Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Pszczelarnia 14:53, 19 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wiem, co to jest grupa ogrodowa ale Comte i ta rabata zachwycają - klasyka!

Sama mądrośc, tzreba patrzeć wyżej i dalej a nie tylko pod nogi - od dziś to moje ogrodowe motto na chwasty w ogrodzie. Ślimakom nie przepuszczam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dorota123 17:53, 19 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
W ogrodzie jak zwykle masz pięknie, chociaż Ty zawsze chciałabyś lepiej. Też ostatnio wkurzam się na warzywnik, tam ciągle trzeba wyrywać chwasty, zruszać ziemię. Uważam, ze rabaty kwiatowe są mniej wymagające. Nasadziłam gęsto kwiatków że nawet jak są chwasty to sama się zastanawiam, czy to na pewno nie jest kwiatek?
Z drugiej strony to warzywa swoje mój organizm przyswaja, a te kupne nie za bardzo.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
hankaandrus_44 18:15, 19 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wiem, co to jest grupa ogrodowa ale Comte i ta rabata zachwycają - klasyka!

Sama mądrość, trzeba patrzeć wyżej i dalej, a nie tylko pod nogi - od dziś to moje ogrodowe motto na chwasty w ogrodzie. Ślimakom nie przepuszczam.


Aniu, Ewuniu, miód na moje oczy! Ślimakom też nie przepuszczam!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 09:05, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Nie wiem, co to jest grupa ogrodowa ale Comte i ta rabata zachwycają - klasyka!

Sama mądrośc, tzreba patrzeć wyżej i dalej a nie tylko pod nogi - od dziś to moje ogrodowe motto na chwasty w ogrodzie. Ślimakom nie przepuszczam.

Grupa zamknięta na FB gdzie chciałyśmy aby na szybko móc obejrzeć to fajniejsze zdjęcia z ogrodów bez czytania całego forum na ogrodowisku. Zapraszałam cię, ale odrzuciłaś zaproszenie, mówiąc że nie masz czasu. Teraz grupa jest za duża a raczej za dużo śmieci w niej się pojawia i straciła swój urok. Po 10 pytań dziennie i to samo. Nikt nie zapisał trudu aby poszukać i poczytać. Lenistwo wyłazi nawet z ogrodników. A bo to też i tacy ogrodnicy od siedmiu boleści.
a u mnie nadal pada dwa miesiące pory deszczowej ja wiem że susza jest straszna ale ta ilość wody też nie lepsza.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:25, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)


Aniu, Ewuniu, miód na moje oczy! Ślimakom też nie przepuszczam!

Zaczynam patrzeć w góre i z powodu ślimaków i z powodu chwastów.. pora deszczowa ma tę wadę, że komary czują się doskonale. U mnie problemów wieszczych z komarami nie było, bo dużo otwartych przestrzeni.. ale tak było. Dziś wyskoczyłam zrobić zdjęcie dla Ewy pięknej różny która z powodu deszczu od razu gnije.. w momencie naciskania migawki ugryzło mnie 6 komarów, to były 3 sekundy .. i uciekłam.
Teraz siedzę i się próbuję nie drapać.. nawet filtrów nie idę umyć w oczku bo mnie zjedzą.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 09:31, 22 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
o to do mnie nie dolecialy na szczescie
przestalo padac wreszcie.

Na tej grupie to tyle chwastow, ze mi sie nie chce tam nic pisac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mala_Mi 10:52, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorota123 napisał(a)
W ogrodzie jak zwykle masz pięknie, chociaż Ty zawsze chciałabyś lepiej. Też ostatnio wkurzam się na warzywnik, tam ciągle trzeba wyrywać chwasty, zruszać ziemię. Uważam, ze rabaty kwiatowe są mniej wymagające. Nasadziłam gęsto kwiatków że nawet jak są chwasty to sama się zastanawiam, czy to na pewno nie jest kwiatek?
Z drugiej strony to warzywa swoje mój organizm przyswaja, a te kupne nie za bardzo.

Dorotka, mamy podobnie
Edit. Moja siewka w szczelinie kostki.. najbardziej okazała naparstnica.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Magda70 10:56, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mala_Mi napisał(a)

Grupa zamknięta na FB gdzie chciałyśmy aby na szybko móc obejrzeć to fajniejsze zdjęcia z ogrodów bez czytania całego forum na ogrodowisku. Zapraszałam cię, ale odrzuciłaś zaproszenie, mówiąc że nie masz czasu. Teraz grupa jest za duża a raczej za dużo śmieci w niej się pojawia i straciła swój urok. Po 10 pytań dziennie i to samo. Nikt nie zapisał trudu aby poszukać i poczytać. Lenistwo wyłazi nawet z ogrodników. A bo to też i tacy ogrodnicy od siedmiu boleści.
a u mnie nadal pada dwa miesiące pory deszczowej ja wiem że susza jest straszna ale ta ilość wody też nie lepsza.



Muszę się z Tobą zgodzić Aniu, za duża ta grupa i często przypadkowe osoby. A szkoda bo mogło być fajnie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mala_Mi 11:02, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Magda70 napisał(a)



Muszę się z Tobą zgodzić Aniu, za duża ta grupa i często przypadkowe osoby. A szkoda bo mogło być fajnie.

I wyszło jak zwykle. Nie przeczyta ci na mszyce tylko wali pustego posta. Niestety nią nadążamy z usuwaniem takiej ilości śmieci. Nie i przemądrzałe autorytety w każdej dziedzinie że strach się odezwać.
Nie ma jednak jak na O.
Wiemy że jest susza, ale trochę empatii dla tych których teraz deszcz zalewa. Ale nie huzia na józia niech zalewa ale mamy suszę.....ręce opadają.
Powoli mam dość internetu i tych mądrości z niego płynącej.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:08, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
o to do mnie nie dolecialy na szczescie
przestalo padac wreszcie.

Na tej grupie to tyle chwastow, ze mi sie nie chce tam nic pisac.

Oj słoneczka by się przydało... Ludzie siedzą bez roboty, a nie mam kiedy zrobić zleceń. Ogród to jedno a życie to drugie. Deszcz jest potrzebny tylko nie tyle. Potem będzie 3 miesiące suszy.. nic po środku. Zupełnie jak z ludźmi.. że skrajności w skrajność.
I moje szaleństwo..nowy filtr do oczka. Tylko elity i wyloty na odwrotnie jak potrzeba.. z powodu mokra robota też czeka. Nie da się nic zrobić w ogrodzie. Xniezvzylsbym dobie wszystko. Chodzenie po trawie też niewskazane bo się wszystko zapada .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies