Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Helen 21:04, 06 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A i jeszcze jedno, we wrześniu dostałam sadzonkę Everillo od Toszki, zobaczcie, ona wygląda jakby zima nie miała nadejść. Pełen zachwyt! Wiosną będę dzielić. Iwonko, jeszcze raz - dzięki!



Piękna ta trawka
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:14, 06 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Agata, ile miejsca przewidujesz na amanogawę - w sensie na jaką szerokość myślisz, że się rozrośnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 09:31, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)

Brawo Ty!!!

Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:32, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)
Kolejne zakupy i tyle doniczek uziemiłaś...brawo Ty !
Cebule to już pikuś ,jeszcze plusy podają
Ja cebule już posadziłam, jeszcze mały tetrisik i kończę sezon

No to ja w tyle jestem A jeszcze mi się marzą takie kanciki jak u Hani Gruszki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:40, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szczęściara! Ogród u kresu sezonu prezentuje się nad wyraz dobrze.

Tak sobie myślę, że turzycy SS też dobrze zrobiłoby takie coroczne wiosenne czyszczenie.

Aż się cofnęłam do zdjęć, żeby znaleźć to "nad wyraz dobrze" Ta jesień jest tak naprawdę trudna dla mnie i mojego ogrodu wizualnie - połączenie dwóch działek skutkowało ogromną ilością pracy, której na razie wcale nie widać. Przy okazji powiększyłam trzykrotnie rabaty za domem, co na ten moment nie dodało im uroku - rośliny muszą się rozrosnąć. I na dodatek wymieniłam wszystkie trawki na frontowej, teraz też wygląda mizernie. Więc posiłkuję się, ile mogę, moją bogatą wyobraźnią, że wiosną będzie pięknie
Rzeczywiście, jeśli chce się utrzymać ładne kępki SS, dobrze jej robi odmładzanie, ale myślę, że jednak co 2-3 lata. Nie co roku. U mnie dwuletnie sadzonki są najładniejsze. I oczywiście w cieniu!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:42, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
Agata, ile miejsca przewidujesz na amanogawę - w sensie na jaką szerokość myślisz, że się rozrośnie?

Amanogawy u mnie mają dużo miejsca, więc nie obawiam się o ich szerokość. na zdjęciu tylko wyglądają, jakby rosły obok siebie - dzieli je kilka metrów. Ale widziałam piękne okazy u Kwartecika - u Niej się nimi zachwyciłam - i myślę, że nie przekraczały metra szerokości. Niech mnie poprawi, jeśli tu zagląda
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:53, 07 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No to małe podsumowanko drzewne na ten rok To był zdecydowanie rok drzew w moim ogrodzie, od wiosny posadziliśmy:
- 4 klony Princeton Gold,
- 5 grabów Frans Fontaine,
- 1 klona Ginnala,
- 3 Amanogawy,
- 2 wiśnie Kanzan,
- 3 jarząby - 2 mączne, 1 szwedzki,
- 1 miłorzęba,
- 1 platana,
- 1 dąbka błotnego,
- 3 magnolie Alexandriny,
- 1 jabłonkę Golden Hornet,
- 2 świerki Omorika,
- 3 choiny kanadyjskie.
To chyba tyle. 20 drzew! Dziadkowie byliby ze mnie dumni. Kochali i szanowali przyrodę.
Jedną brzozę musiałam wyciąć pod planowaną wiatę.
Zostało mi jeszcze jedno miejsce na liściaste drzewo i ramy będą gotowe. Zastanawiam się nad gruszą drobnoowocową/magnolią Elisabeth (Izuniu, pozdrawiam!)/lub czymś co przysłoni mi odległy dom sąsiada, a nie będzie się sypać bliższemu sąsiadowi do basenu w ciągu sezonu On nie lubi drzew.


-
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 13:07, 07 lis 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8341
Bierz Elizabeth, ona lubi nasze warunki. Zasłoni co trzeba i sąsiadowi nie będzie sypać. Sprzątanie liści też idzie migiem, bo są bardzo duże.

A swoją drogą to ja niektórych ludzi nie kumam - skoro nie lubi drzew, to po kiego grzyba kupować działkę leśną...Też mam takiego jednego, sprowadził się na pogranicze Podkowy i niezadowolony, że drzewa rosną:/
____________________
ogród pod lasem
TAR 13:09, 07 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
tak ja zachwalacie ze moze tez jeszcze jedna posadze, tylko juz mialam zółtosci nie sadzic. ech dziewczyny kusicielki juz mam parrocje na liscie i metasekwoje i znowu przewalanie w krzakach.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 13:12, 07 lis 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8341
Elizabeth jest bardziej maślana Warta grzechu

Moje Amanogawy są tłuściutkie, ale nie wielkie na szerokość. Nigdy nie mierzyłam, ale faktycznie jakieś 1,5 m może...
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies