Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:38, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Nie boję się nic a nic, mam miejsce . Na rabatę przy basenie byłby w sam raz .

Haha, to jak go gdzieś nie wcisnę to biorę i jadę A w ogóle muszę Cie nawiedzić w najbliższej przyszłości, bo ja jak czegoś nie zobaczę to nic nie widzę na tych fotach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 12:42, 05 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
makadamia napisał(a)


Bo wszyscy się zachwycają trawiasto-bylinowymi rabatami ale nie ma się co oszukiwać - te rabaty w pierwszej połowie roku wcale nie czarują. Natomiast jest mnóstwo krzewów, które kwitną od lutego do czerwca: forsycje, oczary, kaliny bodnanteńskie, japońskie i inne, świdośliwy, tawuły, już nie wspominając o rododendronach.
Duża część tych krzewów poza okresem kwitnienia jest całkiem niepozorna i bez bez stresu można je zakryć wysokimi trawami i bylinami.




zgadzam sie z toba w wszystkim co tu napisalas. dlatego po ostatnim sezonie mocno zmieniam i uzupelniam rabaty. docelowo dąze do tego by na rabacie roslin bylo duzo i sie wymieniały sezonowo. niech kazda ma swoje 5 minut. zimą to oczar, kalina i niektore iglaki, wiosna to np. kalina, azalia, cebulowe a latem jezowka, trawa czy rozchodnik. byle to jeszcze rozsadnie pokomponowac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Wendy79 12:55, 05 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Boziu, wszędzie się planuje. Ja też chcę! Tylko zdjęć nie mam jak wgrać
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
April 12:59, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
U mnie też jest problem tego pośredniego piętra między wysokimi drzewami a bylinami i niskimi krzewinkami. Ale ja raczej patrzę na niskie drzewka niż krzewy. Choć krzewy też. Kupiłam 6 sztuk dereni Ivory Halo dla rozjaśnienia lasu i podniesienia rabat z kolan O kwestii kwitnienia to trudno mówić w cieniu. Musi wystarczyć kilkanaście rododendronów i azalie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 14:09, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tu się również zgadzamy. Własnie niedawno doznałam olśnienia, że ja nie mam drugiego piętra, tylko pierwsze i trzecie I na tamtej części właśnie planuję położyć nacisk na BEZOBSŁUGOWE krzewy, które kolejno będą gwiazdorzyć. W tej części, co na zdjęciu muszę zmierzyć się z największym cieniem, które rzucają moje drzewa z pierwszej działki. Tam również rosną dwie leszczyny, które zostawiam - robią piękne tło, podkreślają leśny naturalny charakter i są stołówką dla wiewiórek, które gromadami tam się pasą, chłopaki uwielbiają je obserwować jak skaczą po gałęziach.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:09, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wendy79 napisał(a)
Boziu, wszędzie się planuje. Ja też chcę! Tylko zdjęć nie mam jak wgrać

No właśnie, mi też nie chcą wgrać się zdjęcia.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 14:16, 05 wrz 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
April napisał(a)
U mnie też jest problem tego pośredniego piętra między wysokimi drzewami a bylinami i niskimi krzewinkami. Ale ja raczej patrzę na niskie drzewka niż krzewy. Choć krzewy też. Kupiłam 6 sztuk dereni Ivory Halo dla rozjaśnienia lasu i podniesienia rabat z kolan O kwestii kwitnienia to trudno mówić w cieniu. Musi wystarczyć kilkanaście rododendronów i azalie.


no patrz pani, to tak jak u mnie, sa wyrazne braki w srednim pietrze. choc staram sie jak moge
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 14:18, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


no patrz pani, to tak jak u mnie, sa wyrazne braki w srednim pietrze. choc staram sie jak moge

Kobieto, Ty masz milion krzewów
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 14:19, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)


no patrz pani, to tak jak u mnie, sa wyrazne braki w srednim pietrze. choc staram sie jak moge


Czyli mamy kolejny temat do obgadania w długie, nużące dni w pracy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:21, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Kobieto, Ty masz milion krzewów


To z TARci taka kolorystka? To będzie służyła poradą Ja już na listę wciągnęłam Pięknotkę na najbliższe zakupy. Będę eksperymentować. Muszę też wyszukać hortensje krzewiaste/bukietowe, które oprócz Anabellek będą sobie radzić w półcieniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies