Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 21:12, 05 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Porządek się na froncie robi, zniknęła betoniarka!
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 21:16, 05 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ja również skusiłam się na klona Orange Dream z B. O dziwo, nawet miałam dla niego idealne miejsce.

Rododendrony przesadzałam miesiąc temu, źle im było w poprzednim miejscu co widać po liściach. Dostały papu w dołek, jeszcze dorzucę im igieł z lasu.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 08:20, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
A tu działam dalej. Rabatę zachodnią różano-bylinowo-trawową będę wydłużać, zgodnie z zeszłoroczny planem. Przyniosłam dobroci do wymieszania, jeszcze drugie tyle doniosę.

Pod wiśniami zamiast chwastowiska będzie hostowisko. Podzieliłam hosty, które już mam i dokupiłam guacamole.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 08:30, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Wczoraj oczyściłam teren pod jałowcem chińskim i magnolią, wsadziłam żurawki i carex ice dance, teraz wygląda tak.

lewa i prawa strona, wschód, wystawa południowa.
Po lewej hortensje bukietowe, carex bronze form, rododendrony.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 08:33, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
I piękny czosnek otwiera główkę. A cebule wsadzałam miesiąc temu
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Toszka 09:51, 06 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Catalinasdiary napisał(a)
Ja również skusiłam się na klona Orange Dream z B. O dziwo, nawet miałam dla niego idealne miejsce.

Rododendrony przesadzałam miesiąc temu, źle im było w poprzednim miejscu co widać po liściach. Dostały papu w dołek, jeszcze dorzucę im igieł z lasu.


Muszę skomentować. Wybacz. Ale to dla dobra twojego i twoich roslin.

Mając cały pas dla rodków lepiej by było abyś całą tą rabatę przygotowała pod rodki, czyli część ziemi zastąpiła ściółką z liści, igliwia, obornika końskiego, kory, z dodatkiem siarki. Dużo tych dobroci trzeba, bo musi powstać podłoże/ściółka dla rodków.
Posadzone tylko w maleńkich dołkach mają marne szanse. Zerknij w choroby różaneczników - ostatnie 2-3 dni rozmawiam o tym z Mirelką.

Widzę też za mało miejsca dla Orange Dream. To spory klonik. Tam będzie za mało miejsca, a przecież musisz mieć dojście do tuj, by je czyścić z suchego w środku.
Jak szeroka jest ta rabata?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Catalinasdiary 10:30, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dziekuje za rady klona wiec przesadze a druga strone podloze przygotowalam rok temu tak jak napisalas, musze tylko dorzucic dobroci z lasu. Dolek to byl skrot myslowy. Rabata jest waska, ma ok 1m, dlatego sa pojedynczo rosliny ale w pasie o dlugosci 8m. Rodki slabo wygladaja, bo.ostatni rok spedzily w miejscu dla nich nie przygotowanym i ten najciemniejszy mial bryle torfu wokol korzeni. Naprawiam bledy za twoja rada
Toszka napisał(a)


Muszę skomentować. Wybacz. Ale to dla dobra twojego i twoich roslin.

Mając cały pas dla rodków lepiej by było abyś całą tą rabatę przygotowała pod rodki, czyli część ziemi zastąpiła ściółką z liści, igliwia, obornika końskiego, kory, z dodatkiem siarki. Dużo tych dobroci trzeba, bo musi powstać podłoże/ściółka dla rodków.
Posadzone tylko w maleńkich dołkach mają marne szanse. Zerknij w choroby różaneczników - ostatnie 2-3 dni rozmawiam o tym z Mirelką.

Widzę też za mało miejsca dla Orange Dream. To spory klonik. Tam będzie za mało miejsca, a przecież musisz mieć dojście do tuj, by je czyścić z suchego w środku.
Jak szeroka jest ta rabata?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
mrokasia 10:39, 06 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Fajne te rodki, jak zakwitną będzie szał .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 10:45, 06 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Catalinasdiary napisał(a)
Dziekuje za rady klona wiec przesadze a druga strone podloze przygotowalam rok temu tak jak napisalas, musze tylko dorzucic dobroci z lasu. Dolek to byl skrot myslowy. Rabata jest waska, ma ok 1m, dlatego sa pojedynczo rosliny ale w pasie o dlugosci 8m. Rodki slabo wygladaja, bo.ostatni rok spedzily w miejscu dla nich nie przygotowanym i ten najciemniejszy mial bryle torfu wokol korzeni. Naprawiam bledy za twoja rada


Oki, pisałam, bo na zdjęciach ziemia wygląda na dziwny piach. Ale zdjęcia przekłamuja i doskonale wiemy o tym. Koniecznie wyściółkuj - igliwie i resztki liści dębowych mozna jeszcze znaleźć. Zmieszaj to z niewielką ilością kory. Ściółka/mulcz ograniczą parowanie i pomogą utrzymać stałą wilgotność w glebie.

Klona ostrożnie przesadź w dogodniejsze miejsce. Przemyśl je tylko, bo klony bardzo źle znoszą przesadzanie. Zazwyczaj nie znoszą i padają;-(
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Catalinasdiary 10:58, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Najjasniejszy powoli przekwita, srodkowy kwitnie, a ciemny dopiero zaczyna juz wiem ze dokupie jeszcze czysto bialego.
mrokasia napisał(a)
Fajne te rodki, jak zakwitną będzie szał .
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies