Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

sylwia_slomc... 10:27, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ewo ja nie daję żadnego anty glona, są ryby żaby rośliny( dużo roślin, oczka w słońcu, a woda klarowna Madzia widziała na żywo nie raz. Wodę tylko dolewamy jak ubywa i wycinam rośliny przed zimą, a wiosną z dna wybieram liście które z drzew naleciały i tyle. Czysta woda to ustalona równowaga biologiczna w zbiorniku, nie mam filtrów, ani natleniania nie ingeruję żadną chemią, a jedyne glony jakie się pojawiają to takie rosnące na kamykach łatwe do wyjęcia ręką.
Podstawa to nie przekarmiać ryb, nie mieć ich za dużo, a posadzić sporo roślin w zbiorniku
taką mam klarowność wody w zbiorniku trzyletnim


I nic nie gnije nie śmierdzi Mam identyczne oczko też z kasty( bo mam kilka oczek wodnych) i jest dokładnie taka sama klarowność
Daj znać jak zobaczysz to usunę żeby Madzi nie zaśmiecać.

Madzia Nie mówiłaś, że tak szybko będą, dałabym Ci roślin do oczek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 10:57, 22 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, a próbowałyście z szyszkami olchowymi? gdzieś czytałam, że bardzo dobrze wpływają na niemanie glonów w oczku
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 11:05, 22 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo ja nie daję żadnego anty glona, są ryby żaby rośliny( dużo roślin, oczka w słońcu, a woda klarowna Madzia widziała na żywo nie raz. Wodę tylko dolewamy jak ubywa i wycinam rośliny przed zimą, a wiosną z dna wybieram liście które z drzew naleciały i tyle. Czysta woda to ustalona równowaga biologiczna w zbiorniku, nie mam filtrów, ani natleniania nie ingeruję żadną chemią, a jedyne glony jakie się pojawiają to takie rosnące na kamykach łatwe do wyjęcia ręką.
Podstawa to nie przekarmiać ryb, nie mieć ich za dużo, a posadzić sporo roślin w zbiorniku
taką mam klarowność wody w zbiorniku trzyletnim


I nic nie gnije nie śmierdzi Mam identyczne oczko też z kasty( bo mam kilka oczek wodnych) i jest dokładnie taka sama klarowność
Daj znać jak zobaczysz to usunę żeby Madzi nie zaśmiecać.

Madzia Nie mówiłaś, że tak szybko będą, dałabym Ci roślin do oczek

Własnie bo masz ryby a w naszych oczkach nie ma ryb, więc ciężko o równowagę biologiczną, to malutkie 90 l oczko. Ptaki, jeże, koty etc piją wodę i wracają więc chyba jest ok Ryby nie mają szans na przezimowanie bo to za mały i za płytki zbiorniczek.

Aha a ten antyglon to żywe kultury bakterii więc są eko
____________________
eVka 11:05, 22 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, a próbowałyście z szyszkami olchowymi? gdzieś czytałam, że bardzo dobrze wpływają na niemanie glonów w oczku

Tak tak, też dodaję szyszki olchowe, mam obok malutki parczek z wielka olchą
____________________
inka74 11:28, 22 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Strasznie fajny ten pomysł z oczkami wodnymi! Podoba mi się )) i widzę zegar w rabacie stoi.

A ty wiesz, że mój ukochany eM coś przycinał przy moich pomalowanych kulach lamp i rozlał mu się flamaster olejowy do oznaczania, na lampę, na rośliny, na koło rdzawe (tu dobrze, że bardzo niewiele). No więc cóż, lampa musiała zostać zmyta acetonem ( a tak niedawno ją malowałam) i pomalowana od nowa bo niebieska nie mogła zostać. Zabrakło mi farby, więc trzeba jechać do sklepu i dokupić. I tak w koło macieju...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:21, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
effka napisał(a)

Własnie bo masz ryby a w naszych oczkach nie ma ryb, więc ciężko o równowagę biologiczną, to malutkie 90 l oczko. Ptaki, jeże, koty etc piją wodę i wracają więc chyba jest ok Ryby nie mają szans na przezimowanie bo to za mały i za płytki zbiorniczek.

Aha a ten antyglon to żywe kultury bakterii więc są eko

Ja mam rybki w każdym oczku nawet tym z balii, na zimę tylko kładę na tafli blat styropianu. To z balii mam od 5 lat przeszło i zawsze mam w nim rybki. Teraz nie ma zim więc sobie spokojnie żyją
no i już nie usunę bo zacytowałaś z fotkami Może się Madzia nie zgniewa na nas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:23, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, a próbowałyście z szyszkami olchowymi? gdzieś czytałam, że bardzo dobrze wpływają na niemanie glonów w oczku

Nie próbowałam bo nie miałam potrzeby Antyglon raz tylko w jednym oczku był dany na samym początku nim rośliny ruszyły, a tak to nic nie dodaję, reszta oczek bez dodatków sobie radzi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 15:30, 22 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak mój M miał akwarium, to zakwaszał wodę szyszkami olchy, pewnie dlatego nie ma glonów, bo woda kwaśna
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 15:33, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Woda studzienna, ma sporo żelaza ph jej nie sprawdzałam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia 16:09, 22 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Magda oczka wodne super no i kawał roboty za Wami. Ja mam w tym roku sporo stip i dodaję je wszędzie jako wypełnienie . Przy oczkach też bym dodała a z jeżówkami współgrałyby idealnie. Rabaty wypełnione na bogato. Wpaniale wszystko u Ciebie wygląda.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies