Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

12:17, 27 sie 2019
haconka od Toszki jest mega, tylko pozazdrościć
Brzozowadzie... 15:38, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
Przy kopaniu widziałaś dziurę z ziemią i suchość saharyjską? Widziałaś
Stanowisko na "patelni" tez widziałaś To twarda sztuka podobnie jak cis

Na wiosnę, po ścięciu pod koniec marca (albo w połowie - to zalezy od pogody) obsypuję cienko drobniutką korą i kompostem.
Jak w sezonie ma za sucho to od razu pokazuje zwijając liście.
W kwietniu mozna podlać rozpuszczonym granulowanym obornikiem, albo garstkę azofoski sypnąć.

Tajemnicą jest przygotowanie sporo większego dołu (nie dołka) z dużą ilością przekopanej grubszej kory (ok6mm)

Suchość widziałam, pocieszająca była
Tak zrobiłam i jeszcze obornika przekompostowanego jej dałam i próchnicy, wszystko co najlepsze dostała
Zalecenia zapisane
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:40, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MonikA napisał(a)
haconka od Toszki jest mega, tylko pozazdrościć

Jak wracałam, to czułam się jakbym jakąś nagrodę wygrała, w Lecie z Radiem, na przykład. I efekt WOW został osiągnięty po otwarciu bagażnika
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
AniazUroczyska 23:31, 27 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Toszka napisał(a)

Na wiosnę, po ścięciu pod koniec marca (albo w połowie - to zalezy od pogody) obsypuję cienko drobniutką korą i kompostem.
Jak w sezonie ma za sucho to od razu pokazuje zwijając liście.
W kwietniu mozna podlać rozpuszczonym granulowanym obornikiem, albo garstkę azofoski sypnąć.


Dobrze rozumiem ,że powyższe rady dotyczą uprawy wszystkich traw, a nie tylko tej konkretnej odmiany?
Ach, jakie cudne to trawiszcze
Iwonka 04:45, 28 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Czytam, że trawę koło hortki wybrałaś - stanęło na miskancie Fern Ostern? Jeśli tak to powiem ci że faaaajny jest i też dopisuję do listy traw na moją trawiastą Sadzonka hakone od Toszki dana prosto z serducha - cudna Po takiej dawce dobroci nie wyobrażam sobie jak jeszcze może być bujniejsza. Czytam że od 7-letniej maumśki a dziś tak trudno o czystą macrę, w szkółkach same odmiany. Stąd u mnie ta Beni kaze - najbardziej przypomina zwykłą. A co na przód pójdzie? Stipa czy molinia? Molinia elegancka, pierwszy raz widziałam stacjonarnie i kupiłam nawet 3 sadzonki na próbę. Stipa natomiast "full romantico", nie dziwię się, że masz dylemat. Rady Hani cenne, nie wiedziałam, że stipę trzeba co jakieś 3 lata wymieniać, trochę jak z żurawkami. Też po raz pierwszy dzieliłam, jestem ciekawa czy się przyjmą. A jeśli się uda to będzie radość, z 5 sadzonek będę miała chyba 50 I w sumie nie zajęło mi to więcej czasu niż 1,5 godziny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Pszczelarnia 10:35, 28 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak światło w ogrodzie i cień. Ta hacone to 20 szt. sadzonek jak nic.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 12:26, 28 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonka napisał(a)
Czytam, że trawę koło hortki wybrałaś - stanęło na miskancie Fern Ostern? Jeśli tak to powiem ci że faaaajny jest i też dopisuję do listy traw na moją trawiastą Sadzonka hakone od Toszki dana prosto z serducha - cudna Po takiej dawce dobroci nie wyobrażam sobie jak jeszcze może być bujniejsza. Czytam że od 7-letniej maumśki a dziś tak trudno o czystą macrę, w szkółkach same odmiany. Stąd u mnie ta Beni kaze - najbardziej przypomina zwykłą. A co na przód pójdzie? Stipa czy molinia? Molinia elegancka, pierwszy raz widziałam stacjonarnie i kupiłam nawet 3 sadzonki na próbę. Stipa natomiast "full romantico", nie dziwię się, że masz dylemat. Rady Hani cenne, nie wiedziałam, że stipę trzeba co jakieś 3 lata wymieniać, trochę jak z żurawkami. Też po raz pierwszy dzieliłam, jestem ciekawa czy się przyjmą. A jeśli się uda to będzie radość, z 5 sadzonek będę miała chyba 50 I w sumie nie zajęło mi to więcej czasu niż 1,5 godziny.

Cześć Iwonko No ten Fern Ostern kupię, tylko zrobiłam przerwę z sadzeniem, szkoda roslin, takie gorąco.
A na frontowej jeszcze nie wiem, zieje pustką, bo liliowce powędrowały do Mamy Chodzę i się czaję Ale ja tak mam, muszę pochodzić i potem pstryk, już wiem
Z tą hakone rzeczywiście problem, ja w zeszłym roku gdzieś dorwałam te zwykłe, a i tak ze trzy są pomylone, bo podbarwiają się na czerwono, więc to chyba też Beni kaze.
No i czasu trochę mniej na ogród, zeszyty zaczęłam kupować. I trampki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:28, 28 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
Tak światło w ogrodzie i cień. Ta hacone to 20 szt. sadzonek jak nic.

Prawda? Ja to światło to najbardziej kocham w ogrodzie. I ten cień
Z hakone się oswajam. Zostawić w całości czy dzielić Na szczęście mam czas do wiosny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:38, 28 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Prawda? Ja to światło to najbardziej kocham w ogrodzie. I ten cień
Z hakone się oswajam. Zostawić w całości czy dzielić Na szczęście mam czas do wiosny


Trzeba uważać żeby za mocno nie podzielić. Ja dzieliłam bo.... musiałam. Teraz mi trochę szkoda ale walczy, walczy, na przyszły rok będzie już co pooglądać.
Jeszcze mi trochę brakuje sadzonek, będę swoje jeszcze ciachać ale muszę przeczekać te upały.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:42, 28 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Trzeba uważać żeby za mocno nie podzielić. Ja dzieliłam bo.... musiałam. Teraz mi trochę szkoda ale walczy, walczy, na przyszły rok będzie już co pooglądać.
Jeszcze mi trochę brakuje sadzonek, będę swoje jeszcze ciachać ale muszę przeczekać te upały.

Będziesz teraz jeszcze dzielić? Mi Toszka zaleciła poczekać do wiosny.
Zresztą na prawdę aż żal mi dzielić Na szczęście trafiłam na trzy (chyba) Albostriaty w swoim ogrodniczym, jakby na mnie czekały, a dokładnie tylu potrzebowałam na teraz, więc się wstrzymam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies