Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 19:14, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
antracyt napisał(a)

To Twoje włości odrobinę tylko większe od moich, ale wizualnie to różnica jest spora

Zuza -zdjęcia przekłamują odległości ,ale przez brak zabudowy i brak duzych drzew wydaje się większa niż jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 20:28, 07 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)



tu efekt ,czemu nie mogę zrobić sobie non dig ....chociaż bardzo bym chciała ...
w zeszłym sezonie próbowałam ,i wiosną musiałam całą tą długaśną rabatę przekopywać widłami pomiędzy roślinami ....
mam tyle perzu ( albo to jakiś inny chwast -ciągnący się kożuch splątanych korzeni


oprócz tego co leży 5 taczek darni ....i to naprawdę niewielki kawałek -może 1,5 metra na 3 metry ....
Buziaki


U mnie tak samo to wygląda, wszędzie perz, jaskry ciągnące się i różne inne ze skrzypem i powojem... masakra.

Magleska napisał(a)


Tarcia
nie wszystkie mi tak rosną -jedna sadzonka tak się rozpanoszyła ....pozostałe ,to może 1/5 z tej





Kasiu moja skarpa jest twórczym bałaganem -nie jest minimalistyczna ....
róże okrywowe mam na rabatach -na skalniaku nie mam ...
tak na szybko takie fotki mam -jeśli mało ,to daj znać poszukam jeszcze ,albo cyknę nowe



tu druga skarpa

i 3 najmłodsza -niedawno robiona ,więc jeszcze na efekt trzeba poczekać









Madziu, tu na tej drugiej skarpie te liście wystające, takie bordowe? to dąbrówka? Czy coś innego, jaką tam masz wystawę ?
A na tej nowej skarpie co jest posadzone ???

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorota123 20:41, 07 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie w całym ogrodzie, ale tym razem to skarpa z rozplenicami najładniej się prezentuje.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Magleska 21:00, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Roocika napisał(a)


U mnie tak samo to wygląda, wszędzie perz, jaskry ciągnące się i różne inne ze skrzypem i powojem... masakra.



Madziu, tu na tej drugiej skarpie te liście wystające, takie bordowe? to dąbrówka? Czy coś innego, jaką tam masz wystawę ?
A na tej nowej skarpie co jest posadzone ???


te bordowe liście ,to zwykła dąbrówka ....
wystawa południowa na niej ...

a na nowej -sesleria skalna ,zebrinusy,rudbekie ,wilczomlecze ,dąbrówka też i świdośliwa lamarcka.....a i jeszcze jakaś turzyca chyba muskegońska ,ale nie jestem pewna nazwy

z chwastami to jakas maskra ....ale wolę tak od początku przygotować rabatę ,niż pózniej wyrywać te kłącza z pomiędzy roslin ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:01, 07 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Dorota123 napisał(a)
Pięknie w całym ogrodzie, ale tym razem to skarpa z rozplenicami najładniej się prezentuje.


Dorotko dziękuję skarpa ma teraz swoje 5 min -myślę ,że taka ilość rozplenic daje jej efekt
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 22:00, 07 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)

te bordowe liście ,to zwykła dąbrówka ....
wystawa południowa na niej ...

a na nowej -sesleria skalna ,zebrinusy,rudbekie ,wilczomlecze ,dąbrówka też i świdośliwa lamarcka.....a i jeszcze jakaś turzyca chyba muskegońska ,ale nie jestem pewna nazwy

z chwastami to jakas maskra ....ale wolę tak od początku przygotować rabatę ,niż pózniej wyrywać te kłącza z pomiędzy roslin ....


Chyba sobie zrobię jedną bylinową skarpę, taką do koszenia wiosną, a potem już nic, jak Sylwia pisała
No i roślinki fajnie dobrałaś jak się rozrośnie będzie super (tamte też są fajne )
Ja mam problem, bo mi z "trawnika" włazi wszystko na rabatki. A trawnik musi jeszcze trochę poczekać w kolejce
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 04:29, 08 paź 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)


Elu ....... dziękuję za komplementy miło mi bardzo

kamienie -teraz też juz są mało widoczne -rozplenice szaleją i zasłaniają wszystko co się da .......ale lubię ten etap skalniaka -na wiosnę jest długo łyso .....



Imienia nie zamierzam zmieniać -
nowy watek jak otworzę ,to Ci zalinkuję u Ciebie ,żebyś nie musiała mnie szukać
Buziaki


Łocieflorek!
Cudo!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
andzia458 07:00, 08 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dorota123 napisał(a)
Pięknie w całym ogrodzie, ale tym razem to skarpa z rozplenicami najładniej się prezentuje.


Oj tak, popieram. Ta skarpa robi efekt, super to teraz wygląda.

A perzu i ja u siebie mam ogrom. Walczę z nim aktualnie przed domem.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Magleska 07:28, 08 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Roocika napisał(a)


Chyba sobie zrobię jedną bylinową skarpę, taką do koszenia wiosną, a potem już nic, jak Sylwia pisała
No i roślinki fajnie dobrałaś jak się rozrośnie będzie super (tamte też są fajne )
Ja mam problem, bo mi z "trawnika" włazi wszystko na rabatki. A trawnik musi jeszcze trochę poczekać w kolejce


Asia pożyjemy ,zobaczymy .....jesli sesleria tam nie będzie chciała rosnąć przyzwoicie ,to wymienię na inną trawkę ....

a ta skarpa z dąbrówką ,macierzanką i seslerią -mam nadzieje ,że będzie taka bezobsługowa-ona jest stroma i chciałam ,żeby już nic na niej nie robić ....albo bardzo mało

żeby Ci z trawnika nie właziło na rabatki zrób ostry ,głęboki kant -ja tak robię na tej nowej części -i sporadycznie coś włazi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:29, 08 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Johanka77 napisał(a)


Łocieflorek!
Cudo!

Asia dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies