Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 09:39, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
SlonecznyOgrod napisał(a)


Madziu, robię różne rękodzieło ozdoby świąteczne, bombki karczoch, bombki kanzashi, wianki z szyszek, choinki, drzewka (kula na pniu) itd. Robie na zamówienie , realizuje pomysły klientów. Ale ja nie szyję, ani nie robie na drutach Mamuśka krawcowa, a mnie nie ciągnie.

Co do krasnali bez oczu, to jako jakis tam jednak znawca powiem, ze to hit tego roku będzie. Mniej więcej orientuję sie w takiej modzie bo należę do kilku grób rękodzielników.
Jeszcze ich tak masowo nie widać, bo to dopiero moda sie szykuje, ale juz widziałam w gazetce netto aktualnej, juz Ci nie linkuje ale zobacz sobie. Jak będziesz chciała więcej inspiracji co dziewczyny robią to oczywiście dam namiary, jak chcesz zobaczyć krasnale, które teraz robią to tez podeślę.
Miej pewność ,że to dobry wybór. Taka moda i fajnie bo to taka inność, że bez oczu to taka abstrakcja i tak ma byc. To taka nowoczesność, tak jak kule cotton ball cały rok w pokoju a nie tylko na święta.

Ale jesteś zdolnaaaa ....pochwał się troszkę pracami
Bardzo Cię poroszę o te krasnale na priv chciałabym takie oryginalne mieć ..... tylko ,ze ja beztalencie i liczę na przyjaciółkę ja będę zszywać na maszynie ,bo tyle umiem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:44, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
sylwia_slomczewska napisał(a)

Daj ptaszkom czas muszą się dowiedzieć , że stołówka już wystawiona. U mnie w pierwszym roku tylko kila przylatywało , a teraz....Drzewa w między czasie podrosną

Sylwia kupiłam w L te co Ty masz odgapiłam
Jedno wisi na drzewku

A drugie na parapecie stoi ....tylko nie wiem ,czy to dobry pomysł ....mogą się bać ,za blisko chyba ?


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
MirellaB 09:45, 17 lis 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fajny ten domek na parapecie Chyba podobne, albo takie same w Lidlu oglądałam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Magleska 09:49, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
Johanka77 napisał(a)


Ja nie ścinam bylin. Powinnam?
I zastanawiam się czy rozplenice się wiąże? Da się?

Ozdobę zawieś na haczyki tesa przyklejone do szafek. Powinny utrzymać.
Albo nie opuszczaj rolety. Ozdobą trochę przesłoni

Ja częściowo ścięłam nie wiem ,czy trzeba chodzi mi o mniej roboty wiosną
Rozplenice wiązałam da się 4 trytytki zużyłam na jedną sztukę ,takie wielkie się zrobiły ..... tylko te wbijające się nasiona rozplenic ....masakra .....

Muszę poszukać tych haczyków tesa ..........jak mi sie uda to zrobić ,to roleta będzie podciągnięta prawie do samej góry
Na szczęście na noc mam zewnętrzne rolety
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 09:52, 17 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Magleska napisał(a)

Sylwia kupiłam w L te co Ty masz odgapiłam
Jedno wisi na drzewku

A drugie na parapecie stoi ....tylko nie wiem ,czy to dobry pomysł ....mogą się bać ,za blisko chyba ?



Kulkę przewieś na tej samej gałązce kawałek dalej od pnia, ptakom wygodniej i bezpieczniej, domek ten co wisi dałabym gdzieś na stojąco jak dużych drzew nie ma bo może przy silnym wietrze pokaleczyć pień.

Na parapecie powinny przylatywać , u Kasi w Mojej Bajce przylatują na parapet.

Może dzisiaj znajdę czas to wrzucę jak swoje dałam.
My wkopaliśmy stemple w ziemie i przykręcone są przez dno do stempli- stoją na słupkach jakby I już je ptaszki obczaiły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:53, 17 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
MirellaB napisał(a)
Fajny ten domek na parapecie Chyba podobne, albo takie same w Lidlu oglądałam

Dokładnie te
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 09:53, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
sylwik69 napisał(a)
Fajny sposób na wiązanie traw! przywłaszczam go szybko i skutecznie! roleta fajna,narazie mam gołe okna i wcale mi to nie przeszkadza,bo sąsiedzi daleko..Do mycia podłogi dodać trochę octu i super błyszczy

Przywłaszczaj ja od Kindzi przywłaszczyłam hihi
Teraz tyle sposobów czytam na kafle ..... a jak je miałam w poprzednim domu( te błyszczące ,) ,to nic nie znalazłam,żadnych sposobów ...... ,na kolankach myłam i na sucho wycierałam ......
...... pewnie temu ,że o Ogrodowisku nic nie wiedziałam tu na wszystko są rady
A ten ocet do takich drewnopodobnych matowych też się nada ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:57, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
DorKa napisał(a)
Wszystko idealnie jak od linijeczki, trawki uczesane jak panna młoda do ślubu, róże w pełnym rozkwicie Pięknie!
p.s dobra wiadomość jest taka, że listopad, miesiąc najbardziej nielubiany przez statystycznego Polaka niedługo się kończy Miłego weekendu

Tak idealnie to nie ma ale dziękuję ,za miłe słowa
Nie cierpię listopada .... chcę już wiosnę
W przedogródku rozczochrane buksy i liście do sprzątania

Chciałbym jeszcze trawę ostatni raz skosić ,ale pada ....a wczoraj było ładnie ,to w domu sprzątałam ech,
....pogoda ....
Miłego również
Edit
DorKa napisał(a)
A propos przemarzniętych kwiatów w donicach, byłam zobaczyć co u moich pelargonii w garażu i puszczają małe blado zielone listki. To chyba nie dobrze bo powinny przejść w stan spoczynku , co myślicie ? Macie jakieś doświadczenia w zimowaniu pelargonii ?

Nigdy nie przechowywałam pelargoni ....szczerze nie wiem .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:01, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
effka napisał(a)

Pieknie, nawet w listopadowym obiektywie. Teraz tak na spokojnie widać geometrię ogrodu, proste linie, cudnie Róża jak by z innego świata w ten mroźny poranek.
U nas dzisiaj leciutko przyszroniło, pierwszy raz. Ale już teraz w miare ciepło.

Chyba muszę się do Wrocka przeprowadzić ....zawsze mi się Wrocław bardzo podobał i mówiłam ,że mogłabym tam mieszkać ...... mam rodzinę blisko Wrocławia - w Praczach ....... u Ciebie ciepło dłużej ......
Ps. Za pochwały dziękuję .....lecę do Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:04, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
MirellaB napisał(a)
Fajny ten domek na parapecie Chyba podobne, albo takie same w Lidlu oglądałam

To z Lidla są dopiero w trzecim L znalazłam .....były 4 wzory ,ale na 2 się skusiłam
Edit ..... dopiero doczytałam
MirellaB napisał(a)
U mnie ptaszki już podjadają, ale mrozu jeszcze nie było

Moje jeszcze nie wiedzą ,że stołówkę mają
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies