimi jest nieustająca.

Piele w miarę regularnie warzywa. . Reszta radzi sobie sama. Osty wyrywam jak wyższe idę mnie a tak to tylko bo sięgnę ręką z brzegu i to też wielkie. Nie eyobraźam dobie pielenia mojego ogrodu w ten sposób jak warzywa. Zaoralsbym wszystko. Doby by mi brakowało tylko na pielenie.
A to miało zachwycać piwoniami... Zmokłe kury wycięłam..niech nie straszą i nie gniją.
Kilka portretów
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
fasola 12:23, 19 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Dziwna pogoda jest w tym roku.
Na Suwalszczyźnie był suchy marzec i kwiecień, za to od dwóch miesięcy nie trzeba nic podlewać bo pada 2-3 razy w tygodniu, często w nocy.
Nawet nasz "tyrawnik", który się ususzył na amen rok temu wrócił do żywych. Normalnie pogoda idealna.

Róże historyczne Comte de Chambord piękne. Teraz chodzę i myślę, czy gdzieś je wcisnę.

Lubię Twoje oczko wodne i zazdroszczę energii. Nie mogę pojąc jak to wszystko ogarniasz na takim poziomie. U mnie zawsze coś leży, albo dom, albo ogród (w pracy staram się trzymać fason). Teraz to już będzie leżało wszystko, bo dwa dni temu złamałam rękę.
____________________
Fasola Igielnik
Juzia 12:50, 19 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Mala_Mi napisał(a)


I wesołe jarmarki.. ciągle mam ochotę to wywalić, ale jak kwitnie to szkoda Pomimo jarmarku


Ja nie wiem gdzie Ty tu jarmark widzisz!
No chyba, że na żywo wygląda gorzej

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
TAR 13:00, 19 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7592
ten jarmark przesliczny ale ja sroczka jestem to lubie

i u mnie zgnilizna powoli, grzyb wszedzie, caly czas padalo, tylko z kopaniem na rabatach nie ma problemu.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Katkak 14:22, 19 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anuś flaming jest w dechę, dobrze, że Kazia oszczędziłaś. Ogród masz boski, z chwastami czy bez.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies