Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:52, 23 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Jestem za stipą albo jeżówkami Green Jewel, które też tam chyba masz.

Tak, jeżówki tam już są, chyba ich wystarczy. Trochę prześwietlone to zdjęcie, ale ja niecierpliwa jestem
Dzieki za głos za stipą Ją już mam, molinię musiałabym zamawiać, więc ma ona niejako na starcie już pierwszeństwo
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:46, 23 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No to cyknęłam:


A tu przymiarki klona palmowego - bezodmainowego. W ramach tworzenia pietra pośredniego nabyłam, wsadziłam w środek hamakowej rabaty i teraz jeżdżę - trochę w przód, trochę w bok:

A, jeszcze taka historia - pisałam kiedyś, że muszę kupić trzy sadzonki zwykłej hakonki pod śliwę. Miła Toszka zaprosiła mnie, celem obdarowania sadzonkami. Dostałam taką:

Siedzę teraz na tarasie i cały czas się na nią gapię Iwonko, jeszcze raz wielkie dzięki!!!


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 19:50, 23 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Trochę kolorów z frontu:

Zobaczcie, jak niesamowicie światło gra kolorami. Z jednej strony śliwa podsadzona hakone chyba Albostriata (trzy sadzoneczki uśmiechały się do mnie w sklepie - tzw trawy w odmianach):

I z drugiej. Jakby zupełnie inne miejsce:

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Helen 20:50, 23 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
No co powiedzieć-przepieknie
Podglądam i się uczę
____________________
Helen - Hortensjowo
April 06:44, 24 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Tak, na Toszkę można liczyć Wiem coś o tym

Pięknie u ciebie się robi, a każdy kolejny element dopasowujesz, tak, że wygląda jakby tam był od początku. Podziwiam, ja się motam i ciągle przesadzam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 13:22, 24 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
No co powiedzieć-przepieknie
Podglądam i się uczę

Dzięki Helen
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:25, 24 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Tak, na Toszkę można liczyć Wiem coś o tym

Pięknie u ciebie się robi, a każdy kolejny element dopasowujesz, tak, że wygląda jakby tam był od początku. Podziwiam, ja się motam i ciągle przesadzam

No powiem Ci, że umiejętność dzielenia się z innymi w taki sposób, jak Ona to robi, budzi podziw i szacunek.
Za miłe słowa dziękuję, ale weź się nie wygłupiaj, widziałam fotki z Twojego ogrodu - budzi zachwyt. Kiedyś na pewno Cię odwiedzę! Tyle inspiracji
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
BKosimkArt 19:52, 24 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No to cyknęłam:


A tu przymiarki klona palmowego - bezodmainowego. W ramach tworzenia pietra pośredniego nabyłam, wsadziłam w środek hamakowej rabaty i teraz jeżdżę - trochę w przód, trochę w bok:

A, jeszcze taka historia - pisałam kiedyś, że muszę kupić trzy sadzonki zwykłej hakonki pod śliwę. Miła Toszka zaprosiła mnie, celem obdarowania sadzonkami. Dostałam taką:

Siedzę teraz na tarasie i cały czas się na nią gapię Iwonko, jeszcze raz wielkie dzięki!!!



AAAch zazdroszczę tych cienistych zakątków pod drzewami...
widzę zawilca tam, jaka to odmiana? chyba pełny jak mnie wzrok nie myli
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 21:08, 24 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A skoro trawa na południową klepnięta, to mam jeszcze jedno zapytanie trawkowe - na frontowej wysadzam liliowce, które rosną przy Artemis pod klonem - za mocne te liście mają na tą rabatę. I zastanawiam się - czy powtórzyć stipę, która na tej rabacie rośnie, czy dosadzić molinię ED, którą wsadziłam na drugiej frontowej przy wiązie.


Molinii ED na żywo nie widziałam. Z tego, co pamiętam, to ma ją u siebie Ola Leon. U niej robi dobrą robotę w drugiej części sezonu
Rozważ sobie, co Ci jest bardziej potrzebne:
stipa jest najpiękniejsza w I części sezonu, do momentu produkcji nasion, potem jest nieco sianowata. Co 3 lata trzeba by wymieniać sadzonki na młodsze, bo z wiekiem traci na urodzie
molinia ma bardziej wyrazisty pokrój, kwiatostan dodaje jej uroku, szczyt atrakcyjności ma w drugiej części sezonu, ładnie się przebarwia jesienią

Na froncie stipa może Cię nieco drażnić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:17, 24 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A, jeszcze taka historia - pisałam kiedyś, że muszę kupić trzy sadzonki zwykłej hakonki pod śliwę. Miła Toszka zaprosiła mnie, celem obdarowania sadzonkami. Dostałam taką:

Siedzę teraz na tarasie i cały czas się na nią gapię Iwonko, jeszcze raz wielkie dzięki!!!




Wcale się nie dziwię, że siedzisz i się gapisz .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies