Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

ElzbietaFranka 23:12, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Magleska napisał(a)


Miło mi
a ja lubię patrzeć i podziwiać Twój ład i konsekwencję na rabatach tak nowocześnie i elegancko masz
Buziaki








Trudno muszę zacytować fotkę to moja ulubienica u ciebie. Też widok codowne miejsce. Madziu zasiewy już zrobione opatulone dobrze.
Popatrz jaki beznadziejny ten kwiecień. Mam serce na ramieniu bo teraz +3 rano przymrozek będzie wszystkie oaki na drzewach przemarzną. Co za życie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 06:02, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Waclaw napisał(a)


Samo dobro dajesz.
Już rozumiem skąd masz tyle kory. Ja kupuję korę w workach ale cena powala. Muszę znaleźć hurtownika z korą luzem. Ja nie robię skrzyń z powodu braku odpowiedniej ziemi. Kompost wykorzystuję do podsypywania roślin i na nowe rabaty. Dodaję wtedy torf i mieszam z ziemią rodzimą. W okolicy są stadniny więc jeszcze dodam obornik koński.


Wacław u mnie za duże ilości potrzebne ,żeby kupować w workach ....jednak zamówić całe auto wychodzi o połowę taniej .....
ja już zaczęłam ze skrzyniami ,więc chciałam ,aby było bardziej spójnie a ziemia na spód to przede wszystkim darń ze zrywanych rabat -no i kupna -ze 2 auta tam już weszły .....
w starych skrzyniach też muszę dosypać ,bo ziemia siadła po sezonie .....
mam nadzieję ,że tej zamówionej starczy mi i do nowych i do starych skrzyń .....

Pozdrowionka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:07, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Johanka77 napisał(a)


Dokładnie to zdjęcie przykuło dziś moją uwagę!
Skarpa i piękny szary kolor Twoich budowli ogrodowych.
Mniamm...


Asia skarpa jeszcze chwilkę i będzie ładniejsza -narazie jednak brąz jest na pierwszym planie .....ale rozplenice już ruszyły ,więc blisko ....coraz bliżej ....

do wykopania mam tam ze 2 iglaki ,które uschły -posadzę na ich miejsce kosodrzewinki ,bo widzę ,że dobrze się czują na skarpie

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:13, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Wiolka5_7 napisał(a)


Moją też
uwielbiam Madziu Twoją skarpę i antracytowy kolor architektury


Wiola dziękuję
antracyt pasuje w większości ogrodów -zła tylko jestem na siebie ,że nie utrzymałam pierwotnej wersji tynku ( miał być szary ) a namówili mnie na śmietankowy ....


pewnie za jakiś czas -jak jeszcze bardziej się zbrudzi -zdecyduję się na przemalowanie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 06:15, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Madziu
Przyszłam pochwalić wszystko warzywnik pierwsza klasa a reszta taka że mucha nie siada
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Magleska 06:17, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
anabuko1 napisał(a)

Hmm a ja lubię podziwiać twoje zadbane, przestrzennie ogrodowe.
I ten ład, porządeczek i piękne rośliny
Wiosna coraz piękniejsza


Ania dziękuję

ład i porządeczek jeszcze nie do końca ,ale pracuję nad tym

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:23, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Margerytka40 napisał(a)
Warzywnik masz pełna profeska, Cudny. Kiedyś jak uporam się już z przeróbkami też bym chciała taki


Asia dziękuję Miło mi bardzo dopracuję go jeszcze trochę i może będzie spełniał swoją rolę


dziś mam zamiar popracować przy porzeczkach -wyrównać brzegi ,podocinać kanty ,przesadzić agresty ....znowu jakiś krok do przodu ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:27, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Basieksp napisał(a)
Nasz tunel ma 3m x 4m, poliweglan 4mm, są też grubsze, podstawę zrobiliśmy z takich grubych kantówek drewnianych i w kilku miejscach wbite kotwy, razem to koszt około 2 tys., ale to było na jesieni, napewno jest cieplejszy niż zwykła folia, narazie jesteśmy bardziej zadowoleni niż z foli tak podczytałam , że sama kombinujesz coś zdziałać, z poliwęglanem może być trudno, my naciągaliśmy go w trójkę


Basiu dziękuję za cenne uwagi masz rację sama tego nie zrobię -odkładam ten temat na kolejny sezon -może przez ten czas basen szlag trafi i bedę miała fajną miejscówkę
zamiast kółka z palet na basen -na przeciwko domku ogrodnika by był .....

najbardziej ,marzy mi się taka szklarena w kształcie domku ,więc czas zacząć odkładać do skarpety

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:38, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Gosialuk napisał(a)
Madzia czy ty na pewno masz turzycę? Ona rośnie dziko na takich bardziej mokrych terenach. Skąd u ciebie by się wzięła? Nawet u mmie tylko tam gdzie bardziej mokro rośnie. Chyba, że o innej turzycy tu piszemy. Doczytałam, że jest turzyca pospolita (moja) i turzyca darniowa (twoja?).


Gosia
na nowej części przez wiele lat nic nie było ,a teren spada w dół ,jest glina ,która długo trzyma wilgoć .......wydaje mi się -po obrazach w necie ....

tutaj Danusia u Borbetki też rozpoznała turzycę
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku
dokładnie tak samo ona wygląda jak u mnie .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:40, 26 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
kasiek napisał(a)
Idziesz jak burza i fajnie sie trzymasz koloru


Kasiu dziękuję mam nadzieję ,że będzie ładnie i praktycznie .....
klony Shaina już za chwileczkę będą czarować młodymi listkami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies