Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

April 19:30, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Pszczelarnia napisał(a)


Ale (słuszne szaleństwo) to trawy słońca i raczej w masie przed / obok?

Brzozowa Dziewczyno, trzcinnik za szczupły chyba do hortensji. Wtedy, kiedy ona jest zjawiskowa trzcinnik już jest "stepowy".

Ja bym pozostała przy sprawdzonej wersji Gracilimusa albo tego drugiego (skleroza) - ale ona i tak za niskie jednak. A z innymi trawami poszalała przed, niedaleko.


@Aprilu - będziesz może u Danusi w Anglii w niedzielę?





Ewo, byłam w niedzielę To było bardzo miłe przedpołudnie A czemu pytasz? Wybierasz się?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 22:29, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
jolanka napisał(a)
Agata, zobacz sobie jak wyglądają różne trawy w Daglezji, na stronie sklepu int. Na pewno sobie dobrze wybierzesz. Teraz jest ogromny wybór.

Tak muszę zrobić. Tylko lubię zrobić wstępne rozeznanie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:30, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Ja właśnie posadziłam dwa trzcinniki KF w plecach Limki, nico po jej bokach. Obie rośliny młode więc trudno mi się wypowiadać o ich koegzystencji. Jeden trzcinnik ma tylko 1 kłosa (drugiego mu ułamałam pakując do auta, wrrrr) ale w chwili obecnej ten kłos wystaje zza Limki i ładnie odcina się od zielonego tła tuji. Przypuszczam, że Limka zasłoni KF ale ta rabatka jest oglądana również z obu boków więc trzcinniki da się zauważyć .

No, cały czas myślę o tym trzcinniku Chyba, że się rozmyślę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:33, 20 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)
To (może) trzeba wziąć innego miskanta, który szybko ma rdzawe pióropusze? Na pewno są takie. Rdzawo-purpurowe.

Ewo, myślę, że znalazłby się taki, tylko problem tkwi w tym, że musi się zmieścić pod koroną śliwy, czyli max z pióropuszem z 1,5 m. A większość miskantów jednak wyższa. Dlatego te trzcinniki najbardziej mi pasują. Gdybym miała tam trochę luzu z boku śliw... No, muszę jeszcze chwilę pogłówkować
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 10:05, 21 sie 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Może taki by ci się nadał,1,4 z pióropuszem i wcześnie kwitnie



April 10:07, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Aniu, czy to Malepartus? To ja mam takiego. Super jest
____________________
April April podbija las Mazowsze
kwartet 10:32, 21 sie 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Wydaje mi się że nie ,inne liście, wąziutkie i taki niewysoki jest.Na początku ogrodu kupiłam wielgachną paczkę traw około 100 sztuk(takich maluchów) u Grocholskiego i pamiętam że tego dostałam zamiast czegoś innego bo tamtego nie miał,także nazwą nie poratuję.Bardzo wczesny jest,w lipcu zaczyna kwitnąć.
TAR 10:32, 21 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7358
ja bym szukała czegos wsrod Palczatek one sie przepieknie przebarwiaja jesiennie, do bordowych sliw jak ulał pasuje mi Praire Blues, jesienia idzie w piekne fiolety. Moja najulubiensza trawa, u siebie mam ja skomponowana z Perukowcem Rubrifolius, bordowymi bodziszkami, pysznogłowkami.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
kwartet 11:00, 21 sie 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Palczatki piękne są ,ja zakochałam się w blue heaven to trawy końca lata i jesieni.
A ten miskant to może być fern ostern
TAR 11:31, 21 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7358
ooo tak Blue Heaven tez piekne, mialam w poprzednim ogrodzie. ostatnio jednak na nie nie trafialam nigdzie. one na moje oko sa wyzsze i bardziej strzeliste od Praire. Kolorystycznie bardzo podobne. W sezonie nie przycmiewaja uroda innych roslin ale jesienia daja prawdziwy pokaz, nawet zima trzymaja kolorek. Świetne trawy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies