Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 23:54, 26 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
O matko, ta hakonka to monstrum. Cudowna jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 11:49, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
BKosimkArt napisał(a)

AAAch zazdroszczę tych cienistych zakątków pod drzewami...
widzę zawilca tam, jaka to odmiana? chyba pełny jak mnie wzrok nie myli

Cień jest fajny, zwłaszcza w upały Z tą odmianą to była pomyłka. Zamówiłam Honorine Jobert, a przysłano mi inną, Pan ze zdjęcia zdiagnozował Whirlwind. Moim zdaniem jest na niego zbyt różowy, więc niestety, nie wiem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:51, 27 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agatko, w razie tych upałów podlej dodatkowo czuprynę. Musi się "zassać" korzeniami przed zimą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:51, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Molinii ED na żywo nie widziałam. Z tego, co pamiętam, to ma ją u siebie Ola Leon. U niej robi dobrą robotę w drugiej części sezonu
Rozważ sobie, co Ci jest bardziej potrzebne:
stipa jest najpiękniejsza w I części sezonu, do momentu produkcji nasion, potem jest nieco sianowata. Co 3 lata trzeba by wymieniać sadzonki na młodsze, bo z wiekiem traci na urodzie
molinia ma bardziej wyrazisty pokrój, kwiatostan dodaje jej uroku, szczyt atrakcyjności ma w drugiej części sezonu, ładnie się przebarwia jesienią

Na froncie stipa może Cię nieco drażnić.

I teraz mam dylemat Liliowce, które wywalam , kwitły w przerwie letniej, gdy większość odpoczywała po pierwszym kwitnieniu, więc teoretycznie stipa byłaby lepsza, bo w lipcu błyszczy. Molinie ED mam, ale młodziki, teraz wyglądałyby bardzo ładnie. Może dam obie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:52, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Wcale się nie dziwię, że siedzisz i się gapisz .


Prawda? Też się sobie nie dziwię
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:53, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O matko, ta hakonka to monstrum. Cudowna jest.

Jest po prostu piękna. Nie wiem, czy kiedykolwiek bym taką uhodowała na moich piaskach. A ja ją dostałam do wiosennego dzielenia, już to widzę Może uszczknę to i owo, ale dzielić takie cudo?!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:55, 27 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To tylko macra, 7-mio letnia kępa. Dobra, 1/3 kępy bo pozostałe dwie 1/3 poszły do dwóch ogrodów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:56, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
Agatko, w razie tych upałów podlej dodatkowo czuprynę. Musi się "zassać" korzeniami przed zimą

Iwonko, ja koło niej chodzę jak koło jajka Ma dobre lokum, taki świetlisty cień. Dół też jej przygotowałam z rozmachem
I sama super świeci pod tą śliwą. No cudo!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:57, 27 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
To tylko macra, 7-mio letnia kępa. Dobra, 1/3 kępy bo pozostałe dwie 1/3 poszły do dwóch ogrodów

No dobra, poczekam jeszcze te 5 lat z tymi, co sadziłam i porównam Niech będą chociaż wielkości tej jednej 1/3
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 12:04, 27 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy kopaniu widziałaś dziurę z ziemią i suchość saharyjską? Widziałaś
Stanowisko na "patelni" tez widziałaś To twarda sztuka podobnie jak cis

Na wiosnę, po ścięciu pod koniec marca (albo w połowie - to zalezy od pogody) obsypuję cienko drobniutką korą i kompostem.
Jak w sezonie ma za sucho to od razu pokazuje zwijając liście.
W kwietniu mozna podlać rozpuszczonym granulowanym obornikiem, albo garstkę azofoski sypnąć.

Tajemnicą jest przygotowanie sporo większego dołu (nie dołka) z dużą ilością przekopanej grubszej kory (ok6mm)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies