Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

makadamia 11:21, 29 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Musiałam wysadzić spod nich zawilce, większość jeżówek. Zastąpiłam gaurą i rdestem.


a w ksiażkach piszą, że jeżówki dobrze znoszą suszę, a rdesty lubią mokro.
A ja mam dokładnie takie same doświadczenia jak i Ty

I weź tu ufaj opisom
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Helen 11:21, 29 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Podglądam po cichutku. Masz po prostu pięknie
I zazdraszczam dużych drzew

Widać, że chłopcy także uwielbiają Twój ogród
____________________
Helen - Hortensjowo
makadamia 11:23, 29 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jakie czadowe zdjęcia z chłopakami! Aż szkoda, ze szkoła tuż tuż
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 11:25, 29 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Agatko jak pięknie, leśnie, brzozowo u Ciebie. Naprawdę zazdroszczę tych drosołych drzew. Klimat nie do odtworzenia w nowym ogrodzie... Odpoczynek w takiej zielonej przestrzeni musi być naprawdę w płeni relaksujący
Wszystkie cudne rośnie łącznie z chłopcami!!! Gromadka radosna i szalona, cudo!!!

Masz rację, Ewuniu, przyroda trochę odrobiła za mnie pracę domową Marzył mi się leśny ogród, więc szukałam takiej działki. I kiedyś Hania chyba pisała, że gdyby zostawić te brzozy same, też byłoby pięknie. Dlatego liczę się z tym, że jak już mi sił zabraknie, to te brzozy obronią się same
Ale spójrz na to zdjęcie poniżej - wszyscy moi sąsiedzi podczas budowy swoich domów wycięli WSZYSTKIE drzewa na swoich działkach... Tam dalej, za moim płotem też były takie brzozy...
A gromadka bardzo szalona i radosna
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:25, 29 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


podpisuje sie pod tym obiema rękami

Tarciu - dziękuję!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:32, 29 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)


a w ksiażkach piszą, że jeżówki dobrze znoszą suszę, a rdesty lubią mokro.
A ja mam dokładnie takie same doświadczenia jak i Ty

I weź tu ufaj opisom

Powiem Ci, że naprawdę trzeba eksperymentować - jedyne jeżówki, które za nic mają sąsiedztwo brzóz to Green Jewel, reszta dramat, suchelce ze zwieszonymi główkami.
A rdest himalajski świetnie sobie radzi. może nie będzie z niego łanu kwiatów, ale ładne podkoloryzowanie sąsiadujących traw już tak.
Gaura to u mnie nowość, liczę na nią - ta pierwsza wyspa pod brzozami, którą Ty ze mną projektowałaś ma najgorsze warunki - zagęszczenie brzóz, palące południowe słońce nie sprzyja. Już drugi sezon kusi mnie, żeby wymienić tam Silver Sceptre na inne trawy, męczą się tam okropnie. Mam je też w cieniu i tam są urzekające, a tu popalone biedaczki. Na tę wyspę właśnie dosadziłam gaury na miejsce jeżówek, które tam po prostu wypaliło. Poniżej wrzucam tą wyspę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 11:34, 29 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Dzieciaki radosne, roześmiane, dokazujące i bose . Kompletna beztroska. Widać, że dobrze im razem (przynajmniej czasami ).

Brzozy robią ekstra robotę, co tu dużo mówić. A sąsiedzi pewnie patrzą teraz z zazdrością na Twój cień. Też bym tak miała gdybym dokupiła las po lewej a nie patelnię po prawej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 11:35, 29 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Agatko;
świetnych masz Chłopaków- radość aż z nich kipi!
Ogród niesamowity, jak zaczarowany. Hosty- te modlące- bardzo mi w tym roku wpadły w oko. Śliczne są.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 11:36, 29 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
Podglądam po cichutku. Masz po prostu pięknie
I zazdraszczam dużych drzew

Widać, że chłopcy także uwielbiają Twój ogród

Dzięki Helen, ja dopiero złapałam kierunek I rośliny wreszcie łapią masę, na początku frustrowało mnie to, że tak pusto wszędzie
I też powiem Ci w sekrecie, przestałam się tak ściskać, żeby było wszędzie pod kreskę, bo ja lubię porządeczek, i żeby wszystko rosło tak, jak chcę, a z tym często lipa
Drzewa uwielbiam, wybaczam im wszystko
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:37, 29 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Jakie czadowe zdjęcia z chłopakami! Aż szkoda, ze szkoła tuż tuż

Zastanawiałam się, czy wrzucać tę prywatę, ale stwierdziłam, że to nieodłączna część mojego ogrodu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies