Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Kasia1980 15:54, 07 paź 2020


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
dzięki , pięknie wszystko rośnie.
____________________
Moja Sielanka
sylwia_slomc... 15:56, 07 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Kasia1980 napisał(a)
dzięki , pięknie wszystko rośnie.

Madzia w miedzy czasie totalną rewolucję tam zrobiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasia1980 17:49, 07 paź 2020


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Madziu , patrzyłam na https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty
które mi poleciłaś ,podoba mi się tamten klimat. Tylko szkoda że nie ma wizytówki. Idę coś posadzić , bo kupiłam co nieco.
____________________
Moja Sielanka
Magleska 18:20, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
antracyt napisał(a)
Patrząc na te wszystkie nowe rabaty i roszady ogrodowe odnoszę wrażenie, że masz ogromne połacie ziemi Zamiana cisów na tuje bardzo korzystna.

Zuza
w sumie cała działka -stara i nowa część ma 21 ar ....dużo ? myslę ,że w sam raz
jak dojdzie wiata ,to trochę optycznie zmniejszy się ta nowa -bo przez brak zabudowy wydaje się wielka -25m na 50 m ma nowa

też mi ta zamiana się bardzo podoba ....postanowiłam na przedogródek nie żałować i kupić od razu w miarę duże ...jakbym miała wszystkie wymieniać na takie to nie na moją kieszeń ,a 9 sztuk -przeżyłam

Agania napisał(a)

Cudna fotka... rabaty powstają jak grzyby po deszczu, co tam na najnowszej posadziłaś?
Twój skalniak przypomina teraz prerię Pieta Oudolfa
Mnie podoba się tytuł nr4
Całuski Magduś

Agatka cieszę się ,że tak odbierasz mój skalniak -nie ukrywam ,że rabaty preriowe bardzo mi się podobają ....i chcę dużo traw z kwiatami mieć
na najnowszej posadzone
świdośliwy ,sesleria jesienna ,rudbekie ,dąbrówka ,jakieś klony malutkie ....wilczomlecze od Sylwii,zebrinusy ( ścięte ,bo po dzieleniu padły ) i jeszcze jakieś drobiazgi ....narazie obserwuję ,co będzie tam rosło ....

tytuł 4 mówisz

a mi jeszcze chodzi po głowie Wilcza swoboda .....albo Wilcza sielanka co Ty na to ?
Buziaki


Ania111 napisał(a)


Madziu ,
są piękne ale też giganty
potrzebuje takiej " futerkowej " ale znacznie mniejszej ,
Nie ukrywam , że jednak nie odpuszczę
i gdzieś takiego musze " wkleić "

cudo


Aniu jest też mała odmiana-też ją mam -poszukam fotki
Piórkówka japońska 'Little Bunny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:33, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Mgduska napisał(a)
Zuza, ja swojego cisa ratowałam mączką bazaltową - mam taki rządek pod płotem, gdzie skrajny żółkł - mączka pomogła


mączka bazaltowa lecę szukać na all
Mgduska napisał(a)
Mączka miseczników nie załatwi, ale wzmocni krzaczki, więc działa też profilaktycznie

przekonałaś mnie

ja dawałam swoim magiczną siłę startową i korzonek w płynie -bo moje bez korzeni były praktycznie ....i niektóre wzięły się w garść ....

jeszcze mam tu marne - ze 2 miesiące temu przekopałam cały ten kawałek od nowa -dodałam mnóstwo kory ,piasku ,kompostu ,dobrej ziemi,magiczną siłę ,korzonek i posadziłam cisy od nowa ....
niby są lepsze ....ale sama nie wiem......
zastanawiam się też nad wymianą na duże szmaragdy ....tam 6 lub 7 sztuk hmmm myślę

jak odgrzebałam przy jednym cisie -to mokro jak cholera...może przez te ścieżki i beton woda tak słabo tam wsiąka ...nie wiem ....

dalej już jest ok


antracyt napisał(a)
Dzięki, nabędę. Ja już dwa wywaliłam, bo całkiem uschły. Prócz miseczników nie dopatrzyłam się żadnej przyczyny. Najpierw myślałam, że to jakieś gryzonie korzenie naruszyły, ale teraz nie jestem pewna.


patrzyłaś może na korzonki-czy są takie zdrowe białe ? moje większość po 3 latach nadal bez korzenia była ...
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:46, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
daszum napisał(a)
Magda, melduję, że wszystko nadrobiłam.
Cóż tu pisać - ogród piękny, po prostu piękny
Dziewczyno, skąd Ty bierzesz siły na to wszystko, szczególnie po chorobie.
Wiem, że to dla Ciebie terapia, ale pozostaję w nieustającym podziwie dla Ciebie i Twojego dzieła



Danusiu miło mi bardzo ciesze się ,że Ci się podoba
ja pracując w ogrodzie odpoczywam nie umiem leżeć i nic nie robić -ale robię sobie pomalutku i z przerwami ....nie tak jak w poprzednich sezonach ....
dziś też tylko poszerzyłam jeden kawałek na nowej ....zeszło mi cały dzień ,ale przerwy były ,to na sniadanie ,to na obiad ,to na kawkę itd...



a tu efekt ,czemu nie mogę zrobić sobie non dig ....chociaż bardzo bym chciała ...
w zeszłym sezonie próbowałam ,i wiosną musiałam całą tą długaśną rabatę przekopywać widłami pomiędzy roślinami ....
mam tyle perzu ( albo to jakiś inny chwast -ciągnący się kożuch splątanych korzeni


oprócz tego co leży 5 taczek darni ....i to naprawdę niewielki kawałek -może 1,5 metra na 3 metry ....
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 18:48, 07 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Magleska napisał(a)

Zuza
w sumie cała działka -stara i nowa część ma 21 ar ....dużo ? myslę ,że w sam raz
jak dojdzie wiata ,to trochę optycznie zmniejszy się ta nowa -bo przez brak zabudowy wydaje się wielka -25m na 50 m ma nowa

To Twoje włości odrobinę tylko większe od moich, ale wizualnie to różnica jest spora
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 18:52, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia od razu lepiej ze szmaragdami wygląda


Sylwia mi też bardzo się podoba ....powiem Ci ,że to była dobra decyzja ....a pojechałam tylko po 3 derenie

anpi napisał(a)
Ja mam raptem cztery cisy i na najstarszym też zauważyłam miseczniki, czy tarczniki, a może jedne i drugie? Muszę się podszkolić w tym temacie.
Madziu, z tymi szmaragdami jakoś żywiej I jakie już duże!
Rozplenicowe rabaty czadowo wyglądają!!! Zresztą całą reszta też.
Jestem pełna podziwu ile zrobiłaś w tym sezonie!


Aniu mój sezon jeszcze trwa ....póki pogoda ładna ....ale to już takie dopieszczanie -poszerzanie rabat na nowej części
cieszę się ,że ten sezon był taki owocny w prace ogrodowe
wiesz -jak bym posadziła takie małe jak na tej rabacie na dole ,to efektu by nie było ....wiadomo- koszty,poza tym tam mokro -małym może będzie łatwiej polubić takie stanowisko


dziękuję za komplementy
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:03, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Kawa napisał(a)
oj Madzia
ale cudnie masz
no nie wiem co powiedzieć
te rozplenice i miskanty hortki wszystko śliczne

zazdroszczę ręki do kompozycji
ślicznie ci to wszystko wychodzi

Kamila dziękuję Tobie też ślicznie wychodzi

a ja cóż -dużo kompozycji odgapianych albo z forum,albo z pinteresta
ta dzisiejsza jakoś sama tak wyszła -rozplenice ,przywrotnik ,oczary i glediczja -może w końcu zostanie na tej miejscówce
w plecach memory i jakaś tam pnąca róża narazie jest



mam jeszcze kulki gold chyba danici -zastanawiam się czy dołożyć pomiędzy rozplenice -bo wiosną będzie pustka
Buziaki

abiko napisał(a)
a widzisz.. moje żółkną cisy pod tarasem.. mączka bazaltowa.. idę szukać

coś te cisy jakieś nieposłuszne

Kasia1980 napisał(a)


Widzę , że tu masz dość stromą skarpkę na początku swojego wątku. Masz może zdjęcie
teraźniejsze.

o matulu -ta skarpa zupełnie inaczej już wygląda Ty nie patrz na początek tego wątku -bo niewiele z tamtych nasadzeń zostało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:12, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwia_slomczewska napisał(a)

Za Madzię Ci odpowiem może się ni pogniewa


Dzięki Sylwia pewnie ,że się nie pogniewam


Kasia1980 napisał(a)
dzięki , pięknie wszystko rośnie.


nie wszystko pięknie rośnie ,ale narzekać nie będę
2 kulki bukszpanowe złote -mam zeżarte przez ćmę na przykład


sylwia_slomczewska napisał(a)

Madzia w miedzy czasie totalną rewolucję tam zrobiła

właśnie pisałam ,żeby na początek nie patrzeć nic już prawie nie ma z tego co było na początku

Kasia1980 napisał(a)
Madziu , patrzyłam na https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty
które mi poleciłaś ,podoba mi się tamten klimat. Tylko szkoda że nie ma wizytówki. Idę coś posadzić , bo kupiłam co nieco.


Kasia cieszę się ,że Ci się spodobał ten ogród -jest tam masę inspiracji
co kupiłaś ? lecę zaraz zobaczyć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies