Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 09:24, 02 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziękuję Choć sama tego nie widzę, dlatego robię zdjęcia. Wstawiam ich tu niewiele, ale tak dla siebie trochę ich mam. I bardzo polecam, póżniej wracasz do tych zdjęć i porównujesz co gdzie rośnie, kiedy kwitnie i jak się zmienia.

Co do urodzin, najleszego a obornik robi robotę, Latem dodawałam na całą rabatę, wczoraj wsadzałam trawy i ziemiia w tym miejscu już dużo fajniejsza do kopania. I dżdżownic sporo
la_estrellita napisał(a)


Witam się u Ciebie. Przeczytałam wątek, ogromna zmiana zaszła u Ciebie przez ten rok. Gratuluję .

Ja też mam urodziny w kwietniu i w tym roku dostałam obornik. To był najlepszy prezent od lat.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 09:59, 02 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Wczoraj wsadzając trawy znalazłam larwę opuchlaka. Obrzydlistwo. Tylko teraz się zastanawiam skąd ona tam. Przekopoałam wkoło i tylko ta jedna tam była. A dodałam kompustu w dołek. Czy mogłam ją przynieść z kompostu? Ech życie.

Z innych nowości. Na starej róży od lat szaleją skoczki. Postanowiłam ich się w tym roku pozbyć i zawalczyłam decisem. A one co? Przeniosły się na rabatę dalej na 3 kolejne róże. I tak sobie latam i pryskam po wszystkich teraz. Zawalczyłam też z plamistością, zobaczymy tylko latem czy efektywnie.

Czy któraś z Was kupowałam kredę malarską stacjonarnie?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kasia_CS 11:12, 02 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Catalinasdiary napisał(a)
Wczoraj wsadzając trawy znalazłam larwę opuchlaka. Obrzydlistwo. Tylko teraz się zastanawiam skąd ona tam. Przekopoałam wkoło i tylko ta jedna tam była. A dodałam kompustu w dołek. Czy mogłam ją przynieść z kompostu? Ech życie.

Z innych nowości. Na starej róży od lat szaleją skoczki. Postanowiłam ich się w tym roku pozbyć i zawalczyłam decisem. A one co? Przeniosły się na rabatę dalej na 3 kolejne róże. I tak sobie latam i pryskam po wszystkich teraz. Zawalczyłam też z plamistością, zobaczymy tylko latem czy efektywnie.

Czy któraś z Was kupowałam kredę malarską stacjonarnie?


W kompoście ponoć często są larwy baaaardzo podobne do opuchlakowych, ale są dobre - nazwa się kruszczyca . Może to było to?


A kredy mam w nadmiarze - mogę się podzielić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Catalinasdiary 11:50, 02 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Uffff to rzeczywiście ta larwa. Już się wystraszyłam. Co pomoc z ogrodniczki to pomoc ogrodniczki

Co do kredy, niestety w Twoich rejonach nie bywam, jak nie ma stacjonarnie to zamówię.
Kasia_CS napisał(a)


W kompoście ponoć często są larwy baaaardzo podobne do opuchlakowych, ale są dobre - nazwa się kruszczyca . Może to było to?


A kredy mam w nadmiarze - mogę się podzielić
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
_Martini_ 14:52, 02 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Wszystkiego najlepszego! Czy w prezentach dostrzegłam skalnicę Arendsa, takie różowe kwiatki? Czaję się na nią już drugi sezon.
Pewnie wiesz czego Ci w ogrodzie najbardziej zazdroszczę. No oczywiście, magnolii! Jest bajeczna!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Catalinasdiary 14:55, 02 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziękuję!

Z tego co kojarzę to dzwonek jest, ale również nie mój ja to jestem trawiasto-hortensjowo-różana

A za magnolię zbieram same peany sama rośnie, chyba jej u mnie dobrze.
_Martini_ napisał(a)
Wszystkiego najlepszego! Czy w prezentach dostrzegłam skalnicę Arendsa, takie różowe kwiatki? Czaję się na nią już drugi sezon.
Pewnie wiesz czego Ci w ogrodzie najbardziej zazdroszczę. No oczywiście, magnolii! Jest bajeczna!
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
_Martini_ 15:06, 02 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Aaa, dzwonki też mam na liście, właśnie między bukszpany i róże. Bo ja też różana jestem
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Urszulla 22:15, 02 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Catalinasdiary napisał(a)
No i front, teraz


W nogi trzmielin dałabym trawki. Ostatnio molinie mam na liście- są super.

Magnolia cudowna

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 10:13, 03 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziękuję tam są stipy, ale malutkie więc jeszcze ich nie widać.
Urszulla napisał(a)


W nogi trzmielin dałabym trawki. Ostatnio molinie mam na liście- są super.

Magnolia cudowna

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:10, 04 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Upał przeokrutny, ledwo co wyjdę a już do cienia chce wracać. Gdzieś mi umknął czas na dzieleni i przsadzanie i znowu nie zrobię tego co zaplanowałam. No cóż. Biegam więc i podlewam to co mi się udało wsadzić. Jest jeden sukces. Prace przy domu przesunęły się na tył więc mogę wyczyścić gruz z frontu i mam miejsce na stół i leżaki
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies