Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 11:00, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No wlasnie ja z ta ziemia to mam problem, pod spodem jest ladna i ciemna i trzyma wilgoc, a od gory piasek jak w piaskownicy. MROKASIA masz tak samo?

Wieczorem ide do lasu i zrobie jak mowisz.
Toszka napisał(a)


Oki, pisałam, bo na zdjęciach ziemia wygląda na dziwny piach. Ale zdjęcia przekłamuja i doskonale wiemy o tym. Koniecznie wyściółkuj - igliwie i resztki liści dębowych mozna jeszcze znaleźć. Zmieszaj to z niewielką ilością kory. Ściółka/mulcz ograniczą parowanie i pomogą utrzymać stałą wilgotność w glebie.

Klona ostrożnie przesadź w dogodniejsze miejsce. Przemyśl je tylko, bo klony bardzo źle znoszą przesadzanie. Zazwyczaj nie znoszą i padają;-(
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Toszka 11:14, 06 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czyli masz gliniastą ziemię z duzą zawartościa frakcji pylistej. Taka ziemia potrzebuje rozluźnienia - kompostu, kory, obornika. Kora przekopana (mogą być śmiało wielkie kawały) działa cuda... na kilka lat, a potem zamienia się w próchnicę. Systematyczne mulczowanie pomoże utrzymac glebę w doskonałej kondycji i zmniejszy proces erozji.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 11:20, 06 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Ja mam glinę tylko w jednym miejscu - pod garażem i tam na wierzchu też mam taki piach. Reszta z małymi wyjątkami to lekka piaszczysta gleba, w którą pcham kompost, ziemię ogrodową, obornik, podłoże pod iglaki itp. Korę mam na rabatach i ciągle dosypuję, bo się zużywa. Tylko w jednym miejscu mam ładną, czarną ziemię.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Catalinasdiary 11:23, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No tak myslalam, uff czyli dobrze robie, bo sypie na potege tego co wymienilas. Tam gdzie od lat rodzice sadzili to rzeczywiscie jest pulchna i ciemna. Tam gdzie tworze nowe rabaty... o matulu. Ale jest zaleta, trzyma wilgoc, co przy obecnej pogodzie ratuje mnie.
Toszka napisał(a)
Czyli masz gliniastą ziemię z duzą zawartościa frakcji pylistej. Taka ziemia potrzebuje rozluźnienia - kompostu, kory, obornika. Kora przekopana (mogą być śmiało wielkie kawały) działa cuda... na kilka lat, a potem zamienia się w próchnicę. Systematyczne mulczowanie pomoże utrzymac glebę w doskonałej kondycji i zmniejszy proces erozji.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:31, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Mrokasia no właśnie u nas wszędzie tak.

A mam pytanie, rok remu kupiłam trzy worki torfu pod kwasoluby. Co mam z nim zrobić, bo pod rośliny wiem, że mam nie dawać
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Urszulla 11:36, 06 maj 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Widzę postępy prac. Do dzisiaj testuję rośliny ma różnych miejscach. I ciągle latam z tymi roślinami

Na poł-zach stronie pięknie mi rosną róże . Mam tam eden rose. Rano cień a od południa do zachodu słoneczko. Chyba to uwielbiają. I do tego lawenda i kocimiętka się sprawdzają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 11:54, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No dzialam, chce ogarnac front i boki do konca sezonu. Jest nawet cien szansy ze tego dokonam dzieki za polecenia. Ja mam na zachodniej szalwie i jest piekna i radzi sobie. Chce dodac inna o podobnym pokroju i kolorze byline na dalsza czesc tej rozanki i mysle wlasnie nad kocimietka lub lawenda. Lawenda bylaby bardziej spojna z reszta ogrodu, bo mam ja w dwoch miejscach na froncie.
Urszulla napisał(a)
Widzę postępy prac. Do dzisiaj testuję rośliny ma różnych miejscach. I ciągle latam z tymi roślinami

Na poł-zach stronie pięknie mi rosną róże . Mam tam eden rose. Rano cień a od południa do zachodu słoneczko. Chyba to uwielbiają. I do tego lawenda i kocimiętka się sprawdzają.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:29, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Nastawiłam gnojówkę z mlecza, skrzypu i pokrzywy. Jest ciepło więc powinny być gotowe za ok 10 dni. Zrobiłam OW i pierwszy raz pryskałam rośliny. Muszę zdybyć składniki na HT lub coś podobnego.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:31, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Mały eksperyment wyprzedażowy, ma dwa kły. Namoczyłam korzenie i już wsadziłam do ziemi. Oczywiście mączka, kora, kupa, kompost i ziemia zastana.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 17:32, 06 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
I babcina hortensja pokazuje pąki, będzie kwitła pierwszy raz.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies