Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

wiklasia 16:11, 08 lis 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
To idę lać
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Wiolka5_7 16:42, 08 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No, trzeba było trochę zagospodarować ten teren. Ale czasem blady strach mnie ogarnia, jak ja to będę co roku ogarniać Zrobiło mi się 2500m. Muszę nasadzić jakiś samograjów wiosną.

Wow,to masz teraz niezły teren do ogarnięcia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:55, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
U mnie październik był bezdeszczowy, listopad dotychczas takoż. Mus jutro z konewką pobiegać w kierunku magnolii.
2500 m2 budzi respekt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 16:08, 10 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agata ja mam Everillo i powiem ci, że moje też jesieni nie czują wcale. Te w cieniu pod kosodrzewiną są mocno limonkowe. Te bardziej na słońcu są żółtsze. W sezonie mimo nie podlewania prawie wcale nie podeschły na końcach. Po evergoldach to moja ulubiona turzyca. Mam jeszcze carex Mount Everest, ta bardziej podsycha na słonecznym stanowisku.
Poszukam zaraz fotki to ci wkleję u siebie jak się mają moje everillo w trzecim roku po posadzeniu. Są na prawdę duże. Jedyne co muszę pamiętać, to nie dać się zwieść ich urokowi w marcu i ściąć do zera. W tym roku tego nie zrobiłam bo wygląday fajnie, ale w maju nowe listki nie mogły się przebić przez gąszcz zeszłorocznych liści, które na gwałt zaczęły przysychać.
Też rozważam Elizabeth Jeszcze rok temu nie chciałam o niej słyszeć ze względu na żółte kwiaty, teraz się lamię
Marzy mi się magnolia która wyrośnie na małe drzewko wielopniowe. Masz może jeszcze jakiś pomysł na inną odmianę?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kokesz 22:22, 10 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pisałam u dziewczyn ale zapytam też Ciebie

Mam pytanie odnośnie rabat pod drzewami.
Czy dajesz je radę spulchniać?
Moja na wiosnę zakładana rabata pod świerkiem, przekopana z dobrociami, tak zarosła korzeniami, jakby nic tam nie było robione
Czy takie rabaty się w ogóle "rusza", czyli spulchnia, czy oprócz wysypania kory nic się już później nie robi. Nie mówię o nawożeniu, bo to wiadomo.
Chciałam posadzić tulipany i łopatki nie mogłam wbić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 17:16, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
inka74 napisał(a)
Zacna lista posadzonych drzew i krzaczków. Piękne odmiany wybrane.

Pamiętam jak Ania wpychała podczas wizyty u mnie na wiosnę w szkółkach kaliny dla ciebie i jak się zastanawiałyśmy, czy się zamknie samochód Kwartecik to niesamowicie dobra dusza - o mnie też pamiętała po kilku miesiącach mimo nawału obowiązków z zakupem palczatki, na którą obie polowałyśmy za co wielki buziol i podziękowania. W ogóle gdyby nie jej bardzo mądra i praktyczna pomoc to kilka już z ogrodowiskowych ogrodów byłoby dużo skromniejszych.

Potwierdzam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:17, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Uuuuu, 2500m2 na naprawdę sporo! Ja mam teraz 1700m2 i też myślę co sadzić by "samo rosło".
Lista krzewów też niczego sobie .
A Kwartet to naprawdę dobrodziejka .

Już kombinuję bezobsługowe wypełniacze na wiosnę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:18, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
KasiaLangier napisał(a)


Zapisuję sobie, bo wydaje mi się, że to święta racja z tym podlewaniem. U mnie jest bardzo sucho..

U mnie wczoraj naprawdę solidnie popadało cały dzień i noc. Na razie mam z głowy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:18, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)


Miodzio!

13 lilaków!

Cieszę się, że akceptujesz To małe lilaczki, nie klasyczne krzewy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:19, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
To idę lać

U mnie niebo podlało
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies