Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Doranma 22:27, 17 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Mala_Mi napisał(a)

Pashmina, Edenka ma duże kwiaty a to takie drobne.



Uwielbiam Twoje zestawienia ☺ Nie wiem co tam z tyłu bordowo-brązowego rośnie, ale świetnie koresponduje z koszyczkami jeżówek. Specjalnie tak dobrałaś, czy to dzieło przypadku? ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Mala_Mi 23:06, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doranma napisał(a)


Uwielbiam Twoje zestawienia ☺ Nie wiem co tam z tyłu bordowo-brązowego rośnie, ale świetnie koresponduje z koszyczkami jeżówek. Specjalnie tak dobrałaś, czy to dzieło przypadku? ☺

Bordowy to berberys, bardzo wolno rosnący, odmiana "nołnejm".
Zestawienie to dzieło wyczucia
Znów uwalił komar.. one są wszędzie Pilnuje domu by wszystko zamykać a i tak się prześlizgną.. replenty używamy w litrach..

A foto miało pokazać ilość pszczółek.. niestety mam wgląd tylko na telefonie. I czasami co wstawię nie gra z tym co widać

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:14, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)

cudo

Ja tnę wiśnie i czereśnie, w mojej okolicy stada szpaków. musowo siatki zakładać, a na takie wielkie drzewo nie da się

Czereśnie zgniły, ale wiśnie obrodziły, nawet szpaki nie mają ochoty na owoce Dawno takiego dobrobytu nie było

Ani szpaki nie zainteresowane ani ja.. wiśnie będą mi się śnic po nocach jako koszmar..

Za to pomocnik był pierwszy sort. Aż się pochwalę.. walczył na drabinie równo ze mną.. gdyby nie odpowiedzialność to by urwał wszytko do samego czubka Niestety czasy mamy takie że dziecko musi siedzieć na dupie i na dole bo może sobie krzywdę zrobić .. Nowe pokolenie wiśnie nie urwie ..


Uschnięty cyprys też zmielony...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:19, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anabuko1 napisał(a)

Aniu przepiękna ta jeżówka. Jeszcze takiej nie widziałam.
Co to za odmiana ?
Pozdrawiam ,)

Zdechł dysk..... i nazwy poszły w niebyt .
Wybieranie foto z telefonu jest też beznadziejne.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:23, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wrzucam chybił trafił.. wpadło foto oczka. Melduje że nowy filtr robi dobrą robotę. Woda z dnia na dzień lepsza a ja nie muszę myć codziennie filtrów. A ja muszę co 10dni to jest to szybkie i przyjemne.
To foto sprzed tygodnia...teraz jest jeszcze lepiej.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 23:30, 19 lip 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Szkoda że mieszkasz tak daleko, bo z chęcią zagospodarowałabym nadmiar wiśni. U mnie grad obwalił wszystkie owoce - nie tylko wiśni zresztą. Nieliczne jabłka jakie zostały na drzewie gnija, bo mocno poobijane. Masakra w tym roku.
Pomocnik super.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 00:48, 20 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Szpaków nie macie?!!! Bo pewnie wszystkie zleciały do nas, obsiadły wczoraj słupy i liny i siedziały gdzie się tylko dało, a ich świergot trzeba było przekrzykiwać, wiśnie znikają raz dwa i tylko wszystko w pestkach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
m_gocha 00:51, 20 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pomocnik świetny To skupienie na buźce mówi o wszystkim. Widać, że połknął bakcyla ogrodowego. Pozazdrościć
Ale i pozazdrościć pomocnikowi Babci i czasu spędzonego z Babcią. Chwile bezcenne... Kapitał na całe życie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Basilikum 15:17, 20 lip 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
oj tak taki pomocnik jest super
u nas ani pomocnikow ani wisni ani czeresni (pomocnicy zapomnieli, ze maja babcie i dziadka - a raczej ich ojciec, wisni nigdy nie mielismy a czeresne trafil szlag czyli mroz kwietniowy)
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 16:17, 20 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Ludzie szybko żyją, na brewerie z wnukami im szkoda czasu. Dlatego Ciebie podziwiam, że je przytulasz, a jednocześnie dajesz fory! Rubta co chceta, tylko ma być porządnie i po mojemu.

Tak wyrasta się na człowieka. Zacięcie do prac ogrodowych jest, jest nadzieja, że będą z nich następcy!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies